Terakkili Öğrenciler Jr. FLL’de “En İyi Sunum” Ödülünü Aldı

Tarih: 29.04.2019

Levent Yerleşkemizden takımımız Terakki Makers, Bilim Kahramanları Derneği’nin 27 Nisan Cumartesi günü “Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor” adıyla düzenlediği Junior FIRST LEGO League (Jr. FLL) İstanbul Fuarı’nda “En İyi Sunum” ödülünün sahibi oldu. “Ayın Yolculuğu” konulu bu fuar 17 takımla Mimar Sinan Eğitim Kurumları’nda gerçekleşti.

6 - 10 yaş arasındaki çocukların, bilim ve mühendislik alanlarında ilgisini çekmek ve gelişimlerini sağlamak amacıyla yapılan fuarda Terakki Makers, 4 - 8 hafta içinde Bilişim Teknolojileri öğretmenleri Ayşegül Ayhan ve Tuba Balsak’ın rehberliğinde çalışarak, motorla hareket eden bir LEGO modeli inşa edip programladılar.

İlkokul 3 ve 4. sınıf öğrencilerimizden oluşan takımımız “Görevimiz Ay” temalı bir proje yaptı. Aya yaşam alanı inşa ederek yanlarında getirdikleri enerji, su, hava ve diğer malzemeleri nasıl kullanabileceklerini; bu malzemelerin devamlılığını nasıl sağlayabileceklerini araştırıp kurguladılar. Wedo2.0 programında kodladıkları hareketli parçaları tasarladıkları modelleriyle buluşturdular. Hazırladıkları “Keşfet, Tasarla, Paylaş” posterlerinde proje süreçlerini anlattılar. Terakki Makers takımımız, posterlerinde çalışmalarını özetlerken, modellerini de  tamamlayıcı öge olarak kullandılar ve “En İyi Sunum” ödülüne layık görüldüler.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım