ProjelerEko Okullar Programı

Eko-Okullar Programı anaokulu ve ilköğretim okullarında çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir programdır. Okulumuzda 2010-2011 Eğitim yılında bu programa başlanmıştır. Program, okullarda ISO 14001/EMAS üzerine kurulmuş bir çevre yönetim sisteminin uygulanmasını da sağlar.

Çocuklar bu program sayesinde yaşadıkları çevreye olan sorumluluklarını öğrenirler. Toplumun diğer bölümlerinin de çevre duyarlılığının sağlanmasında rol alırlar.

2010-2011 Eğitim yılında "Çöp ve Atık" temasıyla başlayan çalışmalarla 2012-2013 Eğitim yılında Yeşil Bayrak almaya hak kazandık. 2013-2014 Eğitim yılında ise "SU" temasıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Ulusal Günler Ve Kahramanlarımız E-Twinning Projesi

Anaokulu çocuklarımız, Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Büşra Zorba ve Anaokulu Sınıf öğretmenimiz Sibel Kışla'nın ortak yürüttüğü "National Holidays and National Heroes" konulu e-twinning projesi ile farklı ülkelerdeki çocuklarla tanıştılar.

İletişim kurmanın, işbirliği yapmanın, proje geliştirmenin ve paylaşmanın en güzel yolu olan e-twinning projesiyle çocuklarımız, farklı kültürleri tanıma şansı buldular. Çocuklarımız aynı zamanda 21. yüzyıl becerilerini kazanarak geleceğe hazırlanma yolunda bir adım attılar.

Bu proje sayesinde her çocuk yaşadığı ülkeyi, kültürünü ve ulusal kahramanlarını öğrenerek, dünya üzerinde farklı kültürlere, bayramlara ve kahramanlara sahip insanların bulunduğunun da farkına vardılar.

Bu proje, her gruptan bir temsilci çocuğun seçilmesi ile uygulanmaya başlandı. Temsilci çocuklarımız, yapılan tüm çalışmaları grup arkadaşlarıyla paylaşarak onları çalışmaları hakkında bilgilendirdiler.

Çocuklarımız; yaşadığım yer ve okulum, ulusal kahramanlarım, geleneklerim, bayramlarım ve şarkılarım temalı bu proje ile Bulgaristan, Macaristan, Letonya ve Polonya da bulunan anaokulu çocuklarını daha yakından tanıma şansına sahip oldular.

Terakki, e–twinning projesiyle öğrencilerimizin teknolojiyi doğru kullanması konusunda çalışmalar yapmaya devam edecek. Proje hakkında detaylı bilgileri her çalışma sonrası güncellenen web sitemizden takip edebilirsiniz.

http://terakkietwinning.weebly.com/

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım