Gençler Tarih Yazıyor: Toplumsal Tarihe Kadınların Yaşamlarından Bakmak

Tarih Vakfı yürütücülüğünde beş yıldır gerçekleşen “Gençler Tarih Yazıyor: Toplumsal Tarihe Kadınların Yaşamlarından Bakmak” projesinin bu yılki ilk öğrenci atölyesi; 1 Aralık Pazar günü 10 okul, 170 ortaokul ve lise öğrencisi ile 49 öğretmenin katılımıyla Tepeören Yerleşkemizde gerçekleşti.

Atölye, Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden emekli Prof. Dr. Nüket Esen’in “Fatma Aliye Hanım: Bir Osmanlı Kadınının İzne Bağlı Yazarlığı” başlıklı konuşmasıyla başladı. Tarih Vakfı proje yürütücüleri Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Erol Köroğlu ve Ulus Özel Musevi Ortaokulu Müdürü Zeynep Adıgüzel, lise “Yaşam Yazını I-II-III” atölyelerini yürüttü. Ortaokul Türkçe öğretmenlerimiz Yeşim Er Özcan ve Burçin Türkoğlu, ortaokul “Yaşam Yazını I” atölyelerini gerçekleştirdi. Proje yürütücülerinden Tepeören Anaokulu, İlkokul ve Ortaokul Müdürümüz Fırat Güllü “Yaşam Yazını II”, Sosyal Bilgiler öğretmenimiz Nalan Balcı ise ortaokul “Yaşam Yazını III” atölyelerini yaptı.

Haberin ayrıntılarını buradan okuyabilirsiniz.

Projeye Katılan Okullar

Ulus Özel Musevi Ortaokulu ve Lisesi
İELEV Özel 125.Yıl Ortaokulu ve İELEV Özel Ortaokulu
Özel ENKA Ortaokulu ve Lisesi
FMV Özel Ispartakule Işık Ortaokulu ve FMV Işık Ortaokulu Nişantaşı Kampüsü
Özel ALEV Ortaokulu ve Lisesi
ALKEV Özel Anadolu Lisesi
Özel Getronagan Ermeni Lisesi
ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Lisesi
Özel Alman Lisesi
Terakki Vakfı Okulları

 

Kayıt Bilgi Talebi

Kayıt Bilgi Talebi


Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.
 
 


Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)