18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü

Her iki yerleşkemizde “18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü” kapsamında “Bir Direnişin Öyküsü” adlı törenimiz 18 Mart 2024 Pazartesi sergilenmiştir. Törenimiz ortaokul ve lise öğrencilerimizin performansıyla gerçekleşmiştir.

Çanakkale Savaşı’nın 109. yıl dönümünde “Çanakkale Savaşı’nın Türk ve dünya tarihindeki yeri, Mustafa Kemal’in Çanakkale Savaşı’ndaki önemi ve İtilaf Devletleri ile Osmanlı askerlerinin cephe gerisinde yaşadıkları” ele alınmıştır. Dönem görselleri ve belgesel kesitlerine yer verilmiş, “Hey On Beşli” türküsünün hikâyesi ve bir askerin annesine olan mektubu paylaşılmış, “Eledim Eledim, Hey On Beşli ve Çanakkale Türküsü” eserleri solo olarak seslendirilmiştir.

“18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü” törenimiz, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh!” mesajıyla sona ermiştir.

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


  Lütfen formu göndermeden önce " Anaokulu için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " İlkokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Ortaokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   


  Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)