Fizik Kulübü Öğrencilerimiz Buluş Şenliği’nde Türkiye Birincisi

Tarih: 07.12.2017

Levent Yerleşkemizden Fizik Kulübü öğrencilerimiz Ali Mert Demircan (10B), Alp Eray Gül (10C) ve Deniz Mete Şen (11C), 2 Aralık Cumartesi günü İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü’nde gerçekleşen 14. Buluş Şenliği yarışmasında "hobi" kategorisinde Türkiye birincisi oldu.

NASA Jet Propulsion Laboratory’nin 1998 yılından beri Amerika’da düzenlediği ve ikinci ayağının da sadece Türkiye’de gerçekleştiği Buluş Şenliği’nde (Invention Challenge) öğrenciler, her yıl belirlenen fiziksel bir problemi düzenek oluşturarak çözmeye çalışıyor.

Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden 26 takımın katıldığı “Top Çatıda” temasıyla gerçekleştirilen bu yılki yarışma için öğrencilerimiz Fizik öğretmenlerimiz Onur Özkul ve Ahmet Astepe rehberliğinde; 10 adet delikli plastik topu 6 metre uzaktaki bir kovanın içine bir dakika içinde sokan bir cihaz tasarlayıp üretti. Düzeneklerin yarışma dışında Fizik derslerinde başta “Atış” konusu olmak üzere, çeşitli konuların işlenmesi sırasında laboratuvar çalışmalarında kullanılması da planlanıyor.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım