Terakkili Öğretmen CERN Çalıştayına Seçildi

Tarih: 14.02.2019

Dünyanın merakla takip ettiği CERN’de (Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi), bu yıl dokuzuncusu düzenlenen  Türk Öğretmen Çalıştayı, 27 Ocak – 2 Şubat tarihleri arasında Cenevre'de gerçekleşti. Levent Yerleşkemizden Fen Bilimleri Öğretmenimiz Şefika Baltacı Dündar; yaptığı projeler, deneyler, etkinlikler, katıldığı sempozyumlar, eğitimler, öğretmenlik tecrübeleri ve CERN tarafından uygulanan sınav sonucu göz önünde bulundurularak, yüzlerce başvuru arasından seçilen 36 öğretmenden biri oldu.

Öğretmenimiz deneyimleriyle ilgili düşüncelerini, "CERN’deki Türk akademisyenler tarafından yapılan sunumlar, CERN yerleşkesinde yapılan geziler, sergiler, deney uygulamalarının yanı sıra hızlandırıcı ve parçacık fiziği konularında eğitim alma fırsatı buldum. Orada geçirdiğimiz zaman süresince CERN’de yapılan deneylerin ne kadar ciddiyet ve titizlikle yürütüldüğüne şahit oldum ve bilimsel düşünceyi, bilim sevgisini öğrencilerime aşılamanın daha etkin yollarını bulmaya çalıştım. CERN yerleşkesinde, yerin 100 m altında yer alan CMS deney düzeneğini görmek ve asrın deneyinde neler gerçekleştiğini yerinde gözlemlemek beni çok heyecanlandırdı. Şimdi ise orada aldığım eğitimi, bilim elçiliği yaparak öğretmen arkadaşlarımla, geleceğin fizikçileri, mühendisleri, bilim insanları olan öğrencilerimle paylaşacak olmanın heyecanını yaşıyorum.” sözleriyle ifade etti.

Öğretmenimizin "CERN'e Dair..." başlıklı yazısını buradan okuyabilirsiniz. 

 

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım