Anaokulu Ve İlkokul (1, 2, 3. Sınıflar) Başvuru Ve Kayıt Süreci Önemli Hatırlatmalar

2022-2023 eğitim öğretim yılında pandemi dönemi nedeni ile aday başvuruları sadece Online Aday Kayıt Formu üzerinden alınacaktır. Anaokulumuz ve İlkokul 1, 2 ve 3. sınıflar için kontenjan dâhilinde Online Aday Kayıt Formunu doldurarak alınacak başvuru sırasına göre Online Tanışma Görüşmesine davet  edileceklerdir.

Anaokulu Ve İlkokul (1, 2, 3. Sınıflar)
Başvuru Ve Kayıt Süreci
Önemli Hatırlatmalar

 • 2022-2023 eğitim öğretim yılında okulumuza kayıt başvurusu yapmak isteyen aday veliler başvurularını sadece Online Aday Kayıt Formu üzerinden gerçekleştirebilirler. (2023-2024 eğitim ve öğretim yılı için aday kayıt başvuru formu ile ilgili duyuru daha sonra yapılacaktır) Anaokulumuz ve İlkokul 1, 2 ve 3. sınıflar için kontenjan dâhilinde başvuru sırasına göre öğrenci alınacaktır.
 • 2019 yılı doğumlular 4 yaş grubu,
  2018 yılı doğumlular 5 yaş grubu,
  2017 yılı doğumlular 6 yaş grubu,
  2016 yılı doğumlular 1. sınıf için
  kayıt başvurusu yapabilirler. Bu sınıf seviyelerinde Ekim, Kasım ve Aralık ayı doğumlu aday öğrenciler için bir alt yaş grubuna da başvuru yapabilir.
 • Başvuru işleminin başarıyla tamamlanabilmesi için bilgilerin doğru ve eksiksiz olarak Aday Kayıt Formuna girilmesi beklenmektedir. (Aday öğrencinin TC kimlik numarasının forma girilmesi istenecektir.)
 • Başvuru işlemi başarıyla tamamlandığında ekranda başvuru sıra numarası görünecektir ve bu numara aday velinin belirtmiş olduğu e-posta adresine de gönderilecektir. Bu nedenle e-posta adresinin tam ve doğru olarak sisteme girilmesi önemlidir.
 • “Online Tanışma Görüşmesi”, başvuru sırasına göre telefonla randevu verilerek gerçekleştirilecektir. Görüşme randevusu verildikten sonra görüşmenin yapılacağı Zoom ID bilgisi ve diğer detaylar e-posta yoluyla veliye iletilecektir. Öğrencinin görüşmeye rahat etkileşim kurabileceği bir alanda, yanında boş bir kâğıt ve boya kalemleri ile katılması beklenmektedir. Görüşme öncesinde öğrenciye, “Terakki Vakfı Okullarından bir öğretmenin kendisi ile tanışmak istediği ve bunun için ekran karşısında kısa bir buluşmanın olacağı” bilgisinin velisi tarafından verilmesi önerilmektedir.
 • Kayıt görüşmesi için randevu verilen saatte çalışmaya mazeretsiz katılmayan aday öğrenci için bir sonraki gün saat 15.30’a kadar yeni bir randevu talebiyle okulla iletişime geçilmemesi durumunda kayıt hakkı sırası kaybedilir. Tekrar başvuru yaparak yeni bir kayıt sıra numarası oluşturulması gerekir.
 • İhtiyaç dâhilinde Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi ikinci bir online görüşme yapmayı talep edebilir ya da yüz yüze gerçekleşecek ikinci bir görüşme için aday öğrenciyi okula davet edebilir.
 • Tanışma Görüşmesi sonrasında müdür yardımcısı veliyi telefonla arayarak geri bildirimde bulunur. Ardından süreçle ilgili bilgilendirme e-posta aracılığıyla da iletilir.
 • Aday veliler, kayıtla ilgili bilginin kendilerine iletilmesinden itibaren sonraki 2. iş günü saat 15:30 kadar avanslı kayıt işlemlerini tamamlamalıdırlar. Belirtilen zaman diliminde kayıt işlemini tamamlamayanlar kayıt haklarını kaybederler.
 • 2022-2023 eğitim öğretim yılına ait ücret bilgisi, okulumuz web sitesi ve gazeteler aracılığı ile yayımlanır ve avanslı kayıt işlemi gerçekleştiren velilerimize SMS ve e-posta aracılığı ile duyurulur. Avanslı kayıt işlemi yapmış olan velilerimizin kesin kayıtlarını bu aşamadan sonra 5 iş günü içerisinde tamamlamaları beklenir.
 • 2022-2023 eğitim öğretim yılına ait ücret bilgisinin açıklanmasından sonra kayıt yaptıracak olan adaylarımızın avanslı kayıt işlemi yaptırması söz konusu değildir.
Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


  Lütfen formu göndermeden önce " Anaokulu için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " İlkokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Ortaokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   


  Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)