Nanoteknoloji Uygulamaları Sergisinde Tasarım Ürünümüz Birinci

Tarih: 06.05.2016

LEVENT

Fen lisesi 9. sınıf öğrencilerimiz Şirin Yağmur Abacı, Deniz Can Temel ile lise 11A sınıfı öğrencilerimiz Mehmet Sinan Yücel, Türker Bayram, Sude Büyükpehlivan, İremsu Şar, Gülce Baydar ve Tolga Aşık’ın Kimya Öğretmenimiz Reşat Saravin'in rehberliğinde tasarladığı “3-D modellerle Bakteri Nanoparçacık Etkileşimi” ürünü, 1 – 2 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Nanoteknolojileri Uygulamalarında Sorumlu Araştırma ve İnovasyon Sergisi’nde 1. oldu. İstanbul’dan 18 okulun 65 ürünle katıldığı sergi, Boğaziçi Üniversitesi’nin Türkiye koordinatörlüğünü yaptığı Avrupa Birliği projesi “IRRESISTIBLE” kapsamında İTÜ Bilim Merkezi’nde gerçekleşti.

Terakkili gençler, proje ortağı Hollanda, Finlandiya, Almanya, Yunanistan, İsrail, İtalya, Polonya, Portekiz ve Romanya ülkelerinin seçilen ürünlerinin yer alacağı kapanış sergisinde Türkiye’yi temsil edecek.

Projenin amacı, sorgulamaya dayalı fen eğitimi yöntemi ile güncel bilimsel araştırma konularını örgün ve yaygın eğitime dahil ederek bilim ve toplum arasında köprü kurmak.

 

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım