Kayıt Kabul Kriterleri

5.-6.-7.-8. Sınıf Öğrenci Kayıt-Kabul Kriterleri

5.-6.-7.-8. sınıflarda okulumuzda öğrenim gören öğrenciler her öğretim yılı sonunda okul yönetimi tarafından belirtilen sürelerde kayıt yenilemek zorundadırlar.

5.-6.-7.-8. sınıflara dışarıdan kayıt olmak isteyen öğrencilere Düzey Belirleme Sınavı uygulanır. Sınav sonucuna göre, kontenjan açığı kadar öğrencinin kaydı yapılır.

 • Belirtilen kayıt takvimi süresinde kayıt başvurusunda bulunmayanlardan, daha sonra başvuru yaptıkları takdirde dilekçe alınır.
 • Kesin kayıt işlemleri sonunda kontenjan açığı bulunduğu takdirde dilekçe sahiplerine, okul yönetimi tarafından belirlenen tarihte, birinci sınava eşdeğer yeni sınav hakkı tanınır ve sınavda başarılı olan öğrencilerin kesin kaydı yapılır.
 • Öğretim yılı içinde, oluşabilecek öğrenci nakil kayıt başvuruları; kontenjan açığı bulunduğu takdirde aday öğrenciye uygulanacak olan Düzey Belirleme Sınavı başarısına göre kabul edilir.
Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


  Lütfen formu göndermeden önce "Lise için Sıkça Sorulan Sorular" yazımızı okuyunuz.
   
   


  Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)