Sosyal Etkinlikler

Okulumuz, öğrencilerinin akademik gelişimlerinin yanında sosyal yönden gelişmeleri için de onlara her türlü desteği sağlar.

Bu kapsamda; öğrencilerimizin sosyal, bedensel ve kültürel gelişimlerini desteklemek, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda potansiyel farklılıklarını ortaya çıkarabilmek düşüncesiyle gerçekleştirilen "Sosyal Etkinlik Programları" eğitim uygulamalarımızın çok önemli bir parçasıdır.

Her öğrencimizin öğretim yılı boyunca, kişisel yetenekleri ve istekleri doğrultusunda, ücretsiz bir sosyal etkinliğe devam etmesi sağlanır.

Levent Yerleşkesi Sosyal Etkinlik Listesi

187.7 Radyo Terakki Kulübü
187.8 Radyo Terakki Kulübü, öğrencilerimize güncel, kültürel konuları zengin bir çerçevede değerlendirme yeteneği kazandırmayı ve bir radyonun işleyişinde aktif görev alma olanağı sunarak kulüp üyelerinin kendilerini bu alanda geliştirmesini hedefler. Kulüp öğrencilerimiz, yaptıkları her programda farklı bir konuya yönelik düşüncelerini ve eleştirilerini ortaya koyarak okul arkadaşlarının sesi olacak. Terakki Moodle üzerinden dinleyicilerle buluşacak kulüp öğrencileri, arkadaşlarının konuşulmasını, tartışılmasını istedikleri konulara da kapılarını açacak. Konuşma becerilerini daha etkin kılacak kulüp öğrencilerimiz ayrıca online radyo yayıncılığı, podcast, ses düzenleme ve efekt ekleme hakkında bilgi sahibi olacak.
3D Tasarım Kulübü
3D Tasarım Kulübünde öğrencilerimiz, Rhino Ceros,Pepakura ve Popup art card isimli 3 Boyutlu çizim ve tasarım programlarını kullanarak bilgisayar ortamında 2-3 boyutlu çizim yapmayı öğrenir. Hayal gücünü kullanarak tasarımlar oluştururlar.Yaptıkları tasarımlarını 3D yazıcıda ölçekli olarak üretirler. Yıl içinde yaptıkları çalışmalar Tasarım sınıfları önünde sergilenir. Yıl sonu ürünü olarak da çalışmalar sunulur.
Aikido Yaşam Felsefesi Kulübü
Aikido Yaşam Felsefesi Kulübü, kişilik geliştirme bilincinden hareketle öğrencilerimize kendini ve onu çevreleyen dünyayı tanımasını, doğru değerlendirmeler yapabilmesini sağlayabilmek için aikido tekniklerinin arkasındaki gerçek amacı, bilgeliği, insanlara yardımı, hayatı algılamayı ve doğru akıl yürütmeyi öğretir.
Almanca Drama Ve Kültür Kulübü
Almanca Drama Ve Kültür Kulübünde öğrencilerimiz, Alman kültürünü tanıma çalışmaları yapar, aynı zamanda yapılacak çeşitli drama çalışmalarına katılarak kendilerinin yazdığı bir drama eserini sene sonunda yapılacak Dünya Dilleri Drama festivalinde sergiler.
Basketbol Kulübü
Basketbol Kulübünde öğrencilerimiz, basketbol branşıyla ilgili temel ve teknik-taktik becerilerini, kuvvet ve koordinasyon gibi motorik özelliklerini geliştirir.
Baskı Resim Kulübü
Baskı Resim Kulübünde öğrencilerimiz, linol ve ahşap oyma tekniklerini öğrenir. Linol ve ahşap plakalar, farklı uçları olan oyma malzemeleriyle oyulur ve yüzeye merdaneyle mürekkep uygulanarak kâğıtlara istenen sayıda basılır. İlk dönem siyah beyaz çalışmalar yapılacak, ikinci dönem renkli çalışmalara geçilecek. Baskı resim dilinde kendini geliştiren öğrencilerimiz, dönem içinde stencil veya ex-libris oluşturabilir ve baskı resim sanatını tişört, çanta gibi gündelik hayatta kullandıkları eşyalarına da aktarabilirler. Senenin sonunda her öğrencinin bir çalışmasıyla katıldığı ortak bir edisyon düzenlenecek ve edisyon portfolyoları hazırlanır.
Bilim Uygulamaları Kulübü
Bilim Uygulamaları Kulübünde öğrencilerimiz, fen okur yazarlığı, bilimsel süreçler ve fen kavramları başlıklarında çalışmalar yapar.
Cooking Club
Cooking adlı bu kulüpte öğrencilerimiz, sağlıklı beslenme konusunda bilgilenirken farklı kültürleri inceleyip dünya mutfaklarından seçilmiş çeşitli lezzetleri deneme fırsatı bulur.
Çizgi film Kulübü
Çizgi Film Kulübünde öğrencilerimiz, çizgi film yapımını, klasik animasyon sanatını ve kurallarını, klasik animasyonun nasıl yapıldığını; bir çizgi kahramanının nasıl hareket ettiğini, konuştuğunu öğrenir. Filmin animasyonundan, boyanmasına, seslendirmesine kadar her aşamasını kendilerinin üstlendiği filmler yaparlar. Yapılan Çizgi Filmin DVD’si de her sene öğrencilere teslim edilir.
Destination Imagination (Mat) Kulübü
Destination Imagination Kulübünde öğrencilerimizde problem çözme, yaratıcı ve eleştirel düşünme, yöneticilik, işbirliği, sabırlı olma, dayanıklılık, etik anlayış, gibi önemli hayat becerilerini geliştirmek amacıyla çalışmalar gerçekleşir.
Destination Imagination Club
Destination Imagination Kulübünde öğrencilerimizde problem çözme, yaratıcı ve eleştirel düşünme, yöneticilik, işbirliği, sabırlı olma, dayanıklılık, etik anlayış, gibi önemli hayat becerilerini geliştirmek amacıyla çalışmalar gerçekleşir.
Drama Club
Drama adlı bu kulüp, öğrencilerimizin kendilerini ifade etme becerilerini geliştirmeyi, farklı deneyimler kazanmalarını amaçlar. Oyunun hazırlanma aşamasında dili daha etkin kullanma becerisi kazanmaları amacıyla oyun yazma, prova yapma, farklı ses tonları ve aksanlar kullanma, doğru sahne kullanımı ve sahnede etkin olma amaçlı etkinlikler yaparlar. Yıl sonunda hazırlandıkları oyunu sahner.
Fashion Design Club
Fashion Design adlı kulüpte öğrencilerimiz; renkler, trendler, tasarım ve modaya dair birçok şey öğrenir. Çeşitli çalışmalar ve projelerle kişisel giyim tarzlarını keşfeder,dünyadaki moda trendlerini ve bloglarını yakından takip ederek kendi zevkinize uygun giysi tasarımlarını oluşturur.
FB Doğuş Yelken Kampı
Fenerbahçe Doğuş Yelken Kulübünde öğrencilerimiz, yelkenle tanışır ve hafta sonu çalışmalarına katılır.
Fotoğrafçılık Kulübü
Fotoğrafçılık Kulübünde öğrencilerimiz, önce kendi fotoğraf makinelerini en iyi şekilde nasıl kullanabileceklerini öğrenir. Alan derinliği, hızlı ve yavaş çekimlerle fotoğraf makineleriyle neler yapabileceklerini keşfederler. Okul içi ve okul dışı gezilerle becerilerini artırırlar. Fotoğrafın icadı, tarihsel gelişimi ve bazı usta fotoğrafçılar hakkında bilgi edinirler.
Fransızca Drama Ve Kültür Kulübü
Fransızca Drama Ve Kültür Kulübünde öğrencilerimiz, Fransızca kültürünü tanıma çalışmaları yapar, aynı zamanda yapılacak çeşitli drama çalışmalarına katılarak kendilerinin yazdığı bir drama eserini sene sonunda yapılacak Dünya Dilleri Drama festivalinde sergiler.
G.A.M.E Club
G.A.M.E adlı bu kulüpte öğrencilerimiz; farklı temalar altında çeşitli ülkelerin oyunlarını araştırır ve oynar. Farklı oyunların tarihini, kurallarını ve hikayelerini öğrenirken problem çözme becerilerini de kullanırlar. Sene sonu projesi olarak kendilerinin geliştirdiği bir oyunu arkadaşlarıyla paylaşıp onlara öğretecekler.
Görselleştirme Ve Sunu Teknikleri Kulübü
Görselleştirme ve Sunu Teknikleri Kulübünde öğrencilerimiz, etkili sunum tekniklerini öğrenir. Sunu, görsel ve video işleme programlarını kullanır.
Gösteri Grupları Kulübü
Gösteri Grupları Kulübü, öğrencilerimizin koordinatif hareket kabiliyetini artırarak estetik algı ve becerilerini geliştimeyi amaçlar. Bu kulüpte öğrencilerimiz, ritim ve müzik eşliğinde, koreografi çalışması sonucunda önemli gün ve haftalarda gerçekleşecek (kostümlü) gösteriye hazırlanır.
Graffiti/ Street Art Kulübü
Graffiti/Street Art Kulübünde öğrencilerimiz, graffiti ve street art'ın ne olduğunu, tarihini, türlerini, sanatçılarını öğrenir.
Grafik Tasarım & Multimedia Kulübü
Grafik Tasarım & Multimedia Kulübünde öğrencilerimiz, çeşitli multimedya araçlarını kullanarak sunum ve videolar hazırlar.
Hentbol Kulübü
Hentbol Kulübünde öğrencilerimiz, hentbol ile ilgili temel ve teknik-taktik becerilerini, kuvvet ve koordinasyon gibi motorik özelliklerini geliştirir
İspanyolca Drama, Dans Ve Kültür Kulübü
İspanyolca Drama, Dans Ve Kültür Kulübünde öğrencilerimiz, İspanyolca kültürünü tanıma çalışmaları yapar, aynı zamanda yapılacak çeşitli drama çalışmalarına katılarak kendilerinin yazdığı bir drama eserini sene sonunda yapılacak Dünya Dilleri Drama festivalinde sergiler.
İzcilik Kulübü
İzcilik Kulübü, öğrencilerimizin zihinsel, ruhsal, sosyal, duygusal gelişimlerine katkıda bulunmayı ve eğlenceli oyunlar ve kamplarla kendilerine güven duygularını geliştirmeyi hedefler.
JMUN (Junior Model United Nations) Club
JMUN (Junior Model United Nations) Kulübü, öğrencilerimizin Birleşmiş Milletler'in işleyişini öğrenmesini, Birleşmiş Milletler'e üye ülkeleri ilgilendiren dünya meseleleri ile ilgili bilgilenmelerini ve fikir yürütme becerilerini geliştirmeyi amaçlar. Bu proje dünyanın birçok ülkesinde yürütülür ve konferansların dilinin sadece İngilizce olması, öğrencilerin yabancı dil becerilerini de destekler. Birleşmiş Miletlerin resmi tarzına sadık kalınarak yürütülen MUN sayesinde öğrencilerimizle, parlemento usulüne gore müzakere ve münazara yöntemini öğrenecekleri, günümüz sorunlarını politik ve diplomatik bir şekilde çözme becerileri edinecekleri etkinlikler gerçekleştirir.
Karikatür Ve Yaratıcı Düşünme Kulübü
Karikatür ve Yaratıcı Düşünme Kulübü; gençlerimize mizah kültürünü aşılamak, olaylara ve olgulara karşı farklı bakış açıları yaklaşmalarını sağlamayı amaçlar.
Kaşifler Kulübü
Kaşifler Kulübünde öğrencilerimiz; gezi, inceleme, araştırma, fotoğraflama, belgesel oluşturma yeni kişilerle ve durumlarla tanışma, teknolojiyle keşiflerini birleştirme ve ortaya çıkan çalışmasını sunma imkanını yakalar.
Kısa Yaz-Kısa Oyna Kulübü
“Kısa Yaz, Kısa Oyna!” kulübünde öğrencilerimiz, bir filme dair her şeyi öğrenir. İlk filmlerden günümüz filmlerine, kısa filmlerden animasyonlara kadar beyaz perdenin seyirciyle buluştuğu pek çok türüyle tanışır. Kısa filmin günden güne değişen renkli dünyasına giren olan öğrencilerimiz; öncelikle bir senaryonun nasıl yazıldığını, film çekiminin bütün teknik detaylarını öğrenir ve montaj sürecini deneyimler. Bu eğlenceli sürecin sonunda, aldıkları eğitim sayesinde kendi yazdıkları ve çektikleri filmi sunarlar.
Kodlama ve Algoritma Oyunları Kulübü
Kodlama ve Algoritma Oyunları Kulübünde öğrencilerimiz, farklı web siteleri üzerinde kodlama ve algoritma uygulamaları yapar.
Kukumav Kuşları Kulübü (Çocuklarla Felsefe Kulübü)
Kukumav Kuşları-"Düşün/Oyna/Konuş" Kulübü, “Çocuklar için Felsefe (Philosophy for Children- P4C)” eğitim yaklaşımını, yaratıcı drama yöntemiyle destekleyerek tasarlanan atölyelerle, öğrencilerimizin yaratıcı ve eleştirel düşünce pratiğini, demokratik bir ortamda düşüncelerini dile getirmeyi, farklı fikirlere saygı göstermeyi ve kendini nitelikli bir şekilde ifade etme, fikirlerinin sebeplerini bulma, fikirlerini savunurken bağlantılı düşünmeyi keşfetme, argüman geliştirme, olaylara farklı açılardan bakma gibi farklı düzeylerdeki becerilerini geliştirmeyi amaçlar.
LegoRobot Kulübü
LegoRobot Kulübünde öğrencilerimiz, "LEGO Mindstorms EV 3" setlerini kullanmayı ve "LEGO Mindstorms Education EV3 Software"de programlama yapmayı öğrenir. Bu etkinlikte ayrıca "First Lego League" (FLL) ulusal ve yerel turnuvalarına yönelik altyapı takımı hazırlık çalışmaları da gerçekleştirir.
Literacy Through Film Club
Literacy Through Film adlı bu kulüpte öğrencilerimiz, filmler aracılığıyla İngilizce okur yazarlık becerilerini geliştirir. Filmlerin tür, karakter, mekan, zaman, renk, ses ve duygu gibi unsurlarını inceleyecekleri aktiviteler gerçekleştirir; çeşitli kısa filmler izlerler. Bu filmler birbirleriyle karşılaştırılarak kritiğini yaparlar. Öğrencilerimiz, sene sonuna doğru kendi senaryolarını yazar, kısa filmlerini çeker, bu filmleri düzenleyip izleyecileriyle paylaşır.
Maker Club
Maker adlı kulüpte öğrencilerimiz, lego ve robotik malzemelerle ürün tasarlar.
Masa Tenisi Kulübü
Masa Tenisi Kulübü, masa tenisi branşını sevdirerek öğrencilerimizin dikkat ve konsantrasyonunu artırmayı hedeflerken onlara branşa özgü teknik becerileri kazandırır.
Matematik Kulübü
Matematik Kulübünde öğrencilerimizin matematiğe karşı olan ilgilerini artırmayı, problem çözme ve akıl yürütme becerilerini geliştirmeyi, Matematik dersi 8. sınıf kazanımları doğrultusunda çalışmalar yürüterek 8.sınıf öğrencilerinin LGS hazırlık sürecine destek olmayı amaçlar.
Modern Dans Kulübü
Modern Dans Kulübünde öğrencilerimiz, vücudun doğal duruşundan faydalanarak, her tür müzikle tüm dans stilleriyle çalışmalar gerçekleştirir. Bu çalışmalar kapsamında düzenli olarak yapılandırılan ve 1 dakikadan 3 dakikaya kadar süren gösterilerin içinde çeşitli jimnastik hareketleri ve dansları yapar. Öğrencilerimiz okulumuzda yapılan Dünya Dans Günü'nde gösteri yapar.
Müzik Kulübü
Müzik Kulübünde öğrencilerimiz ilgi ve yeteklerine göre Gitar, Koro, Oda Müziği ve Perküsyon gruplarına ayrılır. Yapılan çalışmalar ile öğrencilerimizin toplu müzik yapabilme becerilerini geliştirme, takım olmayı öğrenebilme, özel gün ve haftaların önemini müzik yolu ile daha iyi kavramalarını sağlamak amaçlanır.
Philosophy Club
Philosophy adlı bu kulüpte öğrencilerimiz, büyük düşünürler, filozoflar hakkında bilgi sahibi olur ve önemli fikirleri tartışır. Seçtikleri felsefi bir konu üzerinde çalışmalar yapar.
Resim Kulübü
Resim Kulübü, öğrencilerimizin Kara kalem, sulu boya, akrilik boya, pastel boya vb. farklı teknikler öğrenerek, teknik, oran-orantı, ışık-gölge, denge, hareket vb. konularda teorik bilgiler almaları ve hayal gücünü kullanarak sanatsal tasarımlar oluşturmalarını amaçlar. Yıl içinde “duvar resmi” çalışmaları gerçekleştirir. Yıl sonu ürünü olarak da çalışmalar sergilenir.
Robotik Kulübü
Robotik Kulübünde öğrencilerimiz, robotik yarışmaları için robot performansı çalışır ve ilgili turnuvaya hazırlanırlar.
Rus Dili Ve Kültürü Kulübü
Rus Dili Ve Kültürü Kulübünde öğrencilerimiz Rusçayı A1/A2 düzeyinde dinleme, okuma, yazma ve konuşma olarak dört ana beceride öğrenir. Aynı zamanda Rus kültürünü tanıma çalışmaları yapar ve bu kültürü yansıtan etkinlikler gerçekleştirir. Sene sonunda yapılacak Dünya Dilleri Drama festivaline katılır.
Seramik Kulübü
Seramik Kulübü, öğrencilerimizin seramik alanını daha iyi tanımalarını ve bu alandaki örnekleri inceleyerek üç boyutlu şekillendirme becerilerini güçlendirmeyi amaçlar. Öğrencilerimiz bu kulüpte, daha önceki seviyelerde öğrendikleri seramik uygulama tekniklerini geliştirmek için daha uzun süreli bir fırsat bulurlar. Kulüp süresinde her öğrenci kendi ilgi ve becerilerine yönelik tasarımlar yaratırken, hep birlikte yapılacak projelerle yeni ilgi alanları kazanır ve tüm bunları uygularken yeni beceriler geliştirirler.
Sihirli Kalemler Kulübü (Yaratıcı Yazma Kulübü)
Sihirli Kalemler Kulübü, öğrencilerimizin yazma yeteneklerini keyifli çalışmalarla keşfetmeleri, farklı yazı türlerini kullanarak düşünce ve duygularını etkileyici bir üslupla anlatmalarını amaçlar. Öğrencilerimizin yazıları, Türkçe Bölümümüzün "Küçük Eller Büyük Hayaller" adlı blogunda veya çeşitli sosyal medya araçlarında yayımlanacak.
STEM Eğitimi Kulübü
STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) Eğitimi Kulübü, farklı disiplinlerle günlük hayattaki problemleri bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik kullanarak çözümler üretmeyi amaçlar. Öğrencilerimiz bu kulüpte kendi projelerini STEM temelli oluşturur.
Streetball Kulübü
Streetball Kulübü etkinlikleri açık alanda gerçekleştirilir. Bu branşla ilgili temel ve teknik-taktik becerilerini, kuvvet ve koordinasyon gibi motorik özelliklerini geliştirir.
Şairler Ve Yazarlar Sahnede Kulübü
Şairler ve Yazarlar Sahnede Kulübü, öğrencilerimizin Türk edebiyatındaki önemli şairlerin ve yazarların edebi kişiliklerine ve eserlerine ilişkin bilgi sahibi olmaları, şiir/kitap seçme ve okuma becerisi kazanmalarını amaçlar. Bu kulüpte yıl boyunca Türkçe derslerinde her ay seçilen bir şairi, sunum yaparak tanıma fırsatı bulur; ayrıca birçok kitap okur ve kitapların yazarlarını tanır. Öğrencilerimiz bu birikimleri doğrultusunda yıl sonunda Türk edebiyatının ünlü şairlerinin veya yazarlarının yaşamlarını kostüm ve dekorlarla müzikli bir sunum eşliğinde sahnede akranlarına sunarlar.
Terakki Toplum Gönüllüleri Kulübü
Terakki Toplum Gönüllüleri Kulübü, insani değerleri ön planda tutan; çevresine, topluma ve doğaya duyarlı, sivil toplum, katılımcılık, gönüllülük ve yurttaşlık bilinci gelişmiş, bu duyarlılığını yerinde ve zamanında gösterebilen bireyler yetiştirmeyi amaçlar. Yıl içinde eylem projeleri, bilgilendirme, bilinçlendirme etkinlikleri, duyarlılık geliştirme ve paylaşım aktiviteleri alanlarında çalışmalar yapar.
Tiyatro Kulübü
Tiyatro Kulübü; öğrencilerimizin tiyatro sanatını sevmeleri, tiyatro izleme alışkanlığı kazanmaları, tiyatro ve sinema sanatçıları ile ilgili genel kültür oluşturmaları, Türk ve dünya tiyatrosu ile ilgili bilgi edinmelerini amaçlar. Yıl içinde gerçekleşecek etkinliklerle öğrencilerimizin kendilerini sahnede ifade ederek sosyalleşmeleri, teatral yeteneklerini geliştirmeleri, bedenlerini ve seslerini kullanmaları, yaratıcılıklarını geliştirebilmeleri, jest ve mimiklerini kullanmaları, yaşamda karşılarına çıkan olayları ve durumları dramatize etmeleri, tiyatronun yaşamla iç içe olduğunu fark etmeleri sağlanır. Yıl sonunda seçilen bir tiyatro oyununu sahnelerler.
Türkçe Kulübü
Türkçe Kulübü, Türkçe öğretiminde okuma, dinleme, konuşma, yazma ve dil bilgisi becerilerinin gelişmesine odaklanarak, teknolojinin de derslerimizde etkin olarak kullanımıyla öğrencilerimizi dünya insanı olarak eğitmeyi amaçlar. Bu amaç doğrultusunda kulübümüz öğrencilerimizin eğlenceli uygulamalarla Türkçeyi sevmelerini, “Türkçe Bilinci” kazanabilmelerini, okumayı sevmelerini, Türkçeyi yazılı ve sözlü olarak doğru, etkili kullanabilmeleri sağlanır.
Write Right Club
Write Right adlı bu kulüpte öğrencilerimiz, genç yazar olma serüvenine "yaratıcılık" ve "özgünlük" kavramlarını anlayarak başlar. Öğrencilerimiz, İngilizceyi etkin kullanarak yazma becerisini geliştirirken, eleştirel ve yaratıcı bakış açısı kazanıp yeni ve farklı düşünceler üretmeyi, bunu hedef dilde doğru şekilde hayata geçirmeyi öğrenir.
WWF-Türkiye Doğa Öncüleri Kulübü
WWF-Türkiye Doğa Öncüleri Kulübü; yaşadığı çevrenin bir parçası olduğunun bilincinde, çevre sorunlarına karşı duyarlı ve gönüllü çalışma bilincine sahip, sorun çözen ve çözüm üreten, resmî, özel, sivil toplum kurum ve kuruluşları ile iş birliği içinde Doğa koruma projeleri yürütecek öğrencileriyle, okulumuzu ulusal ve uluslararası platformlarda temsil etmek üzere projeler geliştirmeyi ve uygulamayı amaçlar.
Yapay Kaya Tırmanışı Kulübü
Yapay Kaya Tırmanışı Kulübünde öğrencilerimizin denge, esneklik ve vücut koordinasyonunu; karar verme, strateji belirleme ve kendine güven duygusunu geliştirir.
Yaratıcı Zihinler Kulübü
Yaratıcı Zihinler Kulübü; öğretilen akıl, zeka ve strateji oyunları ile öğrencilerimizin; problemler karşısında farklı ve özgün stratejiler, sistematik bir düşünme yapısı, problem çözme becerilerini geliştirmeyi amaçlar.
Yazılım Kulübü
Yazılım Kulübünde öğrencilerimiz, Arduino ve elektronik malzemeler ile çeşitli ürünler tasarlar ve yazılımlarını yapar.
Young Artists Club
Young Artist adlı kulüpte, öğrencilerimizin farklı türlerde yaratıcı sanat etkinlikleriyle keyifli zaman geçirmelerini ve İngilizce dil becerilerini geliştirmeyi amaçlar. Çalışmalara büyük sanat ustalarının eserleri ışık tutar.
Yunan Dili Ve Kültürü Kulübü
Yunan Dili Ve Kültürü Kulübü öğrencilerimiz Yunancayı A1/A2 düzeyinde dinleme, okuma, yazma ve konuşma olarak dört ana beceride öğrenir. Aynı zamanda Yunan kültürünü tanıma çalışmaları yapar ve bu kültürü yansıtan etkinlikler gerçekleştirir. Sene sonunda yapılacak Dünya Dilleri Drama festivaline katılır.
Yüzme Kulübü
Yüzme Kulübünde öğrencilerimiz, yüzme branşıyla ilgili temel ve teknik becerileri edinir ve kendine güven duygusunu geliştirir.

Tepeören Yerleşkesi Sosyal Etkinlik Listesi

Basketbol Kulübü
Basketbol Kulübünde öğrencilerimiz, basketbol branşıyla ilgili temel ve teknik-taktik becerilerini, kuvvet ve koordinasyon gibi motorik özelliklerini geliştirir.
Eskrim Kulübü
Eskrim Kulübünde öğrencilerimiz, fiziksel ve zihinsel özelliklerini birlikte en iyi şekilde kullanmayı öğrenir. Strateji geliştirme ve taktik uygulama becerilerini geliştirir.
Futbol Kulübü
Futbol Kulübü, öğrencilerimize futbol branşının, teknik- taktik, koordinasyon, sürat, çabukluk ve dayanıklılık gibi oyun becerilerini, performans antrenmanlarıyla kazandırmayı amaçlar.
Gitar Kulübü
Gitar Kulübü, Terakki Gitar Orkestrası’nda çalacak bireyler yetiştirmeyi ve öğrencilerimizin müzik kültürlerini çağdaş bir çerçeve içinde geliştirmeyi, müzik yoluyla kendilerini ifade edebilmelerini sağlamayı, sanatsal algılarını güçlendirmeyi amaçlar.
Halk Dansları Kulübü
Halk Dansları Kulübün öğrencilerimizin doğru duruş biçimlerini ve vücutlarını doğru kullanmayı öğrenir. Yıl içinde yapılacak çalışmalarla el ve göz koordinasyonunu sağlarlar. Yıl sonunda gerçekleşecek gösteriye hazırlanır.
İzcilik / Doğa Kulübü
İzcilik/Doğa Kulübü öğrencilerimizin bedensel, zihinsel, sosyal ve ruhsal yönden gelişmesini sağlamayı amaçlar. En zor koşullarda dahi yaşamını sürdürebilmesine yardımcı olacak beceriler kazanır.
JMUN Kulübü
JMUN (Junior Model United Nations) Kulübü, öğrencilerimizin Birleşmiş Milletler'in işleyişini öğrenmesini, Birleşmiş Milletler'e üye ülkeleri ilgilendiren dünya meseleleri ile ilgili bilgilenmelerini ve fikir yürütme becerilerini geliştirmeyi amaçlar. Bu proje dünyanın birçok ülkesinde yürütülür ve konferansların dilinin sadece İngilizce olması, öğrencilerin yabancı dil becerilerini de destekler. Birleşmiş Miletlerin resmi tarzına sadık kalınarak yürütülen MUN sayesinde öğrencilerimizle, parlemento usulüne gore müzakere ve münazara yöntemini öğrenecekleri, günümüz sorunlarını politik ve diplomatik bir şekilde çözme becerileri edinecekleri etkinlikler gerçekleştirir.
Koro Kulübü
Koro Kulübü, öğrencilerimizin topluluk (koro) olarak müzik dili (şarkı dili) ile konuşması ve şarkı söylemesini; dengeli ve uyumlu ses müziği topluluğu oluşturmasını amaçlar.
Maker & STEM Kulübü
Maker ve STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) Kulübü öğrencilerimizin problemlere farklı çözümler bulma becerilerini ortaya çıkarmayı, yaratıcılıklarını geliştirmeyi, kendi icatlarını yapmalarına imkan sağlamayı amaçlar. Öğrencilerimiz bu kulüpte kodlama, robot, elektronik devreler, mobil uygulama tasarımları, üç boyutlu modellemeler ve sanal gerçeklik alanlarında çalışmalar yapar. Yıl içinde mBlock, appinventor, tinkercad programları ile mbot, arduino, makey makey gibi farklı robot ve elektronik devreler ile farklı projeler üretir.
Masa Tenisi Kulübü
Masa Tenisi Kulübü, öğrencilerimizin temel teknik bilgileri öğrenmesinin yanı sıra vücudun sinir – kas sistemi uyumunun sağlanması, karar verme ve dikkat yeteneğini geliştirmeyi amaçlar.
Modern Dans Kulübü
Modern Danslar Kulübünde öğrencilerimiz, doğru duruş biçimlerini ve vücutlarını doğru kullanmayı öğrenir, ritim duygusunu geliştirir. Yıl sonunda gerçekleşecek gösteriye hazırlanır.
Oda Orkestrası Kulübü
Oda Orkestrası Kulübü, Terakki Filarmoni Orkestrası’nda çalacak bireyler yetiştirmeyi ve öğrencilerimizin müzik kültürlerini çağdaş bir çerçeve içinde geliştirmeyi, müzik yoluyla kendilerini ifade edebilmelerini sağlamayı, sanatsal algılarını güçlendirmeyi amaçlar.
Resim Kulübü
Resim Kulübü öğrencilerimizin sanatsal yaratıcılığını geliştirebilmeyi, düşüncelerini sanat yoluyla ifade edebilmelerine imkân tanımayı, sanatsal yaratma hazzı duymalarını, sanatı ve sanatçıyı takdir edebilmelerini amaçlar. Bu kulüpte öğrencilerimiz; pastel boya, sulu boya, akrilik boya gibi malzemelerle, karakalem, özgün baskı, kolaj tekniklerinde çalışmalar yapar.
Robotik Kulübü
Robot Kulübü, öğrencilerimizin Arduino platformunu kullanarak kendi robotlarını ve entegre sistemlerini geliştirmelerini amaçlar. Yıl içinde öğrencilerimiz, FLL Turnuvası ve Vex Robot yarışmalarına katılır.
Seramik Kulübü
Seramik Kulübü, öğrencilerimizin seramik alanını daha iyi tanımalarını ve bu alandaki örnekleri inceleyerek üç boyutlu şekillendirme becerilerini güçlendirmeyi amaçlar.
Sinema Kulübü
Sinema Kulübünde öğrencilerimiz, film ve video yapma tekniklerini öğrenirken İngilizce kelime hazinelerini ve konuşma becerilerini geliştirir. Yıl sonunda İngilizce derslerinde öğrendikleri temalarla ilgili olarak hazırlayacakları kısa bilgilendirme videoları, film veya belgeseller ile de hem öğrenmelerini yansıtma hem de farkındalıklarını artırma imkanı yakalar.
Tenis Kulübü
Tenis Kulübünde öğrencilerimiz, basketbol branşıyla ilgili temel ve teknik-taktik becerilerini, kuvvet ve koordinasyon gibi motorik özelliklerini geliştirir.
Tiyatro Kulübü
Tiyatro Kulübünde öğrencilerimiz, ilk dönem temel oyunculuk eğitimi alır. Hem rol yapmayı öğrenirken hem de bireysel iletişim, sözel ifade yeteneği ve beden kullanımı konusunda kendilerini geliştirirler. İlk dönem sona ererken temel oyunculuk eğitimi çalışmaları yerini oyun çalışmalarına bırakır. Tiyatro Kulübü her yıl bir oyun çıkararak bu oyunu sergiler.
Yelken Kulübü
Yelken Kulübü öğrencilerimizin, rüzgarı ve denizi anlamasını, rüzgar ve denizle birlikte hareket etmesini öğrenerek doğayı ve denizi sevmelerini amaçlar.
SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım