Maker Kulübümüze Jr. FLL'de "Usta Yazılımcı” ve "Kaya Gibi Sağlam Tasarım" Ödülleri

Tarih: 10.04.2018

İlkokul Maker Kulübü öğrencilerimiz, Bilim Kahramanları Derneğinin 7 Nisan Cumartesi günü “Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor” adıyla düzenlediği Junior FIRST LEGO League İstanbul Fuarı’na katıldı. Levent Yerleşkemizden Mini Makers TakımıUsta Yazılımcı”, Tepeören Yerleşkemizden Thunder Makers Takımı ise “Kaya Gibi Sağlam Tasarım”  ödüllerine layık görüldü.

6 - 10 yaş arasındaki olan çocukların, bilim ve mühendislik alanlarında ilgisini çekmek ve gelişimlerini sağlamak amacıyla düzenlenen bu etkinlik Özel Sezin Okulları Çekmeköy kampüsünde gerçekleşti ve etkinlikte 16 takım yer aldı. “Suyun Yolculuğu” konulu “Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor” fuarlarında takımlarımız, 4 - 8 hafta içinde Bilişim Teknolojileri öğretmenleri Hamit Koşubaşı, Tuba Balsak, Ekban Sarı ve Elif Yazıcı danışmanlığında çalışarak, motorla hareket eden bir LEGO modeli inşa edip programladılar.

Suyun yolculuğu hakkında araştırmalar yaptılar. Öğrendiklerini, projenin tüm süreçlerini tasarladıkları hareketli LEGO modelleri ve hazırladıkları posterler ile anlattılar.

Fuar günü öğrencilerimiz modellerini, yaptıkları çalışmaları ve posterlerini jüri üyelerine sundular. Velilerimiz de katıldıkları bu fuarda öğrencilerimizin ve diğer takımların çalışmalarını ziyaret etme ve inceleme şansı buldu.SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım