Terakkililer Cumhuriyetimizin 94. Yılını Coşkuyla Kutladı

Tarih: 30.10.2017

Tepeören Yerleşkemizde Terakkililer, Cumhuriyet’imizin 94. yılını coşkuyla kutladı. Tören 27 Ekim Cuma ve 29 Ekim Pazar olmak üzere iki oturumda gerçekleşti. Cumhuriyet Bayramı coşkusu anaokulundan liseye tüm haftaya yayılan etkinliklerle yaşandı.

7. sınıflarımızdan Duru Erbenlioğlu (7A) ve Ertuğ Özkan’ın (7C) sunumunu yaptığı törende Anaokulu, İlkokul, Ortaokul Müdürümüz Fırat Güllü; Cumhuriyet Bayramı’nda neden demokrasi konusunda konuştuğunu öğrencilerimize sorgulattı ve demokrasi içermeyen bir cumhuriyetin, yaşamayan bir bedene benzediğini ve cumhuriyet ruhunun demokrasi olduğunu dile getirdi. Konuşmasına okuduğu metinlerden öğrencilerimize sorular yönelterek sürdüren Güllü, demokrasinin çok eski zamanlardan beri insanlar tarafından hayal edilen önemli bir kavram olduğuna vurgu yaptı. Öğrencilerimize ülkemizdeki bilim adamı, sanatçı ve düşünürlerin demokrasiyle ilgili söylediği sözleri öğretmenlerine getirip bunlarla altın plak görünümlü pano yapma sorumluluğunu da veren Güllü, konuşmasının ardından kısa bir film izleterek “Yaşam bir mucize ve onu sürdürmek istiyorsak dünyadaki tüm insanlara ihtiyacımız var. O zaman demokrasiye de ihtiyacımız var.” diyerek konuşmasını sonlandırdı. “Cumhuriyet’in Aydınlık Yüzleri” dramasıyla devam eden törende öğrencilerimiz; Yaşar Kemal, Adnan Saygun, Afet İnan, Muazzez İlmiye Çığ, Aziz Sancar gibi değerlere de yer verdiler. Söyledikleri marşlarla coşkuyu yükselten okul korosunun katılımıyla da renklenen dramada cumhuriyete, geçmişe sürekli özlem duyarak değil; çok çalışarak sahip çıkacağımız vurgulandı. Ardından 10. Yıl Marşı’yla devam eden tören, izleyicilerin Türk bayraklı katılımıyla son buldu.

 

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım