Ortaokul FLL Takımımızın Başarısı

Tarih: 27.02.2018

Levent Yerleşkemizden Ortaokul FLL Takımımız, FIRST LEGO League (FLL) / Bilim Kahramanları Buluşuyor “Hidrodinamik: Suyun Yolculuğu / HYDRO DYNAMICS” temalı 14. Türkiye Turnuvaları’nın 24 Şubat Cumartesi Uludağ Üniversitesinde gerçekleşen turnuvasında 36 takım arasında “Robot Performansı” dalında 5. oldu.

FLL yarışmasıyla öğrencilerimiz, bilim ve teknoloji alanında çalışıp robot ve düzeneklerle yılın temasına uygun sorunlar için çeşitli çözümler üretir. 80 ülkede gerçekleştirilen FIRST® LEGO® League (FLL) turnuvaları Türkiye’de de Bilim Kahramanları derneği tarafından düzenleniyor. FLL turnuvalarında robotlarının tasarım ve performansı, projeler ve öz değerler gibi 3 farklı alanda değerlendirme yapılıyor.

Ortaokul Takımımızın robotu, işlevselliğinden ziyade tasarımı ile ön plana çıkan robotlara karşı, daha basit ama fonksiyonel bir tasarım ile turnuvada oldukça dikkat çekti. Basit düşün basit olsun mantığıyla tasarlanan robotlarına insan kolu ve elini andıran oldukça basit bir kol tasarımı yaptılar. Sadece bir kolla 5 görevi yapabilen robotla, işlevselliğin görsellikten daha etkin olduğuna güzel bir örnek oldu.

Daha öncesinde onlara iletilen görevleri iki buçuk dakikada doğru ve en hızlı şekilde yerine getirdikleri robot performans alanında, birçok takımı geride bırakarak 5. sırada turnuvayı tamamladılar.


SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım