En Seçkin ve En İyi Delegeler Ödülleri Terakki’nin

Lise MUN (Model United Nations) Kulübü öğrencilerimiz, 16 – 18 Aralık tarihleri arasında Küresel çağda insani krizin çözümünde evrensel işbirliği” temalı DŞMUN’22 konferansında delegelik yaptı.

Birleşmiş Milletler simülasyonu olarak gerçekleşen ve dünya sorunlarının ele alındığı konferansta Ali Alıç (Tepeören – 9C) Silahsızlanma Komitesinde, Ekin Raşa (Tepeören – 10B) Güvenlik Konseyinde, Dilem Berru Çelik (Tepeören – 11A) Hukuk Komisyonunda, Nilüfer Güral (Tepeören – 9A)  İnsan Hakları Komitesinde, Yunus Duçe (Tepeören – 11A) Çevre Komitesinde “En Seçkin Delege” seçildiler. Yağız Kutlubay  (Levent – Fen 10A) Çevre Komitesinde, Bilge Nehir Tiryakiler (Tepeören – 10B) Güvenlik Konseyi’nde, Mete Çevik (Tepeören – 11A) Hukuk Komisyonunda, Ayşe Duru Karaduman (Tepeören – 12A) Siyasi Komitede, Efe Utku Ural (Tepeören -1 2A)  Silahsızlanma Komitesinde “En İyi Delege” oldu. Ezgi Günel (Tepeören – 11D), İnsan Hakları Komitesinde, Emir Akalın (Tepeören – 12A), Çevre Komitesinde ve Betül Alya Can (Tepeören – 11A) Ekonomik ve Sosyal Konseyde “Mansiyon” ödülü aldı.

Darüşşafaka Okullarının düzenlediği bu konferansta STIMUN (Şişli Terakki International Model United Nations) Kulübü öğrencilerimiz İngiltere, Afganistan, Myanmar, Sri Lanka, Türkiye, İsrail, Suudi Arabistan ve Nijer’i; TTMUN (Terakki Tepeören Model United Nations) Kulübü öğrencilerimiz ise Amerika Birleşik Devletleri, Çin, İrlanda, Hindistan, Dominik Cumhuriyeti, Endonezya, Libya, Nepal, Uganda, Fas ve Çad ülkelerini temsil ettiler. Çeşitli komitelerde görev alarak, siyasi ve sosyal konulara çözüm bulmaya çalıştılar.

Haberin ayrıntılarını buradan okuyabilirsiniz.

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


    Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
     
     


    Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)