"Akıllı Mahalle" ve "Alzheimer Dostu Ev" Projelerimiz Finalde!

Tarih: 28.03.2018

Levent Yerleşkemizden lise ve fen lisesi öğrencilerimiz, “Yarını İnşa Et (Make Tomorrow)” eğitim ve dijital dönüşüm proje yarışmasında Türkiye genelinde 228 proje arasında finale kalmayı başardı. Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı ile Intel Türkiye öncülüğünde 12 ülkeyle eş zamanlı olarak yürütülen yarışmaya öğrencilerimiz “Akıllı Mahalle” ve “Alzheimer Dostu Ev” projeleri ile katıldı. Yarışmanın finali 15 Nisan Pazar günü gerçekleşecek.

Öğrencilerimizden Alp Yılmaz (10G), Elif Kaplan (9E), Peren Mesut (9E), Kerem Münür Yıldız (9C), Baran Atameriç (9B), Onur Sertgil (9F), Perihan Yıldız Topal (F9), Mehmet Buğra Turan (F9), Ece Karataş (F10), Yiğit Evcil (9C), projelerini Bilişim Teknolojileri öğretmenleri Hamit Koşubaşı ve Murat Özkan’ın danışmanlığında yaptı.

Akıllı Mahalle projesinin amacı, akşamları sokaklarımızda yanan lambaların verimliliğini arttırarak tasarruf sağlamak; lambaların gereksiz yere yanarak elektrik tüketmesini engellemek. Alzhemier Dostu Ev projesi ise Alzheimer hastası ve yakınlarına yardımcı olmak üzerine."Terakkililer 'Yarını İnşa Et' Finalinde Projelerini Anlattı" başlıklı haberi buradan okuyabilirsiniz.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım