Terakkili Bilim Kahramanlarına “Az Parça ile Çok İş Yaptık” Ödülü

Tarih: 25.04.2019

Tepeören Yerleşkemizden Maker Kulübü takımımız Jr.Yellow Castle, Bilim Kahramanları Derneği’nin 20 Nisan Cumartesi günü “Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor” adıyla düzenlediği Junior FIRST LEGO League İstanbul Fuarı’nda “Az Parça ile Çok İş Yaptık ” ödülü aldı.  6 - 10 yaş arasındaki çocukların, bilim ve mühendislik alanlarında ilgisini çekmek ve gelişimlerini sağlamak amacıyla Özel Sezin Okulları Çekmeköy kampüsünde gerçekleşen “Ayın Yolculuğu” konulu fuarda 16 takım yer aldı.

İlkokul 3 ve 4. sınıf öğrencilerimizden oluşan takımımız Jr.Yellow Castle, 4 - 8 hafta içinde Bilişim Teknolojileri öğretmenleri Elif Yazıcı ve Ekban Sarı’nın rehberliğinde çalışarak, motorla hareket eden bir LEGO modeli inşa edip programladılar. Ayda hayatta kalmak için kendi ay üslerinin tasarımını yaptılar. Projenin tüm süreçlerini, tasarladıkları hareketli LEGO modelleri ve hazırladıkları “Anlat Bana” poster sunumlarıyla anlattılar.SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım