Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisimiz, bireyin kendini tanımasına, anlamasına, problem çözme becerilerini geliştirebilmesine, duygu ve düşüncelerini etkin bir şekilde ifade edebilmesine, çevresiyle uyumlu ilişkiler kurmasına, ilgi ve yeteneklerinin farkına varmasına ve açığa çıkarabilmesine yönelik programlı ve sistematik yardım sürecidir.

Terakki Vakfı Okulları Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi, bu amaçlar doğrultusunda çalışmalarını 1964 yılından beri sürdürmektedir.Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi çalışmalarının merkezinde öğrenciler bulunur ve merkez tüm öğrencilere yöneliktir. Amaç tüm öğrencilerin kendilerini tanımalarına ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmaktır. Her öğrenci değerlidir ve gelişim süreci kendi içinde değerlendirilir. Öğrencileri geliştirme ve yönlendirme amacı ile veli, öğretmen, yönetim ile iletişim ve işbirliği içinde olunur. Rehberlik hizmetlerinin bireysel boyutunda gizlilik önemlidir ve öğrencilerle kurulan güven ilişkisi temel alınır. Rehberlik hizmetleri bireylerin (öğrenci-veli-öğretmen) ihtiyaç duydukları konular ve gereksinimler doğrultusunda geliştirilir; isteğe ve bireye (öğrenci-veli-öğretmen) göre süresi ve çözüm yolları değişen bir yardım süreci sağlar. Rehberlik hizmetlerinin yürütülebilmesinde eğitim ve öğretim örgütünün tümünün katılım ve işbirliği önemlidir.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi web sitesini aşağıdaki adresten ziyaret edebilirsiniz:

http://rehberlik.terakki.org.tr/

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım