Terakkili Gençlere Mühendislik Yarışmasında Birincilik ve Üçüncülük

Tarih: 19.04.2019

Tepeören Yerleşkemizden lise Fizik Kulübü öğrencilerimiz, “The Engineering Brain” temalı TEAM+S (Tests for Engineering Aptitude, Mathematics and Science) Yarışması’nda ulusal sıralamada Makale (Essay) alanında Birinci, Tasarım ve Uygulama (Design/Build) alanında da Üçüncü oldu.

Öğrencilerimiz, birincilik elde ettikleri makale alanında 80 üzerinden 75 puanla, ABD Eyaletleri sıralamasındaki çoğu eyaletten* yüksek puan aldı. 

Technology Student Association tarafından Koç Lisesi’nin ev sahipliğinde Mart ayında düzenlenen ve sonuçlarının Nisan ayında açıklandığı yarışmada Robert Koleji, Üsküdar Amerikan Lisesi, TEV İnanç Türkeş Lisesi, Koç Lisesi, Enka Vakfı Okulları, İstanbul Erkek Lisesi, Kültür 2000 Koleji ve Açı Okulları’ndan takımlar yer aldı.

Yarışma; lise seviyesindeki öğrencilerin farklı alanlardaki birçok mühendisle iletişime geçerek kendi çevrelerindeki problemleri belirleyebilme, sorgulayabilme ve bunlara pratik çözümler üretebilme ve aktarabilme becerilerini geliştirmeyi amaçlıyor.

TEAM+S 2019’un bu yılki teması Bilişsel Nörobilim, Beyin ve Bilgisayar Donanımı, Mühendislikte Karar Ağaçlarının Kullanımı, Omurgasızların Beyin Mühendisliği, Yapay Sinir Ağları, Bilgisayar olarak Beyin: Ölçme Aktivitesi, Trafik Mühendisliği ve İnsan Davranışı, Tasarımda Olasılık ve Belirsizlik başlıkları altında verildi.

Öğrencilerimiz Baran Büngül (9E), Burak Yılmaz (10D), Mehmet Caner Atabaş (10D), Ecem Şahin (10D), Aras Taşçı (11A), Ergün Açıköz (11A), Ahmet Eren Ersöz (12B) ve Alkın Soydan (12B) Yapay Zeka’nın araç tasarımındaki kullanımını irdeleyerek bu konuda bir makale yazdı. Ardından yukarıdaki sekiz konu başlıklarının her birini kapsayan ve yüksek matematik seviyesinde olan 80 soru çözümü ve anlık görev olarak tanımlanan Tasarım ve Uygulama aşamasında yarıştı.

*Arizona, Arkansas, Colorado, Delaware, Hawaii, Idaho, Indiana, Louisiana, Maryland, Massachusetts, Michigan, Minnesota, Missouri,  Montana, Nevada, New York, North Carolina, North Dakota, Oklahoma, South Dakota, Virginia, Washington, West Virginia, Wyoming

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım