Robot Kulübümüze Uluslararası Yarışmada Üçüncülük ve Dördüncülük

Tarih: 22.03.2018

Her iki yerleşkemizden lise öğrencilerimizin yer aldığı Robot Kulübümüz, 3. Uluslararası Marmara Robot Olimpiyatları’na katıldı. 140 takımın yer aldığı Mini Sumo kategorisinde Tepeören Yerleşkemizden takımımız 3., Levent Yerleşkemizden takımımız 4. oldu. Öğrencilerimiz, bu olimpiyatta kendi tasarlayıp ürettikleri robotlarla yarıştı. Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesinin düzenlediği olimpiyat, 16 - 17 Mart tarihlerinde Göztepe Kampüsü’nde Türkiye’den ve yurtdışından birçok lise ve üniversite öğrencisinin katılımıyla gerçekleşti.Robot Kulübü öğrencilerimiz bu yarışmada robotik alandaki birikimlerini paylaşma ve geniş bir kitleye kendi robotlarını sunma fırsatı buldu.

Mini-Sumo kategorisi, robotların boyut ve ağırlık sınırlamalarından dolayı akılcı programlamaların ön plana çıktığı, rekabetin yoğun olduğu bir kategoridir. Sumo robotlar, Japon sumo güreşlerinden esinlenerek tasarlanan hobi ve yarışma amaçlı robotlardır. Birbirleriyle Dohyo adı verilen belli standartlara ve özelliklere sahip yuvarlak bir ring üzerinde karşılaşırlar. Karşılaşma süresince sumo robotlar birbirlerini ringin çevresindeki çizginin dışına iterek atmaya çalışırlar.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım