Kayıt Kabul Kriterleri

1.Sınıf Yeni Kayıt

İlkokul 1. sınıfa, Özel Şişli Terakki Anaokulunu bitiren öğrenciler, ilkokul kayıt takviminde belirtilen süre içinde doğrudan kayıt yaptırma hakkına sahiptirler. İlkokulun birinci sınıfına, kayıtların yapıldığı yılın eylül ayı sonu itibarıyla 66 ayını dolduran çocukların kaydı yapılır.

Yaşça kayıt hakkını elde eden, ancak bedenen veya zihnen yeterince gelişmemiş olup okula uyum sağlayamayan 66 ay ve üzeri çocuklar da kasım ayı sonuna kadar sağlık kurumlarından verilen tıbbi tanılı rapor üzerine okul öncesi eğitime yönlendirilebilir veya kayıtları bir yıl ertelenebilir.

Ön kaydı yapılan öğrencilerle kesin kayıt öncesi “Öğrenci Tanıma Çalışması” yapılır. Çalışmanın sonucuna göre öğrenci kesin kayda davet edilir. Kesin kayıt işlemi için verilen süre içerisinde kaydı yapılmamış öğrenci kayıt hakkını kaybeder.

Kontenjanın tamamlanması durumunda başvurular dilekçe ile kabul edilir. İhtiyaç durumunda başvuru sırasına göre, öğrenci tanıma çalışmasına davet edilir.

Öğretim yılı içinde oluşabilecek öğrenci nakilleri; kontenjan açığı bulunduğu takdirde içinde bulunulan öğretim yılı 1. dönem sonuna kadar kabul edilir.

2. – 3. – 4. Sınıf Kayıt Yenileme

2.-3.-4. sınıflarda okulumuzda öğrenim gören öğrenciler her öğretim yılı sonunda okul yönetimi tarafından belirtilen sürelerde kayıt yenilemek zorundadırlar

Ara Sınıf Nakil Kayıtları

2. ve 3. Sınıflar

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi tarafından gerçekleştirilecek “Öğrenci Tanıma Çalışması” uygulanır. Çalışma sonucuna göre, kontenjan açığı kadar başvuru sırasına göre öğrencinin kaydı yapılır. (Çalışma sonucu ve kontenjan doğrultusunda başvuru sırasına göre öğrenci alınır.)

4. Sınıflar

Okulumuza kayıt olmak isteyen öğrencilere Düzey Belirleme Sınavı uygulanır. Sınav sonuçlarına göre, kontenjan açığı kadar öğrencinin kaydı yapılır.

Belirtilen kayıt takvimi süresinde kayıt başvurusunda bulunmayanlardan, daha sonra başvuru yaptıkları takdirde dilekçe alınır.

Kesin kayıt işlemleri sonunda kontenjan açığı bulunduğu takdirde dilekçe sahiplerine, okul yönetimi tarafından belirlenen tarihte, birinci sınava eş değer yeni sınav hakkı tanınır ve sınavda başarılı olan öğrencilerin kesin kaydı yapılır.

Öğretim yılı içinde, oluşabilecek öğrenci nakil kayıt başvuruları; kontenjan açığı bulunduğu takdirde aday öğrenciye uygulanacak olan Düzey Belirleme Sınavı başarısına göre kabul edilir.

Kayıt Bilgi Talebi

Kayıt Bilgi Talebi


    Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.
     
         5.sınıf ve 8.sınıf kontenjanlarımız doludur.
    Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)