İngilizce Öğretmenleri “Edtech Geek’s Day” Etkinliğimizde Buluştu

Tarih: 20.03.2019

Levent Yerleşkemizde Yabancı Diller Bölümümüzün ev sahipliğinde gerçekleşen “Edtech Geeks’ Day” etkinliğinde İngilizce öğretmenlerimiz ve çeşitli kurumlardan 100 İngilizce öğretmeni bir araya geldi. Bu etkinlikte alanında uzman eğitmenler, eğitim teknolojilerinin İngilizce derslerinde nasıl daha etkin bir şekilde kullanılabileceğine dair paylaşımlarda bulundu.

İngilizce Öğretmenimiz ve Teknoloji Uzmanımız Özge Karaoğlu Ergen, sınıf içinde limitli teknolojiden faydalanarak, farklı sınıf düzeylerinde öğretmenler tarafından kullanılabilecek çeşitli web araçlarından bahsetti.

Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Ayşegül Liman Kaban, öğrenci performansını değerlendirmek için kullanılabilecek farklı web araçlarını sınıf içi örnekleriyle aktardı.

Enka Vakfı Okulları İngilizce Öğretmeni Berna Aslan, sınıf içerisinde farklı teknolojiler kullanılarak uygulanılabilecek oyunlaştırma aktivitelerinden söz etti.Anaokulu İngilizce Öğretmenimiz Armağan Çıtak
, web araçları ve yeşil perde teknolojisi kullanılarak, eğitsel videolar hazırlama sürecini anlattı ve çeşitli örnekler paylaştı.

Ortaokul İngilizce Öğretmenimiz Janset Altay, Google Classroom ve Google araçları kullanılarak ‘process writing’ derslerinin nasıl uygulanılabileceğini aşamalı olarak örneklerle anlattı.

ETZ (Eğitim Teknolojileri Zirvesi) Akademi Kurucusu Işıl Boy Ergül, internet kullanımını daha güvenli hale getirmek için evde ve okulda kullanılabilecek uygulamalardan örnekler paylaştı.

Etkinliğimizin ana sponsoru olan; çevrimiçi eğitim içerikleri, öğrenme yönetim sistemleri, interaktif tahta ve tablet bilgisayarlar gibi e-öğrenme teknolojileri uzmanı şirketi GLOBED kurucusu Esat Uğurlu ise dünya vatandaşlığının öneminden ve bunun getirdiği hak ve sorumlulukları teknolojik gelişmeleri takip ederek nasıl yerine getirebileceğimizden bahsetti.  

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım