Uluslararası Münazara Festivalinde Öğrencimize İkincilik

Tepeören Yerleşkemizden ortaokul öğrencimiz Tibet Çakır (5B), Yunanistan’da çevrimiçi düzenlenen QLS (Quality in Language Services) Online School Debate Festival’de 50 üzerinden 49, 60 puanla CEFR B1 seviyesinde 2. oldu ve gümüş madalya aldı.

Bu festivalde “Vejeteryan Beslenme” konusuyla Yunanistan’dan iki okulla yarışan ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz, festival öncesi hazırlık aşamasında konuyla ilgili geniş bir araştırma yaptı, sorunlara farklı bakış açılarından bakarak veri değerlendirmesi ve analizi yoluyla argümanlar oluşturdular. Etkili dinleme ve konuşma becerilerini kullanarak düşünce ve çözümlerini dijital medya aracılığıyla etkileşim kurarak açık fikirlilikle sergilediler. Aynı zamanda kendilerine küresel bir pencere açan bu etkinlikle liderlik, yapıcı geri bildirim alıp verme, eleştirel düşünme; fikirlerini sosyal, profesyonel ve akademik bir ortamda ifade etme becerilerini de geliştirme fırsatı buldular. Yarışmanın kazananları ise 5 jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda belli oldu.

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


    Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
     
     


    Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)