Terakkililere “Az Parça ile Çok İş Yaptık” ve “En İyi Sunum” Ödülleri

Tarih: 29.04.2019

İlkokul 3 ve 4. sınıf öğrencilerimiz, 20 ve 27 Nisan tarihlerinde Bilim Kahramanları Derneği’nin “Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor” adıyla düzenlediği Junior FIRST LEGO League İstanbul Fuarı’na katıldı. “Ayın Yolculuğu” konulu bu fuarda Levent Yerleşkemizden takımımız Terakki Makers, “En İyi Sunum” ödülü; Tepeören Yerleşkemizden Maker Kulübü takımımız Jr.Yellow Castle ise “Az Parça ile Çok İş Yaptık ” ödülü aldı.

6 - 10 yaş arasındaki çocukların, bilim ve mühendislik alanlarında ilgisini çekmek ve gelişimlerini sağlamak amacıyla düzenlenen ve Levent Yerleşkemizden öğrencilerimizin katıldığı fuar, 17 takımla Mimar Sinan Eğitim Kurumları’nda gerçekleşti. Tepeören Yerleşkemizden öğrencilerimiz ise Özel Sezin Okulları Çekmeköy kampüsünde 16 takımla yer aldı.

Terakki Makers, Ay’a yaşam alanı inşa ederek yanlarında getirdikleri enerji, su, hava ve diğer malzemeleri nasıl kullanabileceklerini; bu malzemelerin devamlılığını nasıl sağlayabileceklerini araştırıp kurguladılar. Bilişim Teknolojileri öğretmenleri Ayşegül Ayhan ve Tuba Balsak’ın rehberliğinde, Wedo2.0 programında kodladıkları hareketli parçaları tasarladıkları modelleriyle buluşturdular.Hazırladıkları “Keşfet, Tasarla, Paylaş” posterlerinde proje süreçlerini aktardılar. Posterlerinde çalışmalarını özetlerken, modellerini de tamamlayıcı öge olarak kullandılar.

Jr.Yellow Castle, Bilişim Teknolojileri öğretmenleri Elif Yazıcı ve Ekban Sarı’nın rehberliğinde, motorla hareket eden bir LEGO modeli inşa edip programladılar. Ayda hayatta kalmak için kendi ay üslerinin tasarımını yaptılar. Projenin tüm süreçlerini, tasarladıkları hareketli LEGO modelleri ve hazırladıkları “Anlat Bana” poster sunumlarıyla anlattılar.


SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım