Müzik

Öğrencilerimizin müzik kültürlerini çağdaş bir çerçeve içinde geliştirmek ve bu yolla kendilerini ifade edebilmelerini, toplu iş yapma alışkanlıklarını geliştirerek sosyalleşmelerini sağlamaktır.

Müzik yetenekleriyle birlikte yaratıcı yönlerini de geliştirerek sanatsal algılarını güçlendirmelerini, yaşantıları boyunca kendilerine güç katacak bu algıları hayata geçirmelerini sağlamaktır.

Müzik eğitimimiz ile öğrencilerimizin genel kültür düzeyleri yükseltilmekte, estetik beğenileri gelişerek iyi bir dinleyici olmaları sağlanmakta ve onlara kültürel etkinlikleri güncel olarak takip edebilme alışkanlıkları kazandırılmaktadır.

Müzik bölümü olarak; kendine güvenen, bağımsız iş yapabilen, sorumluluk sahibi, öğrendiklerini hayata geçirebilen bireyler yetiştirmeyi amaç edinmekteyiz.

Hedeflerimiz
  • Sanata ve sanatçıya değer veren çağdaş bir toplumun altyapısını oluşturmak,
  • Öğrencilerimizi müzik alanındaki ilgi ve becerilerine göre geliştirip yönlendirmek,
  • Bir müzik çalgısı çalma becerisi ve alışkanlığı sağlamak,
  • Nitelikli müzik dinleme alışkanlığını kazandırmak,
  • Öğrencilerin sosyalleşmelerini sağlayan çalışma ortamları (korolar, orkestralar ve müzik grupları) yaratmak.
Öğretim Uygulamalarımız

Ortaokul 5-8.sınıflar düzeyinde müfredat programına uygun olarak kuramsal ve uygulamalı temel müzik bilgileri verilir. Öğrencilerimizin sesini, müzik kulağını ve müzik zevkini geliştirmek için seviyelerine uygun şarkılar öğretilir, seçkin örnekler dinletilir. 1.sınıftan itibaren başlayan nota eğitimi, ortaokulda ileri seviyede devam eder.

Öğrencilerimiz, Koro ve Çalgı eğitimlerinin alt yapısını oluşturacak temel müzik bilgilerini edinerek 4-5. sınıflar düzeyinde başladıkları branş çalışmalarına ( Koro, Keman, Gitar, Flüt, Orff Çalgıları ), 6-8. sınıflar düzeyinde farklı branşlar eklenerek (Koro, Keman, Flüt, Gitar, Orff Çalgıları, Yan Flüt, Klarnet, Çello, Kontrbas) eğitimlerine devam ederler. Aldıkları bu eğitimin sonucunda Terakki Filarmoni Orkestrası, Rock Orkestraları, Terakki Perküsyon Grubu ve koro gruplarının alt yapısını oluştururlar. Orkestra ve gruplarımız, okul içi ve okul dışı konserlerin dışında, uluslararası festivaller ve yarışmalara katılarak performanslarını sergilerler.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım