E-Bülten Üyeliği

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
KAPAT

Fen Bilimleri

Öğrencilerimizin Fen ve Teknoloji derslerinde sınıf düzeylerine göre yapılandırılan gözlemden deney ve model yapmaya, hipotez kurmadan proje üretmeye kadar geniş bir öğrenme alanında bilimsel süreçlere aktif olarak katılmaları amaçlanır.

Hedeflerimiz
  • Bireysel farklılıkları gözetilerek, bütün öğrencilerimizin Fen ve Teknoloji dersi başarısı yüksek olarak yetişmesi temel hedefimizdir.
  • Öğrencilerin laboratuvar imkanlarından üst düzeyde yararlanmaları hedeflenir.
Öğretim Uygulamalarımız

Bu amaçlar doğrultusunda;

  • Fen ve Teknoloji derslerinde bilimsel süreçlerin uygulama basamakları 4. sınıftan başlayarak 8. sınıfın sonuna kadar MEB programlarının uygulanmasında ağırlıklı yer tutacak şekilde planlanır. Dersler deneylerle, etkinliklerle zenginleştirilerek öğrencilerin fen kavramlarını öğrenmelerini sağlanır.
  • Tüm sınıf düzeylerinde öğrencilerin merkezi sınavlarda başarı göstermeleri yönünde destekleyici çalışmalar gerçekleştirilir.
  • İstekli ve yetenekli öğrenciler ile proje çalışmaları yapılır.
  • Liseye giriş sınavları için yıl içine yayılmış özel hazırlık çalışmaları yapılır.
  • Öğrencilerin yaratıcılıklarını kullandığı ürünler ünitelere göre belirlenmiş özel temalar içeren konularda okulda sergilenir.
  • Öğrencilerin eksik öğrenmelerini gidermek amacıyla bireysel çalışmalar yapılır.
  • Kulüp çalışmaları öğrencilerimiz için çeşitlilik gösterir. Öğrencilerimizin robotlar ile problem çözmeden, fen kavramları ile kısa film çekmeye kadar farklı alanlarda yaratıcılıklarını geliştirdikleri, aynı zamanda eğlenirken de öğrendikleri çalışmalar yapmaları sağlanır.
SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.