Genel Kurula Seçilen En İyi Dört Yasa Tasarısından Üçü Terakki’den

Lise TTMUN (Terakki Tepeören Model United Nations) Kulübümüz ve Levent Yerleşkemizden STIMUN (Şişli Terakki International Model United Nations) Kulübümüz, 17 – 20 Haziran tarihleri arasında Kadıköy Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen KALMUN’19 konferansına katıldı. Bu yıl teması “Çağdaş bir aydınlanma döneminin başlatılması: Geleneksel kavramlara bağımlı kalmanın ve modern kavramlara karşı çıkılmasının önüne geçilmesi” olarak belirlenen KALMUN’19 konferansı 20 ayrı okuldan gelen yaklaşık 350 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti.

Birleşmiş Milletler çalışmalarının simülasyon yoluyla öğretildiği, dünya sorunlarının ele alındığı konferanslardan olan KALMUN’19’da Tepeören Yerleşkemizden öğrencilerimiz İngiltere, Kenya, Nijerya ve Somali ülkelerinin; Levent Yerleşkemizden öğrencilerimiz ise Brezilya’nın delegeliğini yaptı.

Ayrıca dört yıldır TTMUN Kulübünde görev alan Tepeören Yerleşkemizden Umay Sezen Acar (12D) danışman öğrenci; Levent Yerleşkemizden Lal Cora (10 IBG) basın ekibinde ve Yusuf Eren Eroğlu (9B) Doğu Asya Zirvesinde (East Asia Summit) Bangladeş’i temsilen gözlemci olarak görev aldı.

Konferansın dördüncü gününde her komitenin en iyi yasa tasarı taslağı seçilerek KALMUN’19 Genel Kurulunda tartışılmaya açıldı. Bu yıl Genel Kurula seçilen en iyi dört yasa tasarısının üç tanesi Tepeören Yerleşkesi öğrencileri tarafından hazırlananlar arasından seçildi.

Ayrıca, Tepeören Yerleşkemizden öğrencilerimizin tüm yasa tasarı taslaklarını komite oylamasından başarıyla geçirmesinin yanı sıra her iki yerleşkemizden konferansta en başarılı delegeler de seçildi.

Haberin ayrıntılarını ve öğrencilerimizin görüşlerini buradan okuyabilirsiniz. 

Kayıt Bilgi Talebi

Kayıt Bilgi Talebi


Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.
 
 


Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)