Kayıt Kabul Kriterleri

Anaokulu’na Kayıt-Kabul Kriterleri

 • Kayıtlar ilan edilen aday-kayıt takvimi süresince yapılır.
 • Anaokulu 4 yaş grubuna ön görüşme, 5-6 yaş gruplarına öğrenci tanıma çalışması ile öğrenci alınır. Anaokulu 6 yaş grubuna o yılın 30 Eylül tarihinde 57 ayını dolduranlar; 5 yaş grubuna o yılın 30 Eylül tarihinde 45 ayını dolduranlar; 4 yaş grubuna o yılın 30 Eylül tarihinde 36 ayını dolduranların başvuruları kabul edilir.
 • Anaokulu 4 yaş grubunu bitiren öğrenciler 5 yaş grubuna; Anaokulu 5 yaş grubunu bitiren öğrenciler 6 yaş grubuna; Anaokulu 6 yaş grubunu bitiren öğrenciler doğrudan İlkokul 1. sınıfına kesin kayıt hakkına sahiptirler.
 • Belirtilen aday-kayıt takvimi süresinde kayıt başvurusunda bulunmayanlardan daha sonra başvuru yaptıkları takdirde sıra numarası verilerek dilekçe alınır.
 • Kesin kayıt işlemlerinde kontenjan dolmadığı taktirde sıralamaya göre dilekçe sahiplerine madde 4’ de belirtilen koşullarda kesin kayıt hakkı verilir.
Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


  Lütfen formu göndermeden önce "Lise için Sıkça Sorulan Sorular" yazımızı okuyunuz.
   
   


  Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)