Uluslararası Kanguru Matematik Başarılarımız

Tarih: 06.06.2017

Tepeören Yerleşkemizden ortaokul öğrencimiz Ege Poyraz Bodur (5 A), 5 Haziran 2017 tarihinde düzenlenen uluslararası Kanguru Matematik Sınavı’nın finallerinde 5. Sınıflar Türkiye 1.si oldu. Fransa merkezli "Kangourou Sans Frontieres" Derneğine bağlı olarak 70'e yakın ülkede 3. sınıftan 12. sınıfa kadar uygulanan bu sınavda Levent Yerleşkemizden ortaokul 6. sınıf öğrencimiz Yağız İskender (6 B), %1’lik dilime girerek Üstün Başarı Sertifikası elde etti. Öğrencilerimiz, 5 - 6. Sınıflar kategorisinde, 13641 öğrenci arasından finale katılmaya hak kazanan 721 öğrenci içinde yer aldı.

Türkiye genelinde 34630 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen bu sınavın ilk aşamasını geçmeyi başaran ve %5’lik dilime girerek finale kalan öğrencilerimiz; Erin Güleç (5 I), Ali Can Yazıcı (6 A), Uras Uyal (6 B), Ateş İsfendiyaroğlu (6 A), Yağız İskender, Akgün Arda Durşen (6 A), Yiğit Baray Bozyiğit (6 H), Eren Yılmaz (7 D), Aslı Türkölmez (7 D), Nil Özçevik (7 D) ve Mehmet Can Berberoğlu (7 F) oldu.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım