Terakki Lisesi - Tepeören

TERAKKİ, Levent Yerleşkesindeki çağdaş tesislerinin ardından, bugüne kadar eğitimde elde ettiği başarıları ve bu başarıları getiren tüm değerleri aynen koruduğu ikinci yerleşkesini 2014 – 2015 öğretim yılında Tuzla/Tepeören’de hayata geçirdi. Çağdaş eğitim ve mimarlık ilkelerini teknolojik yenilikler ve çevreci yaklaşımla birleştiren bir eğitim alanını eğitim dünyasına kazandırdı. Yerleşkemizin çevreye uyum sağlamasının yanı sıra binalarımız, öğrencilerimizin benimseyeceği sıcak bir eğitim ortamında öğrenmelerini en verimli şekilde gerçekleştirebilmeleri için yapılandırıldı.

Terakki Vakfı Okulları, 2014 – 2015 öğretim yılından beri anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise olarak ikinci yerleşkesi Tepeören’deki tesislerinde hizmet verir. Fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarları, fen projeleri atölyesi, müzik odaları ve prova salonları, resim ve heykel atölyeleri ile Terakki, öncü bir eğitim kurumu olma özelliğini sürdürür.

Tuzla ilçesine bağlı Tepeören Yerleşkemizin 68.166 m2 arsa alanı, 46.000 m2 kapalı alanı ve 54.379 m2 açık alanı vardır. Yerleşkemizde iki adet kapalı spor salonu, atletizm sahası, kapalı ve açık yüzme havuzları, masa tenisi ve squash salonları bulunur. Çok amaçlı 650 kişilik büyük bir kültür merkezi de yer alacak.

Yerleşkemiz yeşil bina (LEED, Leadership in Energy and Environmental Design) sertifikalı çevreye duyarlı binalardan oluşmakta.

Tepeören Yerleşkemiz Yeşil Bina Altın Sertifika Adayı

LEED Sertifikası tüm dünyada en çok bilinen; Amerikan Yeşil Binalar Konseyi tarafından geliştirilen bir çevre dostu bina sertifikasıdır. LEED sertifikalı binalar verimli enerji kullanımıyla, suyu daha tasarruflu kullanan, çevreye duyarlı ve daha sağlıklı yaşanabilir mekânlardır.

Binalarımız, öğrenme ortamlarımızın gün ışığından maksimum seviyede yararlanacağı şekilde yapılandırıldığı gibi, sınıf ortamlarımızın havalandırması da filtre edilmiş taze hava ile beslenerek karbondioksitin olumsuz etkilerinden, polen ve tozdan korunmakta.

Yerleşkemizde biriken yağmur sularını 2000 ton'luk su sarnıcında toplayarak yeniden kullanım için depolarken, foto voltaik panellerle de elektrik ihtiyacımızın önemli bir kısmını güneş enerjisinden sağlıyoruz. Ayrıca aydınlatmada kullanılan led armatürlerle ciddi bir elektrik tasarrufu gerçekleştiriyoruz.

Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi Sürdürülebilirlik Teşvik Ödülü

Tepeören Yerleşkemiz, Türkiye’deki inşaat sektörünün sürdürülebilir ilkelerle gelişimine öncülük eden Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği'nin (ÇEDBİK) 20 – 21 Şubat 2014 tarihlerinde üçüncüsünü düzenlediği “Sürdürülebilirlik - Sınırları Aşmak” temalı Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi’nde Sürdürülebilirlik Teşvik Ödülü’nün sahibi oldu.

En İyi Eğitim Binası/Kampüsü Ödülü

Tepeören Yerleşkemiz, 6 Kasım Salı günü gerçekleşen Sign of the City Awards’ta “En İyi Eğitim Binası/Kampüsü (Tamamlanmış)” ödülüne layık görüldü. Projesi Sepin Mimarlık tarafından gerçekleştirilen yerleşkemize bu ödül, “eğitim binasında sürdürülebilir ve işlevsel yeni bir ölçek yaratılarak sade bir mimariyle başarılı bir çözüm ortaya çıkartılması nedeniyle” verilmiştir.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım