Ortak ilke ve hedef doğrultusunda bir araya gelmiş, karşılıklı sevgi ve saygıya inanan, insani değerleri ön planda tutan bir akademik kadroya sahip Fizik Bölümümüz, Atatürk ilke ve inkılapları ışığı altında, bilimsel düşünce ve araştırma yeteneğine sahip öğrenciler yetiştirmeyi amaçlar.

Hedeflerimiz

Bu amaç doğrultusunda Fizik dersleri, öğrencilerimizin ilgi ve merakını artıran, onlarda öğrenme heyecanı yaratan bir anlayışla işlenir. Öğrencilerimizde bilimsel düşünebilme yeteneğinin gelişmesi, teknolojik imkânlardan da yararlanarak, yaşayarak, deney yaparak öğretmek, sebep sonuç ilişkisini kurabilmeyi, yorumlayabilmeyi ve bunları günlük yaşamda kullanmayı sağlamak temel hedefimizdir.

Öğretim Uygulamalarımız

Fizik eğitimi alan öğrencilerimiz, yaşadıkları çevrenin ve doğanın farkında olan, öğrenmeyi öğrenen, edindiği bilgi birikiminin hayatına yansımalarıyla farklı olduğunu hisseden bireyler olurlar. Fizik eğitimi, öğrencilerimize çevrelerindeki olayları gözlemlemeyi, amacını doğru ifade etmeyi, hızlı ve doğru karar vermeyi öğretir. Bu kapsamda;

 • Derslerde işlenen konular laboratuvar ortamında grup ve bireysel deneyler, interaktif sunumlar, simülasyonlar ve çeşitli Web 2.0 araçlarının desteği ile pekiştirilir.
 • Fizik Bölümü, MEB’in müfredat programıyla birlikte üniversite giriş sınavlarına yönelik çalışmaları da yürütür.
 • Öğrencilerimiz sınavlar öncesinde yapılan izleme sınavları ile değerlendirilir. Bu değerlendirme sonuçlarına göre öğrencilerimizin eksiklikleri giderilir.
 • Hedeflenen doğrultuda üniversite yaşantısına ve hayata hazırladığımız öğrencilerimizi yetiştirirken, onlarla ders dışı saatlerde birebir ilgilenilir, ders bazında ve davranış biçimlerindeki kişisel ihtiyaçları tamamlanır.
 • Fizik Kulübü öğrencilerimiz, öğretmenlerimizin rehberliğinde proje çalışmaları yapmaktadırlar. Öğrencilerimiz geliştirdikleri projelerle ulusal ve uluslararası düzeyde gerçekleştirilen seçkin yarışmalara katılmakta ve önemli başarılar elde etmektedir.
 • Robotik Kulübü öğrencilerimiz, FIRST Robotic Competition, Shell EcoMarathon gibi çeşitli yarışmalar için robot ve araç tasarımı ve üretimi yaparak yarışmakta ve başarılar elde etmektedir.
 • Fizik laboratuvarımız ve Robotik atölyemiz öğrencilerimiz akademik ve proje çalışmalarına destek amacıyla kullanılmaktadır.
 • Bilimsel gelişmeleri yerinde öğrenmek amacıyla yurtiçi ve yurtdışı geziler ve seminerler düzenlenmektedir.

 

 

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


  Lütfen formu göndermeden önce " Anaokulu için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " İlkokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Ortaokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   


  Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)