IlkOkul Anasayfa > İlkokul’da Yaşam > Başarı ve Ödüller

Masa Tenisi Takım Başarısı…

25-29 Temmuz 2012 tarihleri arasında Bulgaristan’ın Albena kentinde düzenlenen 14.Masa Tenisi Festivali’ne okulumuzla birlikte Almanya, Rusya, Belarus, Romanya, Fransa, İtalya olmak üzere 14 ayrı ülkeden 300’ün üzerinde sporcunun katıldığı turnuvada öğrencilerimizden Can Dilikoğlu ve Yasemin Yaşarol ilk 8’e girme başarısı göstermiştir.

Masa Tenisi Takımında görevli öğrencilerimiz; Yasemin YaşaroL (6-D), Can Dilikoğlu (6-J), Elif Ercan (7-B), ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen Beden Eğitimi ve Spor öğretmenimiz Murat Kırbaç’ı kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Kısa Film Yarışma Başarısı….

Açı İlköğretim Okulu’nun düzenlediği "1.Geniş Açı Kısa Film Yarışması" 6 Haziran akşamı düzenlenen ödül töreni ile sona erdi.

Cüneyt Cebenoyan (Film Eleştirmeni), Murat Daltaban (Oyuncu, Tiyatro Yönetmeni) ve Ümit Ünal’ın (Yönetmen, Senarist) jüri üyeliği yaptığı yarışmada, çeşitli okulların sinema kulüpleri ile bireysel çalışmaların yer aldığı 15 film arasından 4 film ödül aldı.

Yarışmaya katılan, 8. sınıf öğrencimiz Ece Meteris "Rüya mı Gerçek mi?" adlı filmiyle "Jüri Özel Ödülü"nü kazandı.

İki haftalık "Geleceğin Yıldızları Film Yönetmenliği Yaz Kampı” ile ödüllendirilen öğrencimizi, diğer Sinefen Kulübü öğrencilerimizi ve Danışman öğretmenleri Saadet Tarakçı ile Süheyla Özkan’ı kutluyoruz.

Gençlerimizin kendilerini görsel sanatlardan ‘sinema’ ile ifade etmelerini veya bir başka deyişle seçtikleri sanatın ‘teması’ ile düşünüp; yorum ve sorgu aşamalarını filmografi dilinde aktarmalarını sağlayan bu ve benzer etkinlikler sonunda, onları geleceğin yönetmen koltuklarında tüm yaratıcılıklarını sergilerken izlemeyi istiyoruz.

İyi Seyirler…

Rüya mı Gerçek mi?

Küçük Erkek Hentbol Takım Başarısı…

26-30 Mayıs 2012 tarihleri arasında Trabzon şehrindeki 19 Mayıs Stadyumu’nda düzenlenen “Okullararası Küçükler Hentbol Türkiye Şampiyonası” müsabakalarına katılan ve iki yıldır üst üste Türkiye şampiyonu olan Küçük Erkek Hentbol Takımımız, finalde Ankara Gazi Üniversitesi Vakfı İlköğretim Okulu’nu 19-6 yenerek yine Türkiye Şampiyonu oldu.

Takımı oluşturan; 6. sınıflardan Ali Efe Demir, Eray Sözer, Sinan Yaşarol, Ekin Erdoğan, Sezer Tahiroğlu, Kaan Özyurt, Efe Özçilingir, Emre Turan, Y.Güney Yurdakul ile 5. sınıflardan Yiğit Tokel,Selim Yiğitoğlu, Emir Yiğitoğlu’ndan oluşan hentbolcularımızı ve onları bu şampiyonaya hazırlayan antrenörlerimiz İlhami Erdem ve Hakan Gökalp’i kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Küçük Erkek Hentbol Takımımızın şampiyonada yer aldıkları maçlar ve skorlar;
Şişli Terakki İlköğretim Okulu:16
Ankara Gazi Üniversitesi Vakfı İlköğretim Okulu:14

Şişli Terakki İlköğretim Okulu:17
Samsun Tekkeköy İlköğretim Okulu:12

Şişli Terakki İlköğretim Okulu:15
Ankara Ahi Evran İlköğretim Okulu:15

Şişli Terakki İlköğretim Okulu:17
Ankara Bahçelievler Nebahat Keskin İlköğretim Okulu:12

Şişli Terakki İlköğretim Okulu:19
Ankara Gazi Üniversitesi Vakfı İlköğretim Okulu:6 (Final)

Fen Proje Yarışması…

26 Mayıs 2012 tarihinde Eyüboğlu Eğitim Kurumlarının düzenlediği "Bilim Şenliği ve Proje Yarışması"nda "Işığın Rengi Fotosentezi Nasıl Etkiler?" projesi ile 6A sınıfından İpek Eğilmez ve 6I sınıfından Melike Cevizci 6. Sınıflar kategorisinde 60 proje arasından 2.lik ödülü almışlardır.

Öğrencilerimizi ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen Fen ve Teknoloji dersi öğretmeni Özden Zenginler’i kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Matematik Olimpiyatları Başarısı…

12 Mayıs 2012 Cumartesi günü İstanbul ili ilköğretim okulları arasında gerçekleştirilen “2. Matematik Olimpiyatları”nda okulumuz 4E sınıfı öğrencilerinden Eren Kule İstanbul üçüncülüğü derecesini elde etmiştir.

Öğrencimizi ve öğrencimizin yetişmesinde emeği geçen 1-3. sınıf öğretmenimiz Serdar Özmen ve matematik öğretmenimiz Dilek Ustaoğlu’nu kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Küçük Erkek Basketbol Takım Başarısı…

14-18 Mayıs 2012 tarihleri arasında Mersin’de gerçekleştirilen "Küçükler Basketbol Türkiye Birinciliği" müsabakaları sonucunda, okulumuz Küçük Erkek Basketbol Takımı Türkiye beşinciliği derecesini elde etmiştir.

Küçük Erkek Basketbol Takımında görevli öğrencilerimiz; Arda Kutlar (5B), Mehmetcan Hocaoğlu (6E), Kutluhan Celayir (6B), Bora Hadioğlu (6E), Bora Morkoç (6F), Bora Batuhan Toker (6G), Yiğithan Akkaya (6H), Alp Bilmiş (6A), Deniz Sağmanlı (6A), Ata Bilge (6H), Sinan Can Gülan (6J), Nazif Boz (6I), Ege Çağlayan (6F), Mehmet Bener İnan (6C) ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen Beden Eğitimi ve Spor öğretmenlerimiz Osman Atılan ile yardımcı antrenör Recep Yorulmaz’ı kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Mektup Yazma Başarısı…

İstanbul ili Özel Bahçelievler İlköğretim Okulunun il genelinde ilköğretim okulu öğrencileri arasında düzenlemiş olduğu "Bir Mektup Anneme" temalı mektup yazma yarışmasında 7B sınıfı öğrencilerinden Gurur Kocapınar il ikincisi olmuştur.

Öğrencimizi ve öğrencimizin hazırlanmasında emeği geçen Türkçe Bölümü öğretmenlerini kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Yüreği Bahar Kokan Canım Anneciğim …

Yıldız Kız Yüzme Takım Başarısı…

14-16 Mayıs 2012 tarihleri arasında Marmaris’te gerçekleştirilen Okullar Arası Yüzme Türkiye Birinciliğinde okulumuz Yıldız Kız Yüzme Takımımız Türkiye Yedincisi olmuştur.

Yıldız Kız Yüzme Takımında görevli 7.sınıf öğrencilerimiz; 7F Ayşe Karahan - Defne Yığcı, 7H Zeynep Kerpiçci, 7C Serra Özsömer, 8.sınıf öğrencilerimiz; 8H Melisa Çağdagül, 8G Simay Aslanoğlu ve öğrencilerimizin hazırlanmasında emeği geçen Beden Eğitimi ve Spor Bölümü öğretmenimiz Tuğçe Mimgöksel’i kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Küçük Erkek Basketbol Takım Başarısı…

01-04 Mayıs 2012 tarihleri arasında Elazığ ilinde gerçekleştirilen “Küçükler Basketbol Türkiye Yarı Final Birinciliği” müsabakaları sonucunda, okulumuz Küçük Erkek Basketbol Takımı yarı final birinciliği derecesini elde ederek, 14-18 Mayıs 2012 tarihleri arasında Mersin ilinde gerçekleştirilecek olan “Türkiye Birinciliği” müsabakalarına katılmaya hak kazanmıştır.

Küçük Erkek Basketbol Takımında görevli öğrencilerimiz; Arda KUTLAR (5B), Mehmetcan Hocaoğlu (6E), Kutluhan Celayir (6B), Bora Hadioğlu (6E), Bora Morkoç (6F), Bora Batuhan TOKER (6G), Yiğithan Akkaya (6H), Alp Bilmiş (6A), Deniz Sağmanlı (6A), Ata Bilge (6H), Sinan Can Gülan (6J), Nazif Boz (6I), Ege Çağlayan (6F), Mehmet Bener İnan (6C) ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen Beden Eğitimi ve Spor öğretmenlerimiz Osman Atılan ile yardımcı antrenör Recep Yorulmaz’ı kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Animasyon Yarışması Başarısı…

Darüşşafaka Eğitim Kurumlarının öğrencilerin hayal güçlerini geliştirmesini, arkadaşlarıyla yapılan ortak çalışma ile paylaşımı öğrenmelerini, bilgisayarın oyun aracı olmaktan çıkarılmasını ve tasarım yeteneğinin gelişmesini sağlamak amacıyla düzenlediği “4. Animasyon Yarışması”nda, Mobil Yazılım Sosyal Etkinliği öğrencilerimiz 7J sınıfından Berke Kasar ve 7B sınıfından Selim Bavbek “Büyülü Dünya”, 6D sınıfından Kerem Çolak ve Emrecan Yılmaz “Dünyada Yaşıyoruz, Onu Koru!” isimli animasyonlarıyla katılmışlar ve İstanbul genelinde 96 okulun 51 projeyle katıldığı yarışmada ilk 10’a girerek finalde yarışma hakkı kazanmışlardır.



16 Mayıs 2012 günü Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda yapılan ödül töreninde Kerem Çolak ve Emrecan Yılmaz’ın “Dünyada Yaşıyoruz, Onu Koru!” isimli animasyonları mansiyon ödülüne layık görülmüştür.

Animasyonlarıyla yarışmaya katılan öğrencilerimizi, öğrencilerimizin hazırlanmasında emeği geçen Mobil Yazılım Kulübü öğretmenimiz Demet Küyük’ü kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Bilim Olimpiyat Başarıları….

Doğuş Eğitim Kurumlarının düzenlemiş olduğu Doğuş Bilim Olimpiyatlarının 1. aşaması 10 Mart 2012 tarihinde, 2. aşaması 31 Mart 2012 tarihinde yapılmıştır. Toplam 52 ilköğretim okulunun katıldığı yarışmada 8B sınıfı öğrencimiz Tolga Ferdi Çalışır Fen ve Teknoloji alanında İstanbul birincisi, 7F sınıfı öğrencimiz Serkan Yılmaz Matematik alanında İstanbul üçüncüsü olmuştur.

Öğrencilerimizi ve öğrencilerimizin hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmenleri kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Trafikte Bir Gün …

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliği ile düzenlenen “Trafikte Bir Gün” konulu anı yazma yarışmasında, bu yıl üçüncü kez, çeşitli öykü yazma konularında ödül kazanan 7. sınıf öğrencimiz Gurur Kocapınar, aynı adı taşıyan öyküsüyle İstanbul Birincisi oldu.

Geleceğin edebiyatçısı Gurur’un kalemine sağlık…

Trafikte Bir Gün …

Sinefen Kulübü’ne 1. Ödülü …

Öğrencilerimizin kamera kullanımı, çekim teknikleri, montaj, senaryo yazma, oyunculuk alanlarında eğitim aldıkları ve bu eğitimleri kullanarak kısa metrajlı filmler çektikleri bir kulüp olan Sinefen Kulübü, “Bitmeyen Enerji” isimli kısa belgesel filmi ile 1.lik ödülünü aldı.

İTÜ Geliştirme Vakfı Özel Dr. Natuk Birkan İlköğretim Okulu’nun düzenlemiş olduğu “Enerji” konulu kısa belgesel yarışmasında birinci olan okulumuzun 6. sınıf kulüp öğrencileri;Cenk Emek, Tahir Berkay Aziz, Olgaç Gökçen, Oğuz Akay, Buse Kalafat, Yasemin Aksel ve Danışman Öğretmenlerimiz Süheyla Özkan ile Saadet Tarakçı’yı, tükenmeyen enerjileri için kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Bitmeyen Enerji

Askıda Yemek…

Bilindiği gibi, gerçek ya da düş ürünü bir olayı aktaran kısa düz yazı şeklindeki anlatı olan “Öykü”; kısa oluşu, yalın bir olay örgüsüne sahip olması, genellikle okuyucuda tek ve yoğun bir etki uyandırması ve az sayıda karaktere yer vermesiyle roman ve diğer anlatı türlerinden ayrılır. Öyküde, olayın geçtiği yer sınırlı, anlatım özlü ve yoğundur. Karakterler belli bir olay içinde gösterilir. Genellikle ironik bir rastlantı yoluyla yaratılan özel bir an üzerindeki yoğunlaşma sürpriz sonlara olanak verir.

Şile 75. Yıl İlköğretim Okulu, İstanbul’un ilköğretim okulları arasında bir yarışma düzenledi. Bu yarışmada öykü yazmayı özendiren "Verilen Paragrafı Tamamlayarak Öykü Oluşturma" konusunu seçti. Bu yıl, ikinci kez öykü yazma konusunda ödül kazanan 7. sınıf öğrencimiz Gurur Kocapınar "Askıda Yemek" öyküsüyle bu yarışmanın birincisi oldu.

Anlatımıyla bizi içine çeken bu güzel öyküyü yazan, geleceğin edebiyatçılarından öğrencimizi en içten dileklerimizle kutluyoruz.

Askıda Yemek

La semaine de la Francophonie’den ödüller…

La semaine de la Francophonie (Fransızca konuşan) etkinlikleri çerçevesinde, Fransız Kültür Merkezi’nin düzenlediği “Bana Seni Anlatan Kelimeler Söyle” konulu resim yarışmasında, öğrencilerimiz eserleriyle büyük başarı elde ettiler.

Yarışma, ilköğretim okullarının 1-5 ile 6-8 sınıflarında okuyanlar öğrencilerin ayrı-ayrı değerlendirildiği iki ayrı kategoride yapıldı.

1-5 sınıfların kategorisinde; 4. sınıflardan Başar Arslan ‘İkinci’ olurken, ‘Üçüncülüğü’ Kayra Çoşkun ve Beliz Yalçın birlikte paylaştılar.

6-8 sınıfların kategorisinde; 8. sınıftan Denizali Önal ‘Birinci’6. sınıftan Deniz Güzelçay ‘İkinci’ 8. sınıftan Mete Berkay Paksoy ‘Üçüncü’ oldu.

Öğrencilerimizi ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen Müge Veziroğlu ve Sibel Barsamyan’ı kutlar, başarılarının devamını dileriz.


Folklor Ekibimize 2. lik Ödülü …

Geleneksel sanatlarımızdan biri olan halk oyunlarının, geniş kitleler tarafından tanınması, korunması ve yaşatılmasını sağlamak amacıyla bu yıl Nisan ayında düzenlenen

"32. Marmara Festivali Okullar Arası Halk Oyunları Yarışması"na okulumuzun Silifke Folklor Ekibi katıldı.

Renkli görüntülere sahne olan yarışmada 52 okuldan ilk elemeleri kazanan 23 okul, Mayıs ayında yapılacak "Uluslararası Çocuk Halk Oyunları Festivali" finaline katılmaya hak kazandı.

Folklor ekibimizin "ikinci" olduğu yarışmada okulumuzu 3. ve 4. sınıflardan; Teoman Kerki, Zeynep Aslı Başaran, Deniz Turanlı, Deniz Barkın Akkol, Ozan Mert, Ali Kanık, Berk Zerenman, Sena Sarı, Hayriye Rana Furuncı, Hasan Ata Yılmaz, Melis Gürünlü, Yiğit Ayyıldız, Zeynep Dartan, Özgür Saraçoğlu, Burak Efe Altınel, Sera Ökten, Mark Gabriel Polos, Ömer Batumlu, Bahar Özen, Elif İnce, Ece Zeynep Tırpan, Doğa Demirali, Bora Manço, Deren Şahin, Irmak Toksöz, Alkın Deniz Arseven, Ayça Aygörmez, Yiğit Şat, Başar Aslan, Okyanus Pera Dizdar, Mir Botan Yiğit, Efe Özülkü, Şevval Kepenek, Ayten Damla Önen, Cem Arda Taşdemir, Aslı Zeynep Öztürk, Zeynep Erkeskin, Burcu Doğruol, Kağan Ağalar, Meral Doğa Uzunöz, Birce Cömert, Can Berat Keçoğlu, Simurg Aligenco Özdemir, Melissa Gögce, Zeynep Kadaifçi, Aram Özgür Savaş, Zeynep Demirel ve Lal Narin adlı öğrencilerimiz temsil etti.

Yörelerimizin zengin halk oyunlarının ulusal ve uluslararası platformlarda temsil edilmesi, diğer ülke folklorlarının da zenginlikleri hakkında bilgi sahibi olunması, çocuklarımıza geniş bir kültür zenginliği katıyor. Öğrencilerimizi yetiştiren Fahri Ekin’ciye, Silifke yöresinden örneklerin yer aldığı oyunları ile ilk elemeyi ikincilikle kazanan öğrencilerimizi içtenlikle kutluyor, finalde başarılar diliyoruz.

Yıldız Erkek Basketbol Takımı Başarısı…

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yıldız Erkekler Basketbol İl Birinciliği Müsabakalarına katılan Yıldız Erkek Basketbol Takımımız, müsabakalarını İstanbul Dördüncüsü olarak tamamlamışlardır.Müsabakalar sonucunda Yıldız Erkek Basketbol takımımız 25 – 27 Nisan 2012 tarihleri arasında Kastamonu ilinde düzenlenecek olan Türkiye Gurup Birinciliği müsabakalarına katılmaya hak kazanmıştır.

Yıldız Erkek Basketbol Takımında görevli 7.sınıf öğrencilerimiz; Emir Gürses, Levent Uyguçgil, Emre Şarkan, Efe Demokan, Yiğit Köseoğlu, Nazım Yiğitcan Günel, 8. Sınıf öğrencilerimiz; Tahsin Bartu Er , Derin Sağmanlı, Talat Emre Yaka, Onuralp Sarıca, Yiğithan Bilge ,Eren Çakır, Sinan Sağlam, Ensar Bozkurt, Deniz Baran Keskin ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen Beden Eğitimi ve Spor öğretmenimiz Osman Atılan, Yardımcı Antrenör Recep Yorulmaz’ı kutlar, Türkiye Grup Birinciliği müsabakalarında başarılarının devamını dileriz.

Öykü Yazma Başarısı…

Edebi eserler arasında, yalın bir olay örgüsüne sahip, yoğun etki uyandıran düş ürünü veya gerçekçi anlatımıyla, yerel renklerin özgünleştirdiği ’öyküler yazmayı’ destekleyen İstek Özel Acıbadem İlköğretim Okulu, İstanbul ili genelinde "Armağan Öyküler" temalı kompozisyon yazma yarışması düzenledi.

Bu yarışmada ’birincilik’ ödülü 7B sınıfından Doğa Şatır’ın oldu.

Öyküsüyle, adeta toplumun ve insanın içine bakması için ayna tutan öğrencimizin, kalemindeki ustalığı içtenlikle kutluyoruz.

Fidan

Yıldız Kız Yüzme Takım Başarısı…

16-18 Nisan 2012 tarihlerinde Üsküdar Burhan Felek Spor Salonunda gerçekleştirilen okullar arası "Yıldızlar Yüzme İl Birinciliği’nde" Yıldız Kız Yüzme Takımımız, İstanbul dördüncüsü olarak müsabakalarını tamamlamıştır. Takımımız bu dereceyle tarihi ve yeri daha sonra belirlenecek olan "Yıldızlar Yüzme Türkiye Birinciliği" müsabakalarına katılmaya hak kazanmıştır.

Yıldız Kız Yüzme Takımında görevli 7.sınıf öğrencilerimiz; 7-F sınıfından Defne Yığcı, Ayşe Karahan, 7-H sınıfından Zeynep Kerpitçi, 7-C sınıfından Serra Özsömer, 8.sınıf öğrencilerimiz; 8-H sınıfından Melisa Çağdagül, 8-B sınıfından Z. Atra Bahçeci ve 8-G sınıfından Simay Aslanoğlu’nu ve öğrencilerimizin hazırlanmasında emeği geçen öğretmenimiz Tuğçe Mimgöksel’ i kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Tuvalden Kaleme ..

Öğrencilerimizin duygu ve düşüncelerini edebiyatın çeşitli türleriyle ifade edebilme yeteneğini geliştirerek kazanacakları estetik duygusu ile yeteneklerini ortaya çıkarmalarını hedefleyen, düşünen, sorgulayan, araştıran, kendini doğru ve akıcı bir üslupla ifade edebilen edebiyat buluşmalarından "Tuvalden Kaleme" temalı Şiir ve Öykü Yarışması’nı, Notre Dame De Sion Lisesi Eğitim Vakfı Özel Neslin Değişen Sesi İlköğretim Okulu düzenlemiştir.

İstanbul’daki tüm ilköğretim okulu öğrencileri arasında yapılan yarışmada, okulumuzdan;
- Öykü dalında; 7B sınıfından Gurur Kocapınar "Üzüm Bağları" adlı öyküsüyle ’ikincilik’,
- Şiir dalında; 4D sınıfından Kerem Peksü "Biz Üç Arkadaş" adlı şiiriyle ’üçüncülük’,
ödülünü aldılar.

Öğrencilerimizi, sanatın bu zengin yolculuğunda, renk paletlerinden kalemleriyle aktardıkları başarılarını dolayı içtenlikle kutluyoruz.

Okumak Yaşamaktır …

Kitap okuma alışkanlığı ile okuma kültürünün yaygınlaştırılmasını amaçlayan, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve NT Mağazaları iş birliği ile düzenledikleri "Okumak Yaşamaktır" temalı kompozisyon yazma yarışmasında ‘mansiyon’ ödülünü 7B sınıfından Gurur Kocapınar aldı.

Kitabın yaşantımıza kattığı anlamı, ustaca kaleme almasındaki başarısında öğrencimizi içtenlikle kutluyoruz.

Kitap Okumak, Sanatların En Zorudur

Küçük Kız Voleybol Takımı Başarısı…

02-05 Nisan 2012 tarihleri arasında Konya ilinde gerçekleştirilen “Küçükler Voleybol Türkiye Grup Birinciliği” müsabakaları sonucunda, okulumuz Küçük Kız Voleybol Takımı grup birinciliği derecesini elde ederek, 18-22 Nisan 2012 tarihleri arasında yeri daha sonra bildirilecek olan “Türkiye Yarıfinal Birinciliği” müsabakalarına katılmaya hak kazanmıştır.

Küçük Kız Voleybol Takımında görevli 5. sınıf öğrencilerimiz; Sude Boz, İpek Usman, Zeynep Özdayı, 6. sınıf öğrencilerimiz; Özge Yılgür, Selena Uzunoğlu, Alara Köksal, Poyraz Erol, Ceren Kuran, Nilsu Yüksel, Aysel Aşıcıoğlu ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen Beden Eğitimi ve Spor öğretmenimiz Arzu Özceylan’ı kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Küçük Erkek Basketbol Takımı Başarısı…

11-13 Nisan 2012 tarihleri arasında Karaman ilinde gerçekleştirilen “Küçükler Basketbol Türkiye Grup Birinciliği” müsabakaları sonucunda, okulumuz Küçük Erkek Basketbol Takımı grup birinciliği derecesini elde ederek, 01-04 Mayıs 2012 tarihleri arasında yeri daha sonra bildirilecek olan “Türkiye Yarıfinal Birinciliği” müsabakalarına katılmaya hak kazanmıştır.

Küçük Erkek Basketbol Takımında görevli 5. sınıf öğrencimiz; Arda Kutlar, 6. sınıf öğrencilerimiz; Mehmetcan Hocaoğlu, Kutluhan Celayir, Bora Hadioğlu, Bora Morkoç, Bora Batuhan Toker, Yiğithan Akkaya, Alp Bilmiş, Deniz Sağmanlı, Ata Bilge, Sinan Can Gülan, Nazif Boz, Ege Çağlayan, Mehmet Bener İnan ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen Beden Eğitimi ve Spor öğretmenlerimiz Osman Atılan ile yardımcı antrenör Recep Yorulmaz’ı kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Küçük Kız - Erkek Yüzme Takımlarımızın Başarısı…

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Okullararası Küçükler Yüzme İl Birinciliği” müsabakaları sonucunda, okulumuz Küçük Kız Yüzme Takımı İstanbul beşinciliği, Küçük Erkek Yüzme Takımı İstanbul dördüncülüğü derecelerini elde ederek, yeri ve tarihi ileriki günlerde bildirilecek olan “Türkiye Şampiyonası” müsabakalarına katılmaya hak kazanmıştır.

Küçük Kız Yüzme Takımında görevli 4.sınıf öğrencilerimiz; Burcu Doğruol, Naz Şimşek, Pınar Sahillioğlu, Kayra Özben, Zeynep Gül Oktar, Zeynep Akarman, 5.sınıf öğrencilerimiz; Elif Güray Oktar, Eda Koç, Esra Püren San, 6.sınıf öğrencilerimiz; Deniz Yumurtacı, Elif Can Beyazıt, Küçük Erkek Yüzme Takımında görevli 4.sınıf öğrencilerimiz; Kuzey Erkara, Faruk Numan Kandemir, Ege Turunçoğlu, Kağan Ağalar, 5.sınıf öğrencilerimiz; Doruk Kural, Emir Koç, 6.sınıf öğrencilerimiz; Mert Borahan, Alperen Efe Kılınç ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen Beden Eğitimi ve Spor öğretmenlerimiz Onur Tarlabaşı, Serkan Toprakkazan ve antrenörümüz Levent Camuşcuoğlu’nu kutlar, başarılarının devamını dileriz

Küçük Erkek Hentbol Takımı Başarısı…

2011 – 2012 Öğretim yılında düzenlenen Okullar arası “Küçükler Hentbol İl Birinciliği” müsabakalarına katılan Küçük Erkek Hentbol takımımız İstanbul Birincisi olmuştur.

Okul takımında görevli 5. sınıf öğrencilerimiz; Yiğit Tokel, Selim Yiğitoğlu, Emir Yiğitoğlu, 6. sınıf öğrencilerimiz; Ali Efe Demir, Eray Sözer, Sinan Yaşarol, Ekin Erdoğan, Sezer Tahiroğlu, Kaan Özyurt, Efe Özçilingir, Emre Turan, Y. Güney Yurdakul ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen Beden Eğitimi ve Spor öğretmenimiz İhami Erdem’i kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Yıldız Erkek Hentbol Takım Başarısı…

2011-2012 öğretim yılında düzenlenen okullar arası “Yıldızlar Hentbol İl Birinciliği” müsabakalarına katılan Yıldız Erkek Hentbol Takımımız İstanbul birincisi olmuştur. Takımımız almış olduğu bu başarı ile Türkiye Yarı Final Birinciliği müsabakalarına katılmaya hak kazanmıştır.

Yıldız Erkek Hentbol Takımında görevli 7. sınıf öğrencilerimiz; Ali Eren Varsak, Sarp Karpat, Muhammed Kerem Yiğitoğlu, Altan Ceylan, Adnan Açlan,Özgür Kenan Tosun, 8. sınıf öğrencilerimiz; Tolga Tarı, Doruk Tetik, Can Sarpkaya, Taha Kağan Kumbasar, Efe Yılmaz, ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen Beden Eğitimi ve Spor öğretmenimiz İlhami Erdem’i kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Voleybol’da İstanbul 3. lüğü…

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Küçükler Voleybol İl Birinciliği” müsabakaları sonucunda, okulumuz Küçük Kız Voleybol Takımı İstanbul üçüncülüğü derecesini elde ederek, “Türkiye Yarı Final Birinciliği” müsabakalarına katılmaya hak kazanmıştır.

Okul takımında görevli 5. sınıf öğrencilerimiz; İpek Usman, Zeynep Özdayı, Sude Boz, 6. sınıf öğrencilerimiz; Özge Yılgür, Selena Uzunoğlu, Alara Köksal, Poyraz Erol, Ceren Kuran, Nilsu Yüksel, Aysel Aşıcıoğlu ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen Beden Eğitimi ve Spor öğretmenimiz Arzu Özceylan’ı kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Voleybol’da İstanbul 2. liği…

2011-2012 öğretim yılında düzenlenen okullar arası “Yıldızlar Voleybol İl Birinciliği” müsabakalarına katılan Yıldız Kız Voleybol Takımımız İstanbul ikincisi olmuştur. Takımımız almış olduğu bu başarı ile Türkiye Yarı Final Birinciliği müsabakalarına katılmaya hak kazanmıştır.

Yıldız Kız Voleybol Takımında görevli 7. sınıf öğrencilerimiz; Sude Apaydın,Nazlı Borteçen, Aslı Demiralp, 8.sınıf öğrencilerimiz; Gizem Ataman, Deniz Köse, İrem Bengü Demirtaş, Elifnaz Deniz, Ezgi Erdaç, Dilşah Niğdeli, Lal Kartal, Ceren Ataman, Ayşe Ece Tuncer ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen Beden Eğitimi ve Spor öğretmenimiz Bülent Ocak’ı kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Masa Tenisi Başarılarımız…

09-13 Ocak 2012 Tarihleri arasında İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen okullar arası Yıldızlar Masa Tenisi İl Birinciliği müsabakalarına katılan Yıldız Kız Masa Tenisi takımımız İstanbul ÜÇÜNCÜSÜ/ Yıldız Erkek Masa Tenisi takımımız İstanbul İKİNCİSİ olmuştur. Yıldız Kız/Erkek Masa Tenisi takımlarımız bu sonuç ile yeri ve tarihi daha sonra belli olacak olan Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanmıştır.

Yıldız Kız Masa Tenisi takımında görevli öğrencilerimiz;
Elif Ercan (7B) Selin Yalçın (8D), Melis Minkari (8J)

Yıldız Erkek Masa Tenisi takımında görevli öğrencilerimiz;
Ömer Orhun (8I), Mert Mehri (7C), Mert Leblebici (7I), Barış Karaer (7E), Alper Sorgun’u (7G)

Kendilerini müsabakalara hazırlayan sorumlu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni Ferhat Cingöz ve sorumlu Masa Tenisi Antrenörü Sabahattin Sabrioğlu’nu kutlar, başarılarının devamını dileriz.



Masa Tenisinde İstanbul 2. liği …

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Okullararası Masa Tenisi İl Birinciliği" müsabakaları sonucunda, okulumuz Küçük Kız Masa Tenisi Takımı İstanbul ikinciliği derecesini elde ederek, "Türkiye Şampiyonası" müsabakalarına katılmaya hak kazanmıştır.

Küçük Kız Masa Tenisi Takımında görevli 5. sınıf öğrencilerimiz; Ilgın Sezer, Ece Doğaner, 6. sınıf öğrencilerimiz; Rana Zeynep Çekmez, Yasemin Yaşarol, Büge İrem Sunar ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen Beden Eğitimi ve Spor öğretmenimiz Murat Kırbaç ile Masa Tenisi Antrenörü Sabahattin Sabrioğlu’nu kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Yarışma / Kompozisyon

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Cumhuriyetimizin 88. Yılı” kutlamaları çerçevesinde “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” konulu 7.sınıflar için açılan kompozisyon yarışmasına okulumuz adına 7-B sınıfından Gurur Kocapınar “Cumhuriyet Aydınlığa Koşmaktır” başlıklı yazısı ile katılmıştır. Öğrencimizin kompozisyonu ilçe birinciliği ödülü kazanmıştır.

Öğrencimizi ve kendisini yarışmaya hazırlayan Türkçe Öğretmeni Meral Günay’ı kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Yarışma / Kompozisyon

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 6 Ekim İstanbul’un Kurtuluşu’nun 88.Yıldönümü kutlamaları kapsamında ilimiz genelinde düzenlediği kompozisyon yarışmasına okulumuz adına 8B sınıfından Melike Demirbilek “İstanbul’umun Kurtuluşu” başlıklı yazısı ile katılmıştır.Öğrencimizin kompozisyonu ilçe İkinciliği ödülü kazanmıştır.

Öğrencimizi ve kendisini yarışmaya hazırlayan Türkçe Öğretmeni Meral Günay’ı kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Yarışma / Akıl Oyunları

Matematikçiler Derneği tarafından düzenlenen “10. Matematik Sempozyumu” etkinlikleri kapsamında ulusal düzeyde gerçekleştirilen “İlköğretim Okulları Akıl Oyunları Yarışması”na okulumuz, Ceren Kuran, Nazlı Uğur Köylüoğlu ve Kaan Ertaş’tan oluşan takımımızla katılmıştır. Öğrencilerimiz takım olarak 13 okul arasında 3. lük başarısını elde etmiştir. Ayrıca bireysel sıralamada 8F sınıfından Kaan ERTAŞ 39 öğrencinin katıldığı bireysel finalde 5. lik derecesi almıştır.

Öğrencilerimizi ve emeği geçen öğretmenlerimizi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

Fransızca Delf Sınavları Başarısı...

09-10-12 Mayıs 2011 tarihlerinde dördüncü kez gerçekleştirilen Fransızca DELF A1 ve A2 sınavlarına katılan 7. ve 8. sınıf 60 öğrencimizden 53’ü sertifika ve diplomalarını almaya hak kazanmışlardır.

Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

FİT Sınavı Başarısı…

8 Haziran 2011 tarihinde dördüncü kez düzenlenen Almanca FİT sınavlarına katılan öğrencilerimiz %97’lik bir başarı elde etmiştir.

7. sınıflardan FİT 1 A1 sınavına katılan 44 öğrenciden 43’ü, 8.sınıflardan FİT 2 A2 sınavına katılan 20 öğrenciden 19’u sertifika almaya hak kazanmıştır.

Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Hentbol Takımımız Türkiye Şampiyonu...

30 Mayıs – 03 Haziran 2011 tarihleri arasında Kastamonu’da gerçekleştirilen “Küçük Erkek Hentbol Türkiye Birinciliği” müsabakaları sonucunda, okulumuz Küçük Erkek Hentbol Takımı TÜRKİYE ŞAMPİYONU olmuştur.

Okul takımında görevli 4. sınıf öğrencilerimiz; M. Selim Yiğitoğlu, M. Yiğit Tokel, 5. sınıf öğrencilerimiz; Ali Efe Demir, Eray Sözer, Sinan Tümer Yaşarol, Ekin Erdoğan, Sezer Tahiroğlu, Kaan Özyurt, Efe Özçilingir, Emre Turan, 6. sınıf öğrencilerimiz; Sarp Karpat, Ali Eren Varsak, M. Kerem Yiğitoğlu, Altan Ceylan, Özgür Kenan Tosun, Adnan Açlan ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen Beden Eğitimi ve Spor öğretmenlerimiz Erman Öztürk’ü kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Uluslararası Piyano Festivali’nden 3.lük Ödülü…

Pera Güzel Sanatların 6’sını düzenlediği “Pera Uluslararası Piyano Festivali” sona erdi. Festival, ünlü piyanist Gülsin Onay’ın muhteşem konseri ile başlatıp, bir hafta boyunca yurt içi ve yurt dışından yüzlerce genç piyanist ve dünyaca ünlü müzik ustalarını ağırladı.

Çağdaş sanatçı adaylarının birbirleriyle etkileşimde bulunabilmelerini ve sanatsal tecrübelerini yaşıtları ile paylaşabilmelerini sağlamayı, gençlerin klasik müziğe ilgi ve sevgilerini artırabilmeyi, gençlere piyano tekniklerini tanıma fırsatı sağlamayı ve kendilerini ve ülkemizi ulusal ve uluslararası benzer müzik platformlarında temsil edebilmelerini sağlayacak tecrübeler kazandırmayı amaçlayan Piyano Festivali, 6-21 yaş arası bini aşkın gence performans sunma imkanı sağladı.

Okulumuzun, 6E sınıfından Can Erkekli, kendi kategorisinde üçüncü olarak büyük bir başarı elde etmiştir.

Genç piyanistimizi ve emeği geçen öğretmenlerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Matematik Başarısı...

Terakki Vakfı Okulları, öğrencilerimizin problem çözme becerilerini ve matematiğe karşı ilgilerini artırmayı önemsemekte ve öğrencilerimizin ulusal ve uluslararası düzeyde düzenlenen matematik sınavlarına katılımlarını desteklemektedir.

7. ve 8. sınıf düzeylerinde istekli öğrencilerimize Kanada Waterloo Üniversitesi Matematik ve Bilgisayar Eğitimi Merkezi’nin düzenlediği uluslararası Gauss Matematik Sınavı 11 Mayıs 2011 Çarşamba günü okulumuzda uygulanmıştır.

7. sınıflardan 54, 8. sınıflardan 67 öğrencimiz bu sınava girmiş ve matematiksel becerilerini uluslararası bir sınavla ölçme fırsatı bulmuşlardır.

7. sınıflar seviyesinde 7B sınıfından Kaan Ertaş 150 tam puan, 8. sınıflar seviyesinde 8A sınıfından Mert Özgürel ve 8C sınıfından Mehmet Arda Dörtoğul 132 puan alarak birinci olmuşlardır. Bu öğrencilerimiz Waterloo Üniversitesi tarafından verilen Üstün Başarı Sertifikası almaya hak kazanmışlardır.

Öğrencilerimizi ve başarılarında emeği olan Matematik öğretmenlerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Yüzmede Türkiye 3.sü Olduk…

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen “Okullararası Küçükler Yüzme Türkiye Birinciliği” müsabakaları sonucunda, okulumuz Küçük Kız Yüzme Takımı “Türkiye Üçüncülüğü” derecesini elde etmiştir.

Küçük Kız Yüzme Takımında görevli 4. Sınıf öğrencimiz; Esra Püren San, 6. sınıf öğrencilerimiz; Ayşe Karahan, Zeynep Kerpişçi, Defne Yığcı, Serra Özsömer ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen Beden Eğitimi ve Spor öğretmenimiz Tuğçe Mimgöksel’i kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Satranç Turnuvası Başarılarımız…

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinde 24 Nisan 2011 tarihinde Bayrampaşa Belediyesinde gerçekleştirilen Satranç Turnuvasında 6-A sınıfı öğrencilerimizden Ahmet Ata Çağlar birinci olmuştur.

Öğrencimiz ayrıca, 29 Nisan –1 Mayıs 2011 tarihleri arasında FMV Işık Okullarında gerçekleştirilen Okullar Arası Satranç Turnuvasında da 1. masa 72 kişi arasından birinci olup netbook kazanmıştır.

Bu önemli başarılarda katkısı olan öğrencimizi ve öğretmenimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Haklar Sahnesi Kulübümüze 2. Ödülü…

Kısa Film dalında Okul Önlüğüm adlı filmle ikinci olduk.

Özel Bahçeşehir İlköğretim Okulu tarafından düzenlenen 2. Çocuklar Arası Kısa Film, Fotoğraf ve Belgesel Yarışması’nda Haklar Sahnesi Kulübümüzün “Okul Önlüğüm” adlı filmi, “Kısa Film” dalında ikincilik ödülünü almıştır.

Filmin hazırlanmasında emeği geçen Haklar Sahnesi Kulübü öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz; Gülşen Çakmak, Filiz Sicim, Selda Fillikçioğlu, Yasemin Bozoğlu Erdinç, Mehmet Yılmaz, İsmail Rızvanoğlu, Özgür Şensoy ve Gözde Durmuş’u kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Yönetmen : Emre Öztürk( 7/B)

Senarist : İlsu Tüfekçi (8K)

Oyuncular : Beril Balkan (8L), Akın Gül ( 6G)

İyi Seyirler …

Francophonie Haftası Resim Yarışması Başarısı...

1988 yılından beri tüm dünyada kutlanan La semaine de la Francophonie (Fransızca konuşan) etkinlikleri çerçevesinde, Fransız Kültür Merkezi’nin düzenlediği “Dayanışma” konulu resim yarışmasında, öğrencilerimiz eserleriyle ilk üç dereceyi kazanarak büyük başarı elde etti.

Öğrencilerimizi ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen Müge Veziroğlu ve Sibel Barsamyan’ı kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Küçük Erkek Hentbol Takımı Başarısı...

16-20 Nisan 2011 tarihleri arasında Sivas’ta gerçekleştirilen “Küçük Erkek Hentbol Türkiye Yarıfinal Birinciliği” müsabakaları sonucunda, okulumuz Küçük Erkek Hentbol Takımı yarıfinal birinciliği derecesini elde ederek, 01-05 Haziran 2011 tarihleri arasında Kastamonu’da gerçekleştirilecek olan “Küçükler Hentbol Türkiye Birinciliği” müsabakalarına katılmaya hak kazanmıştır.

Okul takımında görevli 5. sınıf öğrencilerimiz; Ali Efe Demir, Eray Sözer, Sinan Tümer Yaşarol, Ekin Erdoğan, Sezer Tahiroğlu, Kaan Özyurt, Efe Özçilingir, Emre Turan, 6. Sınıf öğrencilerimiz; Sarp Karpat, Ali Eren Varsak, M. Kerem Yiğitoğlu, Altan Ceylan, Özgür Kenan Tosun, Adnan Açlan ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen Beden Eğitimi ve Spor öğretmenlerimiz Erman Öztürk’ü kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Şiir ve Kompozisyon Yarışma Başarılarımız…

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğünün “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” etkinlikleri kapsamında İl genelinde düzenlediği şiir ve kompozisyon yarışmalarında okulumuz, Şiir dalında 6/C sınıfı öğrencimiz Gurur Kocapınar, Kompozisyon dalında 8/A sınıfı öğrencimiz Deniz Kanmaz İlçe İkinciliği derecelerini elde etmişlerdir.

Öğrencilerimizi ve yetişmesinde emeği geçen Türkçe öğretmenlerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Küçük Kız - Erkek Yüzme Takımı Başarıları...

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Okullararası Küçükler Yüzme İl Birinciliği” müsabakaları sonucunda, okulumuz Küçük Kız Yüzme Takımı İstanbul ikinciliği, Küçük Erkek Yüzme Takımı İstanbul dördüncülüğü derecelerini elde ederek, 9-11 Mayıs 2011 tarihleri arasında Marmaris’te gerçekleştirilecek olan “Türkiye Şampiyonası” müsabakalarına katılmaya hak kazanmıştır.

Küçük Kız Yüzme Takımında görevli 4. sınıf öğrencilerimiz; Eda Koç, Esra Püren San, Damla Asımoğlu, 5. Sınıf öğrencimiz; İlayda Veziroğlu, 6. Sınıf öğrencilerimiz; Ayşe Karahan, Zeynep Kerpişçi, Defne Yığcı, Serra Özsömer, Küçük Erkek Yüzme Takımında görevli 4. sınıf öğrencilerimiz; Emir Koç, Doruk Kural, 5. sınıf öğrencilerimiz; Mert Borahan, Derin Balibaşa, Alperen Efe Kılınç, 6. Sınıf öğrencilerimiz; Cem İstanbullu, Arda Aral, Erkin Kaan Ark, Kerem Kaya ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen Beden Eğitimi ve Spor öğretmenimiz Tuğçe Mimgöksel’i kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Sudoku Yarışma Başarısı...

“İstanbul İli İlköğretim Okulları 4-8. Sınıf Öğrencileri 2. Sudoku Yarışması”nda okulumuz 5. sınıf öğrencilerinden Ceren Kuran 60 okul ve 144 öğrenci arasında 10. olmuştur.

Öğrencimizi ve öğrencimizin yetişmesinde emeği geçen öğretmenlerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Küçük Erkek Hentbol Takımımız İstanbul 1.si…
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Okullararası Küçük Erkekler Hentbol İl Birinciliği” müsabakaları sonucunda, okulumuz Küçük Erkek Hentbol Takımı İstanbul birinciliği derecesini elde ederek, 16-20 Nisan 2011 tarihleri arasında Sivas’ta gerçekleştirilecek olan “Türkiye Yarı Final Birinciliği” müsabakalarına katılmaya hak kazanmıştır.

Okul takımında görevli 4. sınıf öğrencilerimiz; Mehmet Yiğit Tokel, Yunus Selim Yiğitoğlu, 5. sınıf öğrencilerimiz; Ali Efe Demir, Eray Sözer, Sinan Tümer Yaşarol, Ekin Erdoğan, Sezer Tahiroğlu, Kaan Özyurt, Efe Özçilingir, Emre Turan, 6. Sınıf öğrencilerimiz; Sarp Karpat, Muhammed Kerem Yiğitoğlu, Ali Eren Varsak, Altan Ceylan, Özgür Kenan Tosun, Adnan Açlan ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen Beden Eğitimi ve Spor öğretmenlerimiz Erman Öztürk ve İlhami Erdem’i kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Voleybolda Okulumuz İstanbul 4. sü…
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Yıldızlar Voleybol İl Birinciliği” müsabakaları sonucunda, okulumuz Yıldız Kız Voleybol Takımımız İstanbul dördüncüsü olmuştur. 12-16 Nisan 2011 tarihleri arasında Kahramanmaraş’da gerçekleştirilecek olan Okullar Arası Yıldızlar Voleybol Türkiye Yarı Final Birinciliği’nde İstanbul ilini temsil etmeye hak kazanmıştır.

Yıldız Kız Voleybol Takımında görevli 7. sınıf öğrencilerimiz; 7-B İrem Bengü Demirtaş, Deniz Köse, Gizem Ataman, Ayşe Ece Tuncer, Lal Kartal, Ceren Ataman, Dilşah Niğdeli, 8.sınıf öğrencilerimiz; Beste Balki, Ecem Ersoy, Seramis Güner, Ecem Nebioğlu, Ezgi Üzümcü, Ecem İrem Kılınç, Gizal Poyrazlar ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen Beden Eğitimi ve Spor öğretmenimiz Bülent Ocak’ı kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Masa Tenisinde Okulumuz 1. ve 3. oldu….
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Okullararası Masa Tenisi İl Birinciliği” müsabakaları sonucunda, okulumuz Küçük Erkek Masa Tenisi Takımı İstanbul birinciliği, Küçük Kız Masa Tenisi Takımı İstanbul üçüncülüğü derecelerini ederek, 25-28 Nisan 2011 tarihleri arasında Çorum’da gerçekleştirilecek olan “Türkiye Şampiyonası” müsabakalarına katılmaya hak kazanmıştır.

Küçük Kız Masa Tenisi Takımında görevli 4. sınıf öğrencilerimiz; Ilgın Sezer, Ece Doğaner, 5. sınıf öğrencilerimiz; Rana Zeynep Çekmez, Yasemin Yaşarol, Küçük Erkek Masa Tenisi Takımında görevli 5. sınıf öğrencilerimiz; Mert Atikeler, Batu Zerenman, Can Dilikoğlu, 6. sınıf öğrencilerimiz; Barış Karaer, Mert Leblebici, Mert Mehri ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen Beden Eğitimi ve Spor öğretmenimiz Murat Kırbaç’ı kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Öykü Yazma Yarışması Başarılarımız…
Özgür Pencere Edebiyat ve Sanat Derneği’nin Türkiye genelinde düzenlediği “ 2011 Çocuk/ Genç Kalem Öykü Yazma Yarışması”nda 700 öykünün katıldığı, Muzaffer İzgü, Gülten Dayıoğlu, Necdet Neydim, Şebnem Sema Tuncel, Ayşe Yamaç, Pakize Özcan ve Mehmet Güler’den oluşan yarışma jürisinin değerlendirmesi sonucunda, 7. Sınıf öğrencilerimizden;
  • Eren Öner
    “Önce Kırlangıçlar Gitti” öyküsüyle Ş. SEMA TUNCEL ÖZEL ÖDÜLÜ


  • Ali Yağız Ayla
    “Gerçek Annem" öyküsüyle MANSİYON


  • Bengü Demirtaş
    “Tavan Arası” öyküsüyle MANSİYON


  • Sarpcan Bilgili
    “Yengeç Avcıları” öyküsüyle MANSİYON ile ödüllendirilmişlerdir.

Öğrencilerimizi ve yetişmesinde emeği geçen Türkçe öğretmenlerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Okulumuza İki Birincilik Ödülü…

İlköğretim Okulumuz, katıldığı iki ayrı konulu “Şiir Yazma “ yarışmasında ilçe birincisi oldu.

Uluslararası Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası’nda, Yunus Emre’yi anma etkinlikleri çerçevesinde il genelinde düzenlenen şiir yazma yarışmasında, Defne Canpolat / 7B “Yunus Öğretmenim” adlı şiiri ile Beşiktaş ilçesi birincisi oldu.

Çanakkale Savaşının 96.yıldönümü anma töreni, kapsamında yurt çapında düzenlenen şiir yazma yarışmasında, Nazlı Uğur Köylüoğlu /6F “Çanakkale Şehitleri” adlı şiiri ile Beşiktaş ilçesi birincisi oldu.

Öğrencilerimizi ve yetişmesinde emeği geçen Türkçe öğretmenlerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Genç şairlerimizi tanımak ve şiirlerini okumak için tıklayınız .

Masa Tenisi Takımımız İstanbul 2.si …
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullar Arası Masa Tenisi Yıldızlar Kız/Erkek İl Birinciliği müsabakaları sonucunda okulumuz Yıldız Kız/Erkek Masa Tenisi takımlarımız,İstanbul ikincisi olarak, 07-10 Nisan 2011 tarihleri arasında Sivas’ta gerçekleştirilecek olan “Okullar Arası Yıldızlar Türkiye Birinciliği” müsabakalarına katılmaya hak kazandılar.

Yıldız Kız Masa Tenisi takımında görevli öğrencilerimiz; Ayşegül Güneyli (8-E), Defne Güven (8-B), Çağan Deniz (8-C) ve Yıldız Erkek Masa Tenisi takımında görevli öğrencilerimiz; Berkehan Atikeler (8-I), Ata Ağluç (8-E), Ömer Orhun (7-A) ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen antrenörümüz, Sabahattin Sabrioğlu ile Beden Eğitimi ve Spor öğretmenimiz, Ferhat Cingöz’ü kutlar, başarılarının devamını dileriz.

FLL “Robot Performans” dalında ikinci olduk…

Smart Kids ve Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenen, FLL ( First Lego League ) VII.Robotik İstanbul Turnuvaları 26 Şubat 2011 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirilmiştir.

Çocuklara bilim ve teknolojiyi sevdirmek ve yaratıcılıklarını geliştirmek amacı ile düzenlenen FLL’de, 9- 16 yaş arası çocuklar takımlar halinde yarışarak, evrensel bir bir problemin çözümüne yönelik proje geliştirmektedir.

Her yıl farklı bir temayı işleyen FLL’nin bu yılki teması “ Beden ve Bilim”dir. Turnuvaya katılan 42 takım arasında Terakki Junior takımı “Robot Performans ikincilik ödülü” almıştır.

Terakki Junior takımını oluşturan öğrencilerimiz;Ekin Kılıç(8A), Ege Yolsal (8B), Torhan Can Genç (8F), Arda Gürer (8J), Berk Karlı(7F),Berk Özer (7B), Şakir Can Beyazıd (7B) ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen öğretmenleri; Fen ve Teknoloji bölümünden Takım Koçu Aysun Eriş’i, Proje danışmanları Bora Utku Vardar’ı , Senem Bereketçi’yi, ve Fen Projeleri Koordinatörü Ziya Bahtiyar’ı kutlarız.

Masal Yazma Yarışmasında Birincilik...

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Masal Yazma Yarışması’nda okulumuz 6-C sınıfı öğrencisi Gurur Kocapınar “ Denha Kaptan ” adlı eseriyle İlçe Birincisi olmuştur.

Öğrencilerimizi ve yetişmesinde emeği geçen Türkçe öğretmenimiz Burçin Türkoğlu’nu kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Kompozisyon Başarımız…

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünün “Cumhuriyetimizin 86. Yıl Kutlamaları” çerçevesinde ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında okulumuz 7-F sınıfı öğrencilerinden Elif Kaya kompozisyon dalında ilçe birincilik ödülü almıştır.

Öğrencimize ödül kazandıran "Cumhuriyet Mozaiği" isimli kompozisyon yazısını okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Ödül töreni 10 Haziran 2010 tarihinde Beşiktaş Atanur Oğuz Lisesinde gerçekleştirilecektir.

Öğrencimizi ve yetişmesinde emeği geçen Türkçe öğretmenlerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.
Şiir Yarışmasında Birincilik…
İstek Bilge Kağan Okulları tarafından düzenlenen, İstanbul genelindeki 60 okuldan 134 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen “ Sevgi, Dostluk ve Barış ” konulu şiir yazma yarışmasında, okulumuz 5-B sınıfı öğrencilerinden Nazlı Uğur Köylüoğlu 1-5. sınıf düzeyinde birincilik derecesini elde etmiştir.

Öğrencimizi ve öğrencimizin yetişmesinde emeği geçen öğretmenimiz Sevcihan Öztürk’ü kutlar, başarılarının devamını dileriz.
  • Birincilik ödülü olan şiiri okumak için buraya tıklayınız.

Satranç Turnuvası Başarısı…

15-16 Mayıs 2010 tarihlerinde, Özel Cent Koleji’nde, 25 okuldan 140 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen “Okullar Arası Satranç Turnuvası”nda, okulumuz 5-E sınıfı öğrencilerinden Ahmet Ata Çağlar birincilik derecesini elde etmiştir.

Öğrencimizi ve öğrencimizin yetişmesinde emeği geçen satranç öğretmenimiz Selda Elden’i kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Hikaye Yarışması Başarımız…

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Çevre ve Kültür Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKÜD) tarafından düzenlenen “Yaprak İstiyoruz” konulu çevre yarışması sonucunda 7/A sınıfı öğrencilerimizden Beyza Gülal finale kalarak başarı sertifikası almayı hak kazanmıştır.

Ödül töreni 3 Haziran 2010 Perşembe günü Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezinde gerçekleştirilecektir.

Öğrencimizi ve başarısında emeği geçen Türkçe öğretmenimizi kutlarız.

Öğrencimizin yarışma için yazdığı hikayeyi okumak için lütfen tıklayınız.

Fen Proje Başarımız…

15 Mayıs 2010 tarihinde Vehbi Koç Vakfı Özel Koç İlköğretim Okulu’nda düzenlenen Fen Proje Yarışması’nda 6-G sınıfı öğrencilerimizden Selin Yalçın ve 6-D sınıfı öğrencilerimizden Sıla Yavan “ Cinsiyetin ve Yaşın Kısa Süreli Hafızaya Etkilerini ” araştırıp, deneyerek “The Effects Of Gender Identity On Short Term Memory ” adlı projeleri ile ikincilik ödülü almışlardır.

Projede başarılı olan öğrencilerimizi ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen Fen ve Teknoloji öğretmenlerimiz Merve Aslı Müjdeci ve Senem Bereketçi’yi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Fen Projeleri Başarıları...
Eyüboğlu Eğitim Kurumları tarafından 15 Mayıs 2010 Cumartesi günü gerçekleştirilen “11. Bilim Şenliği ve Proje Yarışması” sonucunda 4-D sınıfı öğrencilerimizden Elifcan Beyazıt ve Ayça Dibekoğlu “El Kurulama Dedektifleri” adlı projeleri ile birincilik , 5-C sınıfı öğrencilerimizden Doğa Şatır ve Pınar Erdem “ Bakteriler Terakkililerin Laboratuarına Giremiyor ” adlı projeleri ile ikincilik, 5-A sınıfı öğrencilerimizden Ömer Gülkan “Güneş Motoru” adlı projesi ile üçüncülük ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Öğrencilerimizi ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen Fen Bilgisi öğretmenlerimiz Aslı Merve Müjdeci ve Senem Bereketçi’yi kutlar, başarılarının devamını dileriz.
Yüzme Takımlarımızdan Türkiye Dereceleri...
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 06-08 Mayıs 2010 tarihleri arasında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yüzme Havuzunda düzenlenen “Okullar Arası Yıldızlar Kız/Erkek Yüzme Türkiye Birinciliği” müsabakaları sonucunda okulumuz Yıldız Erkek Yüzme takımımız TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ, Yıldız Kız Yüzme takımımız TÜRKİYE BEŞİNCİLİĞİ derecesini elde etmişlerdir.

Yıldız Kız Yüzme takımında görevli öğrencilerimiz; Deniz Sevgi Eraslan(8-H) Meltem Ünalan (8-H) Yağmur Balkıs (8-G) Simge Çığ (8-C) Alara Yücel (7-B) Ayşe Elif Kaya (7-F) Ece Yardımoğlu (7-J)

Yıldız Erkek Yüzme takımında görevli öğrencilerimiz; Burak Akdere (8-A) Kaan Şaşıoğlu (8-J) Cenk Batuhan Seven (8-G) Taylan Deniz Tuncer (8-L) Baran Ünal (8-F) Mert Meydancı (8-D) Aslan Gürcebe (7-A) Cihan Turgut (7-E) Ömer Göktuğ Kandemir (7-G) ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen antrenörümüz Levent Camuşoğlu ile beden eğitimi ve spor öğretmenimiz Serkan Toprakkazan’ı kutlar, başarılarının devamını dileriz.
Hentbol Takımımızın Başarısı...
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Küçükler Hentbol Türkiye Yarıfinal Birinciliği” müsabakaları sonucunda Küçük Erkek Hentbol Takımımız Yarıfinal Birinciliği derecesini elde ederek, 25-29 Mayıs 2010 tarihleri arasında Manisa’da “Küçükler Erkek Hentbol Türkiye Birinciliği” müsabakalarına katılmaya hak kazanmışlardır.

Öğrencilerimiz; Doruk Tetik (6/A), Taha Kağan Kumbasar (6/I), Tolga Tarı (6/C), Ege Boyacı (6/H), Mehmet Arifoğlu (6/I), Efe Yılmaz (6/J), Emir Hakan Baykut (6/C) ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen beden eğitimi ve spor öğretmenimiz Erman Öztürk’ü kutlar, başarılarının devamını dileriz.
Basketbol Takımımız Türkiye Üçüncüsü...
04-08 Mayıs 2010 tarihleri arasında Adana’da düzenlenen “ Türkiye Birinciliği” müsabakaları sonucunda, okulumuz Küçük Erkek Basketbol Takımı üçüncülük derecesini elde etmiştir.

Küçük Erkek Basketbol Takımında görevli öğrencilerimiz; Bartu Er (6-C), M. Furkan Akgül (6-C), Eren Çakır (6-F), Doruk Can Turan (6-F), Ensar Bozkurt (6-F), Sinan Sağlam (6-G), Derin Sağmanlı (6-I), Çağın Uzun (6-J), Onur Alp Sarıca (6-K), Yiğithan Bilge (6-K), Kaya Max Sunguroğlu (5-A), Emir Omar Gürses (5-H) ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen Beden Eğitimi ve Spor öğretmenimiz Osman Atılan’ı kutlar, başarılarının devamını dileriz.
Resim Yarışması Başarılarımız…
“2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul” etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Renk, Ritim; İstanbul” temalı resim yarışmasında Bahar Aydın (7/K) ikincilik , Ezgi Üzümcü (7/F) Manisyon ödülü almışlardır.

Mehveş Çelebi (7/A), Deniz Erdoğan (7/B), Nisan Denizci (7/I), Zeynep Oğuz (7/B), Sena Bayrak (7/G) öğrencilerimizin eserleri sergilenmeye değer görülmüştür.

19 Mayıs 2010 tarihinde, İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezinde genç ressamlarımıza ödülleri verilecektir.

Öğrencilerimizi ve yetişmesinde emeği geçen resim öğretmenlerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.
Küçük Erkek Hentbol Takımı Başarısı…
Okulumuz Küçük Erkek Hentbol Takımı Malatya’da düzenlenen “Okullar Arası Küçük Erkekler Hentbol Yarıfinal Birinciliği” müsabakaları sonucunda yarıfinal birinciliği derecesini elde ederek, 25-29 Mayıs 2010 tarihleri arasında Manisa’da gerçekleştirilecek olan “Okullar Arası Küçükler Hentbol Türkiye Birinciliği” müsabakalarına katılmaya hak kazanmıştır.

Okul takımında görevli 4. sınıf öğrencimiz; Sinan Tümer Yaşarol, 5. sınıf öğrencilerimiz; Sarp Karpat, M. Kerem Yiğitoğlu, Ali Eren Varsak, Altan Ceylan, Adnan Açlan, 6. sınıf öğrencilerimiz; Doruk Tetik, Efe Yılmaz, Taha Kağan Kumbasar, Tolga Tarı, Emir Hakan Baykut, Ege Boyacı, Mehmet Arifoğlu ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen Beden Eğitimi ve Spor öğretmenimiz Erman Öztürk’ü kutlar, başarılarının devamını dileriz.
Yüzme Takımı Başarılarımız…
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullar Arası Yıldızlar Kız/Erkek Yüzme İl Birinciliği müsabakaları sonucunda okulumuz Yıldız Erkek Yüzme takımımız İstanbul Üçüncülüğü, Yıldız Kız Yüzme takımımız İstanbul Dördüncülüğü derecesini elde ederek, 6-8 Mayıs 2010 tarihleri arasında Eskişehir’de gerçekleştirilecek “Okullar Arası Yıldızlar Yüzme Türkiye Birinciliği” müsabakalarına katılmaya hak kazanmışlardır.

Yıldız Kız Yüzme takımında görevli öğrencilerimiz; Deniz Sevgi Eraslan (8-H), Meltem Ünalan (8-H), Yağmur Balkıs (8-G), Simge Çığ (8-C), Alara Yücel (7-B), Ayşe Elif Kaya (7-F), Ece Yardımoğlu (7-J)

Yıldız Erkek Yüzme takımında görevli öğrencilerimiz; Burak Akdere (8-A) Kaan Şaşıoğlu (8-J) Cenk Batuhan Seven (8-G) Taylan Deniz Tuncer (8-L) Baran Ünal (8-F) Mert Meydancı (8-D) Aslan Gürcebe (7-A) Cihan Turgut (7-E) Ömer Göktuğ Kandemir (7-G) ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen antrenörümüz Sabahattin Sabrioğlu ile beden eğitimi ve spor öğretmenimiz Serkan Toprakkazan’ı kutlar, başarılarının devamını dileriz.
Basketbol Takım Başarımız…
13-17 Nisan 2010 tarihleri arasında Nevşehir’de düzenlenen “Türkiye Yarıfinal Birinciliği” müsabakaları sonucunda okulumuz Küçük Erkek Basketbol Takımı birincilik derecesini elde ederek, 04-08 Mayıs 2010 tarihleri arasında Adana’da gerçekleştirilecek olan “Türkiye Birinciliği” müsabakalarına katılmaya hak kazanmıştır.

Küçük Erkek Basketbol Takımında görevli öğrencilerimiz; Bartu Er (6-C), M. Furkan Akgül (6-C), Eren Çakır (6-F), Doruk Can Turan (6-F), Ensar Bozkurt (6-F), Sinan Sağlam (6-G), Derin Sağmanlı (6-I), Çağın Uzun (6-J), Onur Alp Sarıca (6-K), Yiğithan Bilge (6-K), Kaya Max Sunguroğlu (5-A), Emir Omar Gürses (5-H) ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen Beden Eğitimi ve Spor öğretmenimiz Osman Atılan’ı kutlar, başarılarının devamını dileriz.
Küçük “Masa Tenisi” Takımlarımız, İstanbul 2. ve 3. oldu.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Okullararası Masa Tenisi İl Birinciliği” müsabakaları sonucunda, okulumuz Küçük Kız Masa Tenisi Takımı İstanbul ikinciliği , Küçük Erkek Masa Tenisi Takımı İstanbul üçüncülüğü derecelerini elde ederek, 05-08 Mayıs 2010 tarihleri arasında Çorum’da gerçekleştirilecek olan “Türkiye Şampiyonası” müsabakalarına katılmaya hak kazanmıştır.

Küçük Kız Masa Tenisi Takımında görevli 4. Sınıf öğrencilerimiz; Rana Çekmez, Yasemin Yaşarol, Ayça Dibekoğlu, 5. Sınıf öğrencilerimiz; Elif Ercan, Cemre Özen, Küçük Erkek Masa Tenisi Takımında görevli 4. sınıf öğrencilerimiz; Batu Zerenman, Mert Atikeler, Can Dilikoğlu, 5. sınıf öğrencilerimiz; Barış Karaer, Mert Leblebici, Mert Mehri, Celal Alper Sorgun, Efe Eryılmaz, 6. sınıf öğrencilerimiz; Ömer Orhun, Onur Kandemir ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen Beden Eğitimi ve Spor öğretmenlerimiz Murat Kırbaç, Berrin Karadağ, antrenör Sebahattin Sabrioğlu’nu kutlar, başarılarının devamını dileriz.
Küçük Kız Voleybol Takımı Başarısı…
13-17 Nisan 2010 tarihleri arasında Bursa’da düzenlenen “Küçükler Voleybol Türkiye Yarıfinal Birinciliği” müsabakaları sonucunda okulumuz Küçük Kız Voleybol Takımı ikincilik derecesini elde ederek, 25-29 Mayıs 2010 tarihleri arasında Karaman’da gerçekleştirilecek olan “Türkiye Birinciliği” müsabakalarına katılmaya hak kazanmıştır.

Küçük Kız Voleybol Takımında görevli 6. sınıf öğrencilerimiz; Deniz Köse, Sena Eraslan, Gizem Ataman, Ceren Ataman, Eslem Akar, Dilşah Niğdeli, Bengü Demirtaş, Ece Tuncer, Su Gülce Özenci, İpek Kılıçaslan, Lal Kartal ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen Beden Eğitimi ve Spor öğretmenlerimiz Arzu Özceylan ve Bülent Ocak’ı kutlar, başarılarının devamını dileriz.
Kitap Okuma Başarımız…
2009-2010 öğretim yılında ilimiz ilköğretim ve ortaöğretim okulları arasında düzenlenen “Kitap Okuma Yarışması” ilçe elemelerinde okulumuz 6-A sınıfı öğrencilerinden Cansu Buse Çeliktaş birincilik ve Kaan Özkan ikincilik derecesini elde etmişlerdir.

Yarışmaya katılan 32 okul ve 151 öğrenci arasından öğrencilerimiz finalde yarışmaya hak kazanmışlardır.

Öğrencilerimizi ve yetişmesinde emeği geçen Türkçe öğretmenlerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.
Hentbol’de İstanbul Birinciliği…

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Okullararası Küçük Erkekler Hentbol İl Birinciliği” müsabakaları sonucunda, okulumuz Küçük Erkek Hentbol Takımı İstanbul birinciliği derecesini elde ederek, 26-30 Nisan 2010 tarihleri arasında Malatya’da gerçekleştirilecek olan “Türkiye Yarı Final Birinciliği” müsabakalarına katılmaya hak kazanmıştır.

Okul takımında görevli 4. sınıf öğrencimiz; Sinan Tümer Yaşarol, 5. sınıf öğrencilerimiz; Sarp Karpat, M. Kerem Yiğitoğlu, Ali Eren Varsak, Altan Ceylan, Adnan Açlan, 6. sınıf öğrencilerimiz; Doruk Tetik, Efe Yılmaz, Taha Kağan Kumbasar, Tolga Tarı, Emir Hakan Baykut, Ege Boyacı, Mehmet Arifoğlu ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen Beden Eğitimi ve Spor öğretmenimiz Erman Öztürk’ü kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Karikatür Başarımız…

Yaratıcı Çocuklar Derneği’nin Karikatürcüler Derneği işbirliğinde bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiği ve 20 okuldan gelen 375 adet karikatürün dört kategoride değerlendirildiği Geleceğin Dünyasında Akıllı Ulaşım” konulu yarışmada okulumuz 7-D sınıfı öğrencilerinden Bora Aşık’ın karikatürü sergilenmeye değer bulunmuştur.

Ödül alan öğrenciler ve sergilenmeye değer bulunan karikatürler 21-24 Nisan 2010 tarihleri arasında First Lego Ligi Avrupa Açık Şampiyonası’nda Haliç Kongre Merkezinde sergilenecektir.

Öğrencimizi ve başarısında emeği geçen Karikatür öğretmenimiz Nalan Yırtmaç’ı kutlarız.

Masa Tenisi Başarılarımız…
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullar Arası Masa Tenisi Yıldızlar Kız/Erkek İl Birinciliği müsabakaları sonucunda okulumuz Yıldız Kız Masa Tenisi takımımız İstanbul BİRİNCİSİ, Yıldız Erkek Masa Tenisi takımımız İstanbul İKİNCİLİĞİ derecesini elde ederek

26-30 Nisan 2010 tarihleri arasında Samsun’da gerçekleştirilecek olan “Okullar Arası Masa Tenisi Yıldızlar Türkiye Birinciliği” müsabakalarına katılmayı hak kazanmışlardır.

Yıldız Kız Masa Tenisi takımında görevli öğrencilerimiz; Ayşegül Güneyli (7-A), Defne Güven (7-F), Çağan Deniz (7-G), Berna Sabrioğlu (8-L), ve Yıldız Erkek Masa Tenisi takımında görevli öğrencilerimiz; Berkehan Atikeler (7-H), Ata Ağluç (7-G), Berktuğ Tolungüç (8-C), Onur Bozkaya (8-G), Haluk Eyigüngör (8-H), ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen antrenörümüz, Sabahattin Sabrioğlu ile Beden Eğitimi ve Spor öğretmenimiz, Ferhat Cingöz’ü kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Öykü Yarışması Başarılarımız…

Özgür Pencere Edebiyat ve Sanat Derneği tarafından altıncısı düzenlenen “ 2010 Çocuk Öyküleri Yarışması ” sonucunda 7.sınıf Öğrencilerimiz; Mehmet Arda Dörtoğul (7-B) “Baltanın Sapı” adlı öyküsü ile İkincilik, Berkehan Atikeler (7-H) “606” adlı öykü ile Üçüncülük, Alp Albay (7-B) "Deney" ile, Serdar Yalvaç (7-A) “Beyaz Benek’in Öyküsü” ve Gülin Coşar (7-B) “İyilik Eden İyilik Bulur” isimli öyküleri ile Mansiyon ödülü almış olup, 500 civarında çocuğun yüzlerce öyküsü ile katıldığı yarışmada, kalemleri ile öne çıkmayı başarmışlardır.

Başarılı olan öğrencilerimizin öyküleri “Anne Bak Penceremde Öykü Var! 6” isimli kitapta yer alacaktır.

Ödül töreni her sene farklı bir okulun ev sahipliğinde yapılmakta olup, bu sene 11 Haziran 2010 Cuma günü, TED Bursa Koleji Kampüsünde, Bahçe Partisi şeklinde bir şenlikle genç yazarlarımıza ödülleri verilecektir.

Öğrencilerimizi ve yetişmesinde emeği geçen Türkçe öğretmenlerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Resim’de 1.lik, 2.lik ve 3.lük Ödülleri…

Francophonie etkinlikleri çerçevesinde Fransız Kültür Merkezi’nin düzenlemiş olduğu "Bana Francophonie’yi Çiz" adlı resim ve yazı yarışmasına, değişik okullardan 163 öğrenci katılmış ve okulumuzun 5. sınıf öğrencisi Elif Turan ile 8.sınıf öğrencilerimiz Elif Polat birincilik ödülüne, Fatma Yaren Giray ikincilik ödülüne, Selen Öz üçüncülük ödülüne layık görülmüşlerdir.

Öğrencilerimiz, Fransızca öğretmenlerimiz Sibel Barsamyan ve Müge Veziroğlu ile Resim öğretmenimiz İbrahim Bayındır 16 Nisan 2010 Cuma günü saat 16.00’da Fransız Kültür Merkezi Kütüphanesi’nde düzenlenecek törende ödüllerini alacaklardır.

Öğrencilerimizi ve yetişmesinde emeği geçen Fransızca ve Resim öğretmenlerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

ŞİİR dalında 1. ödülü…
Eskişehir Valiliği Milli Eğitim Müdürlüğünün Yunus Emre Anma Etkinlikleri çerçevesinde ülke genelinde ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında okulumuz 6-A sınıfı öğrencilerimizden Defne Canpolat şiir dalında ilçe birincilik ödülü almıştır.

Öğrencimizi ve yetişmesinde emeği geçen Türkçe öğretmeni Zeynep Yanardağ’ı kutlar, başarılarının devamını dileriz.
Yıldız Erkek Hentbol Takım Başarımız…

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Yıldızlar Hentbol İl Birinciliği” müsabakaları sonucunda, okulumuz Yıldız Erkek Hentbol Takımı İstanbul ikinciliği derecesini elde ederek, 13-17 Nisan 2010 tarihleri arasında Konya’da gerçekleştirilecek olan “Yıldızlar Hentbol Türkiye Yarı Final” müsabakalarına katılmaya hak kazanmışlardır.

Okul takımında görevli 7.sınıf öğrencilerimiz, Can Hakkı (7-B), Berk Eldem (7-D), Yunus Y. Abdullahoğlu (7-E), Alper Cangüden (7-G), Hikmet Kutay Ecevit(7-L),Ulaş Doğan (7-I), Alexandre Aroyo (7- I), Engin Erulutekin (7-J), 8.sınıf Öğrencilerimiz; Ataberk Oral (8-A), Canberk Yılmlaz (8-D), Ahmet Çağan Arifoğlu (8-E), Can Demirhan (8-G), Deniz Barış Demir (8-H), Berk Eren Aslan (8-H), Furkan Kabataş (8- I) ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen Beden Eğitimi ve Spor öğretmenimiz İlhami Erdem’i kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Küçük Kız Voleybol Takımı Başarısı...

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Voleybol İl Birinciliği” müsabakaları sonucunda, okulumuz Küçük Kız Voleybol Takımı İstanbul birinciliği derecesini elde ederek, 13-17 Nisan 2010 tarihleri arasında Bursa’da gerçekleştirilecek olan “Türkiye Yarı Final Birinciliği” müsabakalarına katılmaya hak kazanmıştır.

Okul takımında görevli 6. sınıf öğrencilerimiz; Deniz Köse, Sena Eraslan, Gizem Ataman, Ceren Ataman, Eslem Akar, Dilşah Niğdeli, Bengü Demirtaş, Ece Tuncer, Gülce Özenci, İpek Kılıçaslan, Lal Kartal ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen Beden Eğitimi ve Spor öğretmenimiz Arzu Özceylan’ı kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Küçük Erkek Basketbol Takımı Başarısı...

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Basketbol Turnuvası” müsabakaları sonucunda, okulumuz Küçük Erkek Basketbol Takımı İstanbul üçüncülüğü derecesini elde ederek, 13-17 Nisan 2010 tarihleri arasında Nevşehir’de gerçekleştirilecek olan “Türkiye Yarı Final Birinciliği” müsabakalarına katılmaya hak kazanmıştır.

Okul takımında görevli 5. Sınıf öğrencilerimiz; Kaya Max Sunguroğlu, Levent Uyguçgil, Emir Omar Gürses, Yiğitcan Günel, 6. sınıf öğrencilerimiz; Batu Er, M.Furkan Akgül, Ege Ömür, Eren Çakır, Doruk Can Turan, Ensar Bozkurt, Sinan Sağlam, Derin Sağmanlı, Çağın Uzun, Onur Alp Sarıca Yiğithan Bilge, öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen Beden Eğitimi ve Spor öğretmenimiz Osman Atılan ve antrenör Recep Yorulmaz’ı kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Öykü Yarışması Başarısı…

17 Mart 2010 tarihinde 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul’da Beşiktaş Projesi kapsamında İlk ve Ortaöğretim öğrencilerine yönelik "Beşiktaş’ta Yaşamak" konulu öykü yarışmasında okulumuz 6-A sınıfı öğrencisi Cansu Buse Çeliktaş birincilik ve 7-A sınıfı öğrencisi Beyza Gülal üçüncülük ödülünü almıştır.

Öğrencilerimizi ve yetişmesinde emeği geçen Türkçe öğretmenleri Meral Günay ve Zeynep Yanardağ’ı kutlar, başarılarının devamını dileriz.
Tiyatro Yarışma Başarısı...
16 Mart 2010 tarihinde İsmail Tarman İlköğretim Okulu’nda Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ilköğretim ve ortaöğretim okulları arasında düzenlenen ilçe " Tiyatro Yarışması " elemelerinde, okulumuz Tiyatro Kulübü öğrencilerimiz "Bir Acayip Hamlet" adlı oyunla birincilik ödülü almışlardır.

Tiyatro Kulübü Öğrencilerimiz; Selim Baydar (6-A), Burcu Özkazanç (6-D), Şimal Akay (6-E), Berk Topaloğlu (6-E),Yiğit Soydan (6-H), İrem Dalfiliz (6-J), Elif Ece Acar (7-A), Tevfik Atıl (7-A), Gülin Coşar (7-B), Zeynep Oğuz (7-B), Erkutay Nuhoğlu (7-C), Dilara Aldanmaz (7-C), Alp Sencar Özen (7-D), Esra İnce (7-D), Berna Bakkaloğlu (7-E), Şiir Alkan (7-E), Ezgi Üzümcü (7-F), Başak Taştutan (8-C), Mert Meydancı (8-D), Cem Akça (8-D), İrem Altay (8-H), M.Ali Öğüdücü (8-I), Seril Aksoy (8-J) ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen Türkçe öğretmenleri Aslı Başak Paçacı ve Yeşim Er’i kutlar, başarılarının devamını dileriz.
Yüzme Takımı Başarımız…
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Küçükler Yüzme İl Birinciliği” müsabakaları sonucunda, okulumuz Küçük Erkek Yüzme Takımı İstanbul beşinciliği derecesini elde ederek, 8-10 Nisan 2010 tarihleri arasında Marmaris’te gerçekleştirilecek olan “Okullar Arası Yüzme Türkiye Birinciliği” müsabakalarına katılmaya hak kazanmışlardır.

Okul takımında görevli 4. sınıf öğrencimiz; Mert Borahan, 5. sınıf öğrencilerimiz; Arda Aral, Cem İstanbullu, Utku Çetin, Kaan Erkin Ark, 6. sınıf öğrencilerimiz; Asil Çakır, Mete Meydancı, Can Küvelet, Eren Öner, 7. sınıf öğrencimiz Umut Er ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen Beden Eğitimi ve Spor öğretmenimiz Tuğçe Mimgöksel’i kutlar, başarılarının devamını dileriz.
En Sağlam Robot Tasarım’ı TERAKKİ’nin…
Yaratıcı Çocuklar Derneği tarafından düzenlenen VI. First Lego League (FLL) Yerel Turnuvalarının 3’üncü etabı 26- 27 Şubat 2010 tarihleri arasında, Feshane Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilmiştir.

Çocuklara bilim ve teknolojiyi sevdirmek ve yaratıcılıklarını geliştirmek amacıyla düzenlenen FLL’de 9-16 yaş arası çocuklar takımlar halinde yarışarak, global bir problemin çözümüne yönelik proje geliştirmektedirler.

Her yıl farklı bir temayı işleyen FLL’nin bu yılki teması “ Akıllı Hareket ” olup, okulumuzun Terakki Junior Takımı “En Sağlam Robot Tasarımı” ödülü almıştır.

Terakki Junior takımında bulunan öğrencilerimiz,6.sınıf Öğrencimiz; Doruk Dinçer (6-B), 7.sınıf öğrencilerimiz;Beste Balki (7-A), Baran Eker (7-A), Can Bayraktaroğlu (7-A), Ege Kaval(7-B), Torhan Can Genç (7-C), Ecem Ersoy (7-D), Arda Gürer (7-I) ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen öğretmenlerimiz, Nurettin Yaman ve Aysun Eriş’i kutlar, Türkiye etabında başarılarının devamını dileriz.
19. Satranç Turnuvası’nda Birincilik…
20-21 Şubat 2010 tarihlerinde, 33 okul ve 137 sporcunun katılımıyla okulumuzda gerçekleştirilen "Özel Şişli Terakki İlköğretim Okulu 19. Satranç Turnuvası"nda, 5-E sınıfı öğrencimiz Ahmet Ata Çağlar bireysel sıralamada birincilik derecesini elde etmiştir.

Öğrencimizi ve öğrencimizin yetişmesinde emeği geçen öğretmenimiz Selda Elden’i kutlar, başarılarının devamını dileriz.
Resimli Kısa Hikaye Yazma Yarışması…
British Council Türkiye tarafından düzenlenen, Türkiye’deki 7-16 yaş arasındaki öğrencinin katıldığı “My Magic Carpet” adlı resimli kısa hikaye yazma yarışmasında 7000 eser yarıştı.

Okulumuzun 3-E sınıfı öğrencilerinden Cem Ferhat Karaçetin ve 5-A sınıfı öğrencilerinden İrem Su Kocadağ’ın eserleri, 7000 eser arasından, derece giren 45 eserin arasına girerek büyük bir başarı elde ettiler.

Dereceye giren tüm eserler bir çizgi filme dönüştürülerek TRT çocuk kanalında gösterilecek aynı zamanda, yarışmayı düzenleyen kurum olan British Council’in resmi web sitesinde yayınlanacaktır.

Öğrencilerimizi ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen öğretmenlerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.
Fotoğraf Yarışması Başarısı...
National Geographic Çocuklar İçin Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nın Türkiye ayağında okulumuzun 6. sınıf öğrencilerinden Berk Özer, “Çorap Askısı” isimli fotoğrafıyla “Mizah” kategorisinde Türkiye ikincisi oldu.

247 yarışmacının dört kategoride toplam 714 fotoğrafla katıldığı Ulusal yarışma 16 Kasım 2009 tarihinde bir araya gelen jüri üyelerinin yaptığı değerlendirme sonucunda oluştu.

National Geographic Dergisi Aralık-2009 sayısında yer alan bu ödüllü fotoğraf için, Berk’i ve sanatını içtenlikle kutluyor, başarılar diliyoruz.

7. Sınıf Öğrencimiz Deniz Kanmaz’ın Uluslararası Başarısı...

Uluslararası eğitim portalı ePals’ın düzenlediği "Küresel Isınma" , "Countdown to Copenhagen Students Speak! Contest" konulu yarışma, dünyanın çeşitli ülkelerinden yaklaşık 500 okul katılımıyla gerçekleşmiştir.

Okulumuzun 7-A sınıfı öğrencilerinden Deniz Kanmaz İngilizce " Global Warming " adlı şiiriyle yaş grubunda " En iyi Şiir " ödülünü almıştır. Öğrencimiz Deniz Kanmaz’ın yapmış olduğu bu çalışma aynı zamanda, en iyi 15 çalışmadan biri seçilmiş olup 6-18 Aralık 2009 tarihleri arasında Kopenhag’da yapılacak İklim Zirvesinde dünya liderlerine sunulacak olan DVD’nin içinde yer alacaktır.

  • Proje hakkında bilgi edinmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

http://www.epals.com/projects/info.aspx?divid=Students_Speak_ClimateChangeW1nn3r5_061004

  • Öğrencimiz Deniz Kanmaz’ın şiirini kendi sesinden dinlemek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

http://www.epals.com/media/p/209413.aspx

Kısa Film Yarışması Başarısı…

Uluslararası İstanbul Çocuk Filmleri Festivali’nin her yıl düzenlediği Küçük Sinemacılar Kısa Film Yarışması’nda; geçtiğimiz öğretim yılında öğrencilerimizin çizgi film tekniği ile yaptıkları “ Tontiş Tavşan ” adlı animasyon filmimiz 13-15 yaş grubunda birincilik, Stop Motion tekniği ile yaptıkları “ Penguen’in Yardım Arayışı ” adlı animasyon filmimiz, 11-12 yaş grubunda ikincilik ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Öğrencilerimizi ve öğrencilerimizin başarısında emeği geçen Çizgi Film Öğretmenimiz Havva Kangal Erdoğan ile Psikolojik Danışmanımız Revan Çoban’ı ve Stop Motion Öğretmenimiz Ubeydullah Aslan’ı kutlar, başarılarının devamını dileriz.
Resim Yarışması Başarısı...

Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “6 Ekim İstanbul’un Kurtuluşunun 86. Yıldönümü” nedeniyle düzenlenen resim yarışmasında, okulumuz 5-B sınıfı öğrencilerinden Gökçen Deniz Akduman, ilçe birinciliği derecesini elde etmiştir.

Öğrencimizi ve öğrencimizin yetişmesinde emeği geçen Resim öğretmenimiz Aydan Kuseyri’yi kutlar, başarılarının devamını dileriz.
FLYERS Sınavı Başarısı...

5. Sınıf öğrencilerimiz 9 Mayıs 2009 tarihinde University of Cambridge Language Examinations Syndicate tarafından hazırlanan A2 düzeyinde ESOL FLYERS sınavına katılmışlardır. Toplam 219 öğrencimizin katıldığı sınav sonuçları 5 üzerinden değerlendirildiğinde;
  1. Reading & Writing : 3.3
  2. Listening : 4.1
  3. Speaking : 4.5

    Genel Ortalama : 3.96 ’dır.

Öğrencilerimizi kutluyoruz.

Öğrencilerimiz, İlçe Birincisi oldular…

Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen; 4-B sınıfı öğrencilerimizden Beyza Üge “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” konulu, 602 no’lu sınıfı öğrencilerimizden Pelin Su Sağ, “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” konulu, 605 no’lu sınıfı öğrencilerimizden Deniz Erdoğan “24 Kasım Öğretmenler Günü” konulu, 805 no’lu sınıf öğrencilerimizden Alara Baykent “Denizin Sesi” konulu resim yarışmalarında ilçe birinciliği derecelerini elde etmişlerdir.

Öğrencimizi ve öğrencimizin yetişmesinde emeği geçen resim öğretmenlerimiz Günay Mula, Aydan Kuseyri, Ferhan Çelem’i kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Masa Tenisi Takımımız Türkiye Dördüncüsü…

1-4 Haziran 2009 tarihleri arasında Kırşehir’de gerçekleştirilen “Okullar Arası Küçükler Masa Tenisi Türkiye Birinciliği” müsabakaları sonucunda, okulumuz Küçük Erkek Masa Tenisi Takımı Türkiye dördüncülüğü derecesini elde etmiştir.
Okul takımında görevli 5. sınıf öğrencimiz; Ömer Orhun, 6. sınıf öğrencilerimiz; Ata Ağluç, Batu Mert, Berkehan Atikeler; öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen Beden Eğitimi ve Spor öğretmeni Murat Kırbaç ve antrenör Sabahattin Sabrioğlu’nu kutlar, başarılarının devamını dileriz.
Masal Yarışması Başarısı…

Özel Ayazağa Işık İlköğretim Okulu’nun düzenlediği “Yıldızları Kırptık, Masal Yaptık” yarışması sonuçlarına göre, 604 no’lu sınıf öğrencimiz Serdar Yalvaç “ Küçük Ayı’nın Masalı ” isimli masalı ile 6. sınıflar kategorisinde ikincilik ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Öğrencimizi ve öğrencimizin yetişmesinde emeği geçen Türkçe öğretmenimiz Zeynep Yanardağ’ı kutlar, başarılarının devamını dileriz.
Küçük Kız Yüzme Takımımız Türkiye Dördüncüsü…

1-2 Haziran 2009 tarihlerinde Eskişehir’de gerçekleştirilen “Okullar Arası Küçükler Yüzme Türkiye Birinciliği” müsabakaları sonucunda, okulumuz Küçük Kız Yüzme Takımı Türkiye dördüncülüğü derecesini elde etmiştir.

Okul takımında görevli 4. sınıf öğrencimiz; Ayşe Karahan, 5. sınıf öğrencilerimiz; Melissa Çağdagül, Zülal Yağmur Lafçı, Atra Bahçeci, 6. sınıf öğrencilerimiz; Alara Yücel, Ayşe Elif Kaya ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen Beden Eğitimi ve Spor öğretmenimiz Serkan Toprakkazan’ı kutlar, başarılarının devamını dileriz.
Veli Girişi
Kurum Kullanıcısı
İlköğretim Anasayfa | Akademik | İlköğretim Okulu’nda Yaşam | Genel Hizmetler | Öğrenci İşleri | Mezunlar | İnsan Gücü Kaynağı | Erişim
. Ebulula Mardin Caddesi Öztürk Sokak, 2 34335 Levent-Istanbul . T. +90 212 3510060 pbx
Tüm hakları saklıdır. Terakki Vakfı ve Okulları