Minik Terakkili Makerlara "Sihirli Ellerin Tasarımı Ödülü"

Tarih: 19.04.2016

LEVENT

Maker Kulübü öğrencilerimiz, Bilim Kahramanları Derneği’nin 16 Nisan Cumartesi günü “Akıllı Kullanım” teması kapsamında düzenlediği Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor/Junior FIRST LEGO League (Jr. FLL) Fuarı’nda Sihirli Ellerin Tasarımı ödülü aldı. Bu ödülü almayı çöp sorununa çözüm üretmek için inşa edip programladıkları motorlu LEGO modeliyle başardılar.

Çocukların bilim ve teknoloji alanında LEGO malzemeleriyle yılın temasına uygun projeler üretmesini sağlayıp çözüm becerilerini geliştiren Jr.FLL'de öğrencilerimiz çözüm üretmek üzere “Metal Atıkların Geri Dönüştürülmesi” konusunu seçti.  Ardından,  Bilişim Teknolojileri öğretmenlerimiz Ayşegül Ayhan, Hamit Koşubaşı ve Yeşim Özen’in danışmanlığında dünyada en fazla atık olarak yer kaplayan metallerin nasıl geri dönüştürüleceği konusunda araştırmalar yaparak, hareketli LEGO modellerini oluşturdular. Projenin tüm süreçlerini ise hazırladıkları bir posterle jüriye anlattılar.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım