Kayıt Kabul Kriterleri

Dışarıdan başvuracak öğrenciler için;

 • Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) düzenlenen Merkezi Sınav puanına göre ve okul yönetiminin belirlediği taban puan esas alınarak puan üstünlüğüne göre kontenjan dâhilinde öğrenci kaydı yapılmaktadır.
 • Kayıtlar MEB’in yayınlayacağı Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzunda yer alan kayıt takvimine uygun olacak şekilde gerçekleştirilecektir.

  Lise (Hazırlık/9. Sınıf) Kayıtlarımız için Aday Öğrenci Bilgi Formumuzu aşağıdaki linkten doldurabilirsiniz.

  https://forms.terakki.org.tr/forms/ogm/lise/start.aspx


Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Ortaokullarından (Levent/Tepeören) mezun öğrenciler için;

 • Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Ortaokulu’ndan mezun olup, kendilerine tanınan süre içerisinde lisemize kayıt yaptırmayan öğrencilerin kayıt talepleri; kontenjan açığı olması ve öğrencimizin puanının dışarıdan lisemize kayıt yaptıran son öğrencinin Merkezi Sınav Puanından düşük olmaması koşuluyla puan sıralamasına göre yapılır.
 • Belirtilen kayıt takvimi süresinde kayıt başvurusunda bulunmayanların kayıt hakları sona erer.
 • Okulumuzun lise öğrencileri her öğretim yılında okul yönetimi tarafından belirtilen sürede kayıt yaptırmak/yenilemek zorundadırlar.
 • Ara sınıf aday öğrenciler Düzey Belirleme Sınavı’na alınır ve başarılı olması halinde kesin kayıt hakkı tanınır.
 • Ara sınıflara aday kaydı yapılacak öğrencinin sınıfını doğrudan geçmiş olması ve herhangi bir disiplin suçunun olmaması gerekir.
Kayıt Bilgi Talebi

Kayıt Bilgi Talebi


  Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.
   
   


  Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)