Terakkili Minik Makerlara İki Ödül

Tarih: 11.04.2017

Levent Yerleşkemizden ilkokul Maker Kulübü öğrencilerimiz, Bilim Kahramanları Derneği’nin 8 Nisan Cumartesi günü İstanbul’da düzenlediği Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor/FIRST LEGO League Junior (FLL Jr.) Fuarı’na katıldı. Bu yıl teması “Hayvanların Çılgın Dünyası” olan fuarda, ilkokul 2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerimizden oluşan takımlarımız Lot’s of Mini Makers “Yepyeni Bir Tasarım Yapan Mucitler Ödülü”, Crazy Makers ise “Olağanüstü Takım Çalışması Ödülü” aldı.

6 - 10 yaş arasındaki olan çocukların, bilim ve mühendislik alanlarında ilgisini çekmek ve gelişimlerini sağlamak için düzenlenen bu programda 16 takım yer aldı.

STEM* yaklaşımıyla tasarlanan bu programda öğrencilerimiz önce, bal arısı ile aynı habitatta yaşaması gereken hayvan olarak “Ayı” ve “Örümcek” seçti. Seçtikleri hayvanın yaşadığı habitat hakkında araştırmalar yaptılar. Öğrendiklerini, projenin tüm süreçlerini tasarladıkları hareketli LEGO modelleri ve hazırladıkları posterlerle anlattılar.

Bilişim Teknolojileri öğretmenlerimiz Ayşegül Ayhan, Hamit Koşubaşı ve Tuba Balsak'ın danışmanlığında projelerini hazırlayan öğrencilerimiz, 8 Nisan Cumartesi günü modellerini, çalışmalarını ve posterlerini jüri üyelerine sundular. Velilerimiz de katıldıkları bu fuarda öğrencilerimizin ve diğer takımların çalışmalarını ziyaret etme ve inceleme şansı buldu.

Geçtiğimiz yıl öğrencilerimiz, “Akıllı Kullanım” temasıyla gerçekleşen Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor/FIRST LEGO League Junior (FLL Jr.) Fuarı’nda Sihirli Ellerin Tasarımı Ödülü aldı.

STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematichs) eğitimi; fen, teknoloji, mühendislik ve matematiğin birbiriyle entegre bir şekilde öğretilmesini içeren bir eğitim yaklaşımıdır. STEM eğitimi, teorik bilgilerin uygulanması ve ürüne dönüştürülmesine yardımcı olur. STEM yaklaşımı, çocuklara küçük yaşlardan itibaren disiplinler arası bir bakış açısı kazandırır ve onların, bilgileri somut olarak hayata geçirmesini sağlar.Nisan 2017

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım