18 Mart Çanakkale Şehitleri’ni Dinleti, Söyleşi ve Sunumla Andık

Terakkililer, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Terakki Senfonik Orkestrası ve Korosunun dinletisi, Tarih Kulübünün sunumu ve öğretmenlerin “Çanakkale ve İnsan” söyleşisiyle andı. Bu dinleti Müzik Bölümümüzün, sunum ve söyleşilerimiz ise Sosyal Bilimler ve Felsefe Bölümümüzün rehberliğinde 17 Mart Cuma günü gerçekleşti.

Ortaokul 8. sınıf ve lise 10 ve 11. sınıf öğrencilerimiz; Levent Yerleşkemizde Terakki Vakfı Kültür Merkezi K1’de Tarih öğretmenimiz Mehmet Ali Yapıcı’yla, Tepeören Yerleşkemizde ise Konferans Salonu’nda Tarih öğretmenimiz Çağla Funda’yla “Çanakkale ve İnsan” adlı söyleşide buluştu ve bu söyleşide 11B sınıfı öğrencimiz Elif Naz Karahan sunuculuk görevini üstlendi. Söyleşilerimizden önce Terakki Senfonik Orkestrası ve Korosu bir dinleti verdi.

Levent Yerleşkemizde Tarih Kulübü öğrencilerimizin gerçekleştirdiği sunumda ise lise 11A sınıfından Ela Islanmaz, Deniz Boz, Eylül Dardağan, İlkim Gedik, 11B sınıfından Can Çağlıuzun, 11E sınıfından Begüm Şenyüz, Devin Ersoy, Kanat Doğanay ve Fen Lisesi 11. sınıftan Nehir Özkaya görev aldı. Öğrencilerimiz sunumlarında önemli bilim insanı, düşünür ve edebiyatçıların savaş hakkındaki görüşlerini aktardılar.

Haberin ayrıntılarını buradan okuyabilirsiniz.

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


  Lütfen formu göndermeden önce " Anaokulu için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " İlkokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Ortaokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   


  Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)