Öğrencimizin Makalesi NASA’nın Web Sitesinde Yayımlanacak

Tarih: 09.05.2017

Tepeören Yerleşkemizden lise öğrencimiz Ceren Köseoğlu (10 B), NASA’nın (National Aeronautics and Space Administration) düzenlediği “Bir Günlük Cassini Bilim İnsanı Makale Yarışması"na (Cassini Scientist For a Day Essay Contest) "Saturn’s Hexagonbaşlıklı makalesiyle katıldı. Yarışmaya Fizik öğretmenimiz Burcu Güngör’ün danışmanlığında hazırlanan öğrencimizin makalesi, Türkiye elemesini geçerek NASA’ya gönderilmeye hak kazandı. Eyüboğlu Eğitim Kurumları’nın Türkiye temsilcisi olarak 2016 – 2017 öğretim yılında Türkiye’deki lise öğrencilerine yönelik organize ettiği yarışmada 12 makale seçildi. Bu makaleler http://solarsystem.nasa.gov adresinde yayımlanacak.

Yarışma; Satürn ve çevresini araştırmak üzere NASA tarafından gönderilen Cassini uzay aracının üç görevi, kaydettiği görüntüler ve elde ettiği bilgiler kullanılarak bir İngilizce makale yazma yarışmasıdır. Öğrencilerin bilimsel düşünme becerilerinin geliştirilmesi ve bu görüşlerini İngilizce olarak bir makalede toplamaları hedeflenmektedir. Bunun için Cassini uzay aracının çektiği 3 farklı görüntüyü öğrencilerin yorumlaması ve hangisinin bilimsel açıdan diğerlerine göre daha fazla önem taşıdığını kendi nedenleriyle aktarmaları istenmektedir.Mayıs 2017

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım