45. TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışması

Tarih:

LEVENT

Öğrencilerimiz Meltem Bağdagül Korkmaz ve Yağmur Eda Bakırtaş’ın öğretmenimiz Birol Atalay Binici danışmanlığında kimya dalında hazırladıkları “Doğal Antioksidan Üzüm Çekirdeği Ekstraktının Ayçiçek Kızartma Yağının Oksidasyon Yoluyla Bozunmasını Önleme Potansiyeli” projesi ile öğrencilerimiz Damla Ayaz ve İlkem Meriç Becan’ın öğretmenleri Nurettin Zafer Erdoğmuş öğretmenimizin danışmanlığında Matematik dalında hazırladıkları “İkinci Dereceden Denklemlerin Köklerinin Geometrik Yöntemle Bulunması” projeleri 17 - 20 Mart 2014 tarihleri arasında İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde düzenlenen “45. TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışması Avrupa Bölgesi Finali”ne katılmaya hak kazandı.

“45. TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışması”na bu yıl Türkiye çapında 12 bölgeden; Bilgisayar, Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Coğrafya, Sosyoloji, Psikoloji ve Tarih olmak üzere 9 dalda 17.486 öğrencinin hazırladığı toplam 10.418 proje başvurusu yapıldı.

Finalde 68 kimya projesi arasından Avrupa bölge finaline kalan 12 proje içinde yer alan “Doğal Antioksidan Üzüm Çekirdeği Ekstraktının Ayçiçek Kızartma Yağının Oksidasyon Yoluyla Bozunmasını Önleme Potansiyeli” adlı projemiz üçüncü oldu.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım