Terakki'de Kodlama Haftası

Tarih: 13.12.2016

Her iki yerleşkemizden çocuklarımız ve öğrencilerimiz, 180'den fazla ülkede 5 – 11 Aralık tarihleri arasında gerçekleşen Kodlama Saati (Hour of Code) kapsamında çeşitli etkinlikler yaptı.

Kodlama Saati, öğrencilerde kodlama konusunda farkındalık kazandırmayı amaçlayan küresel bir hareket. Bilişim Teknolojileri Bölümümüz de Kodlama Haftası’nda öğrencilerimize programlamanın önemini anlatmak, program yazmayı sevdirmek, kodlamanın eğlenceli olabileceğini göstermek ve onları kodlamaya teşvik etmek için tüm seviyeden öğrencilerimiz için görsel programlama sitelerindeki çeşitli uygulamalardan koridor etkinliklerine kadar birçok etkinlik düzenledi.

Kod yazmanın her zaman ve her yerde yapılabileceği konusuna dikkat çekilmesini sağlayarak kodlama istasyonları oluşturan öğrencilerimiz, kodlama hakkında öğretmenlerine bilgi verip birlikte uygulamalar yaptılar.

Ayrıca, Levent Yerleşkemizden ilkokul 2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerimiz, 5 Aralık Pazartesi günü Google Türkiye ve code.org temsilcisi Robincode firmasının Zorlu Center’da düzenlediği “Hour of Code” etkinliğine katıldı. Etkinliğin amacı; kodlamanın temel kazanımı olan algoritmik düşünme ve problem çözme becerileri üzerinde farkındalık kazandırmak.

Öğrencilerimiz kendi kendi tabletlerini getirdikleri bu etkinlikte, kodlama ve algoritma konusunda bilgi sahibi oldular ve web tabanlı uygulamalar gerçekleştirdiler. Etkinlik sonunda da öğrencilerimiz katılım sertifikalarını aldılar. 8 Aralık Perşembe günü ise öğrencilerimiz, Levent Yerleşkemizde Robincode ekibini ağırladılar. Birlikte ortaokul 6. sınıf öğrencilerimizin Hour of Code etkinliğinde yer aldılar. Konuklarımız, kodlamanın önemi konusunda paylaşımlarda bulunduktan sonra etkinlik sona erdi.

 

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım