Terakkili Dünya Finallerinde Türkiye’yi Temsil Edecek

Tarih: 20.03.2017

Levent Yerleşkemizden lise öğrencimiz Ayça Dibekoğlu (11 IB H), 17 Mart Cuma günü düzenlenen ESU Public Speaking (Topluluk Önünde Konuşma) Yarışması’nda Türkiye 1.si oldu. Konusu “To define is to restrict/Tanımlamak sınırlandırmaktır” olan yarışma, 16 okulun katılımıyla Hisar Okulları Göktürk Kampüsü’nde gerçekleşti. Öğrencimiz bu başarısıyla, 8 - 12 Mayıs tarihleri arasında Londra’da düzenlenecek ve 50 ülkenin birincisinin yarışacağı dünya finallerinde Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı.

Yarışmanın ardından, daha önce Türkiye Birinciliği’ni kazanan öğrencilerin isimlerinin yazılı olduğu ve öğrencimizin isminin de yazılacağı plaket, bir yıl boyunca okulumuza tekrar emanet edildi.

Her yıl düzenlenen ESU (English Speaking Union) International Public Speaking Competition; dünyadaki lise ve üniversite öğrencilerinin topluluk önünde İngilizce olarak kendini ifade edebilme becerilerini geliştiriyor. Yarışmada jüri değerlendirmesinde; konu başlığı, ifade gücü, sözlü aktarım, vücut dili, doğaçlama sorulara cevap verebilme kriterleri dikkate alınıyor.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım