Terakkililer IBPYP Sunumlarını Yaptı, Mezun Oldu

Her iki yerleşkemizde anaokulu 6 yaş çocuklarımız ve ilkokul 1, 2, 3. sınıf öğrencilerimiz, 2021-2022 eğitim öğretim yılı PYP portfolyo sunumlarını Mayıs ayında gerçekleştirdi. 4. sınıf öğrencilerimiz ise Haziran ayında PYP sergi sunumlarını yaptıktan sonra sertifikalarını alarak, IB İlk Yıllar Programından (PYP) mezun oldu.

Küresel sorunlara duyarlı, çözüm üretebilen ve sorgulayan bireylerden oluşan öğrenci grupları bu etkinliklerde, süreç içinde edindikleri bilgi, beceri ve tecrübelerini aileleri ve öğretmenleriyle paylaştılar. Ayrıca öğrencilerimiz, farklı dillerde kendilerini ifade ederken sahip oldukları özgüven ve sürekli gelişen öz yeterlilik duygularını da görünür kılmış oldular.

Anaokulu 6 yaş ve İlkokul 1 – 3. sınıf öğrencilerimiz öncelikle, PYP disiplinler üstü temalarında, kendilerini en iyi ifade eden çalışmaları seçerek “Portfolyo” dosyalarında biriktirdiler. Portfolyo, öğrencilerin çalışmalarından derlenmiş, öğrencinin gelişimini gösteren bir değerlendirme aracıdır. Bu portfolyo için seçtikleri çalışmaların hangi alandaki gelişimlerini gösterdiğini ve o çalışmaları seçme amaçları, çalışmaları tekrar yapsalar neleri değiştirmek istedikleri üzerinde düşündüler. Sunum gününde ise portfolyo dosyalarındaki çalışmalarını anlatırken, çalışmaları sırasında veya çalışmaları aracılığıyla neler öğrendiklerini, nasıl hissettiklerini, hangi becerileri geliştirdiklerini kendi ifadeleriyle paylaştılar.

İlkokul 4. sınıf öğrencilerimiz de sergi ünitesi sunumlarını yaptılar. Toplumsal cinsiyet eşitliği, çocuk hakları, çevre kirliliği, küresel ısınma, teknolojinin ekonomiye etkisi, nesli tükenen hayvanlar, deniz kirliliği gibi küresel sorunlarla ilgilenen öğrencilerimiz; sunum öncesi lise IB Diploma Programı (DP) sınıfı öğrencilerimizle sene boyunca çalıştılar. Düzenli olarak her hafta çevrim içi ortamda buluşan gruplar, öğretmen mentörlerinin yanında DP öğrencilerinin mentörlüğüyle de araştırmalarını yapıp alanlarında uzmanlaştılar, eyleme geçtiler.

Bu çalışmalarla öğrencilerimiz, öğrenme yaklaşımlarını geliştirmenin yanında bilgilerini de pekiştirdiler. Sergi çalışmalarının son bulmasıyla DP öğrencileriyle bir araya gelen öğrenciler, yüz yüze de tanışma fırsatı da buldu. Buluşmanın sonunda DP öğrencilerimiz, PYP öğrencilerine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür sertifikalarını aldılar.

Hazırlı sürecinin ardından sergi ünitesi sunumu ve sertifika programı gerçekleşti. Uzmanlaştıkları konularda sunumlar yaptıktan sonra öğrencilerimiz, sertifika programı için hazırladıkları İngilizce ve Türkçe sahne performanslarını sergilediler. Ardından sertifikalarını alarak mezun oldular.

Anaokulu 6 yaş ve ilkokul 1-3. sınıf öğrencilerimizin tüm fotoğraflarını görmek için tıklayınız.  

İlkokul 4. sınıf öğrencilerimizin tüm fotoğraflarını görmek için tıklayınız.

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


    Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
     
     


    Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)