Lise FLL Takımımıza Strateji ve Yenilikçilik Ödülü

Tarih: 27.02.2018

Levent Yerleşkemizden Lise FLL Takımımız, FIRST LEGO League (FLL) / Bilim Kahramanları Buluşuyor “Hidrodinamik: Suyun Yolculuğu / HYDRO DYNAMICS” temalı 14. Türkiye Turnuvaları’nın 24 Şubat Cumartesi Uludağ Üniversitesinde gerçekleşen turnuvasında “Strateji ve Yenilikçilik Ödülü” kupası kazandı.

FLL yarışmasıyla öğrencilerimiz, bilim ve teknoloji alanında çalışıp robot ve düzeneklerle yılın temasına uygun sorunlar için çeşitli çözümler üretiyor. 80 ülkede gerçekleştirilen FIRST® LEGO® League (FLL) turnuvaları Türkiye’de de Bilim Kahramanları derneği tarafından düzenleniyor. FLL turnuvalarında robotlarının tasarım ve performansı, projeler ve öz değerler gibi 3 farklı alanda değerlendirme yapılıyor.

Lise Takımımızın robot tasarımı, yarışmadaki tek paletli robot tasarımıydı. Robotun kompakt, modüler ve görsel tasarımı Robot Tasarım jürisinin beğenisini kazandı. Projeleri; çatılardan gelen yağmur sularının basit ve hızlı bir filtreleme ile temizlendikten sonra daha sonra bahçe ve park sulaması gibi işlerde daha sonra kullanılarak toprağa aktarılmak üzere depolanması, artan suyun artezyen kuyuları vasıtasıyla toprak altındaki yer altı sularına aktarılmasıydı.SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım