Terakki’de, Cumhuriyetimizin 100. Yılı Etkinlikleri

Her iki yerleşkemizden öğrencilerimiz, “Cumhuriyetimizin 100. Yılı”nı, okulumuzda düzenlenen söyleşi, sergi, yürüyüş ve turnuva gibi birçok etkinliğe katılarak kutluyor.

“29 Ekim Cumhuriyet Bayramı – Cumhuriyetimizin 100. Yılı Etkinlikleri” haberlerimizin detaylarına ve tüm fotoğraflarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz;

29 Ekim Pazar
 • Atatürk’ün başlattığı uzun ve zorlu özgürlük yolculuğunun hür bir cumhuriyet ile taçlanmasının üzerinden tam bir asır geçti. Bu çınarın gölgesinde “Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine …” düşüncesini benimseyen Terakkili gençler tek bir yürek oldular, okulumuz konferans salonunda onları yalnız bırakmayan izleyicileriyle beraber ve coşkuya kutladılar 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını.
  Haberin detayları için tıklayınız

Hafta Etkinlikleri
 • Levent Yerleşkemizde lise öğrencilerimizin, “Cumhuriyet Dönemi ve Sonrası Ressam ve Heykeltıraşlardan İlhamla” sergisi 23 Ekim – 10 Kasım tarihleri arasında lise giriş kat fuaye ve Terakki Vakfı Kültür Merkezi K1 fuaye alanlarında sergilenecek.
  Haberin detayları için tıklayınız.

 • Her iki yerleşkemizde müzik bölümümüz anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimizle 29 Ekim haftası boyunca çeşitli konser etkinlikleriyle cumhuriyetimizin 100. yılını, coşkuyla kutladı.
  Haberin detayları için tıklayınız.

 • Her iki yerleşkemizde 23 – 27 Ekim tarihleri arasında bilişim teknolojileri dersleri ve sosyal etkinlik çalışmaları kapsamında farklı sınıf seviyelerinde “Cumhuriyetin 100. Yılında Terakkili Olmak” temalı çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.
  Haberin detayları için tıklayınız.

 • Her iki yerleşkemizden ortaokul öğrencilerimiz, 23 – 27 Ekim tarihleri arasında, görsel sanatlar dersi kapsamında gerçekleştirdikleri “Cumhuriyet’in 100. Yılı” konulu çalışmalarını sergiledi.
  Haberin detayları için tıklayınız.

 • Her iki yerleşkemizde öğrencilerimiz hafta boyunca sınıf etkinliklerinin yanı sıra “Cumhuriyet’in 100. Yılında Yüzlerce Çocuk” sergisi, Cumhuriyet KonseriCumhuriyet Korteji etkinliklerinde yer aldı. 27 Ekim Cuma günü, okul bandomuz eşliğinde tüm okulun katılımıyla Anaokulu Cumhuriyet Korteji gerçekleştirildi ve öğrencilerimiz, cumhuriyet kutlamalarına şarkılar söyleyerek eşlik etti.
  Haberin detayları için tıklayınız.

 • Her iki yerleşkemizde lise 11. sınıf öğrencilerimiz, 23 – 27 Ekim tarihleri arasında, tarih derslerinde, “Gençler İkinci Yüzyılında Cumhuriyetten Neler Bekliyor?” öğrenci forumunu düzenledi.
  Haberin detayları için tıklayınız.

 • Her iki yerleşkemizden 6. sınıf öğrencilerimiz, 23 – 27 Ekim tarihleri arasında, “Benim İçin Cumhuriyet” temalı poster yarışmasına katıldı.
  Haberin detayları için tıklayınız.

27 Ekim Cuma
 • Tepeören Yerleşkemizde 27 Ekim Cuma günü, ilkokul 3. sınıf öğrencilerimiz, “Cumhuriyetin Aydınlık Yüzü” rol oyunu çalışmasına katıldı. Öğrencilerimiz cumhuriyet sonrası siyaset, toplum, ekonomi, eğitim, hukuk ve sanat alanından kendilerine rol model almak istedikleri isimleri seçerek hazırladıkları rol oyununu, 1. ve 2. sınıflardaki arkadaşlarına sundu.
  Haberin detayları için tıklayınız.

 • Her iki yerleşkemizde lise hazırlık sınıfı öğrencilerimiz, “Cumhuriyetin 100. Yılında Çalıkuşu’nun Feride Öğretmeninden Günümüz Öğretmenlerine Eleştirel Bir Bakış” konulu sunumlarını gerçekleştirdi.
  Haberin detayları için tıklayınız.
26 Ekim Perşembe
 • İlkokul 3. sınıf öğrencilerimiz, 26 Ekim Perşembe günü “Cumhuriyet Kürsüsü Şiir Okuma” etkinliğine katıldı. Öğrencilerimiz etkinlikte, cumhuriyetimizin 100. yılındaki hislerini ve Atatürk’e olan sevgilerini yazdıkları şiirlerle ve yazılarla ifade etti.
  Haberin detayları için tıklayınız

24 Ekim Salı
 • Her iki yerleşkemizde ilkokul 4. sınıf öğrencilerimiz, 24 Ekim Salı günü, “Cumhuriyet Yürüyüşü” etkinliğine ve “Olmasaydı Olmazdı” sergisine katıldı.
  Haberin detayları için tıklayınız.

 • Her iki yerleşkemizden 7. sınıf öğrencilerimiz Nevres Bahar Aydın (7E) ve Kaan Batukan (7B), 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 100. yıl kutlamaları kapsamında “Cumhuriyet’e Emek Verenler: Bedia Akarsu ve Adnan Saygun” başlıklı bir sunum hazırlayarak, 5. 6. ve 7. sınıflardan arkadaşlarına meet üzerinden çevrimiçi ortamda sunumunu gerçekleştirdi.
  Haberin detayları için tıklayınız
10 Ekim Salı
 • Levent Yerleşkemizden lise öğrencimiz Sedef Posat (11F), İstanbul Valiliği’nin düzenlediği “100 Yıllık Emanet Cumhuriyet” temalı kompozisyon yarışmasında, “Sen Türkiye Gibi Aydınlık ve Güzelsin” adlı kompozisyonuyla ilçe birincisi oldu.
  Haberin detayları için tıklayınız

Cumhuriyet Kupası Turnuvaları
 • Levent Yerleşkemizde 23 – 27 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Ortaokul Sınıflar Arası Masa Tenisi Cumhuriyet Kupası Turnuvası‘nda 6. sınıflar düzeyinde 6F, sınıflar düzeyinde 7C, 8. sınıflar düzeyinde 8A birincilik kupası almaya hak kazandı.
  Haberin detayları için tıklayınız.

 • Levent Yerleşkemizde 11 – 23 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen Sınıflar Arası Cumhuriyet Kupası Futbol Turnuvası’nda 7B sınıfı final müsabakasını kazanarak, turnuvayı 1. olarak tamamladı.
  Haberin detayları için tıklayınız.

 • Tepeören Yerleşkemizde, 2 – 27 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen Lise Sınıflar Arası Cumhuriyet Kupası Karma Futbol Turnuvası‘nda 11A / 11C sınıfları karması, birincilik kupasını almaya hak kazandı.
  Haberin detayları için tıklayınız.

 • Tepeören Yerleşkemizde 2 – 20 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Ortaokul Sınıflar Arası Basketbol Turnuvası’nda 5. ve 6. sınıflarda 6A / 6B sınıfları karması, 7. ve 8. sınıflarda ise 7A / 7B sınıfları karması birincilik kupasını almaya hak kazandı.
  Haberin detayları için tıklayınız.

 • Levent Yerleşkemizde 16 – 20 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen 5. Sınıflar Arası Cumhuriyet Kupası Voleybol Turnuvası’nda 5A sınıfı birincilik kupasını almaya hak kazandı.
  Haberin detayları için tıklayınız.

 • Levent Yerleşkemizde 25 Eylül – 6 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen Sınıflar Arası Futbol Turnuvası’nda 6B Sınıfı, final müsabakasını kazandı ve turnuvayı 1. olarak tamamladı.
  Haberin detayları için tıklayınız

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


  Lütfen formu göndermeden önce " Anaokulu için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " İlkokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Ortaokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   


  Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)