Terakkililere “Altın” ve “Gümüş” Edinburgh Dükü Uluslararası Gençlik Ödülleri

Tarih: 11.12.2018

Terakkililer, Edinburgh Dükü Uluslararası Gençlik Ödülü (The Duke of Edinburgh’s International Award – DoEIA) programının “Altın” ve “Gümüş” kategorilerini başarıyla tamamladı. Aralık’ın ilk haftası Tepeören Yerleşkemizden lise öğrencimiz Berkin Işık (12B), Levent Yerleşkemizden lise mezunlarımız Tan Uçar ve İlkem Meriç Becan “Altın” kategorisinde; lise öğrencilerimiz Simirna Bulgan (11J), Ece Çelik (11I), Bartu Ortal (11I), Şennur Erdoğan (Fen 12) ve Bora Baygül (11H) “Gümüş” kategorisinde ödüle layık görüldü.

Ayrıca, Edinburgh Dükü Uluslararası Gençlik Ödülü programı yetkilileri 27 Kasım Salı günü Tepeören Yerleşkemizi ziyaret etti. Yetkililer bu ziyarette, Terakki’de 2008 yılından beri uygulanan program doğrultusunda öğrencilerimizin fiziksel gelişim, beceri geliştirme ve toplum hizmeti alanında yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi sahibi oldu.

Öğrencilerimiz bu programda hayvan barınakları, kütüphaneler, yaşlı bakım evleri, anaokullarında çalışmak; ihtiyacı olan kardeşlerine derslerinde yardımcı olmak ve sahilleri temizlemek gibi çeşitli birçok çalışma gerçekleştiriyor.

İstanbul’da Birleşik Krallık Başkonsolosluğunda 5 Aralık Çarşamba günü düzenlenen törende sertifikasını alan öğrencimiz Berkin Işık'ın “tarif edilemez bir deneyim” olarak ifade ettiği bu programdaki serüvenini anlattığı yazısını buradan okuyabilirsiniz.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım