Terakkide Suya Dair Bir Yaşam Simülasyonu

Lise ve fen lisesi 9. sınıf öğrencilerimiz, kasım ayı içinde Kimya derslerinde 9. sınıf konusu olan “Su ve Hayat” hakkında hem öğretici hem eğlenceli bir performans çalışması yaptılar. Kimya öğretmenlerimiz Asuman Okka ve Arzu Kırmızıoğlu, tasarladıkları bu çalışmayı 2020 yılında 17. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nda sözlü olarak sunmuştu.

Öğretmenlerimiz verilerin sayılardan ibaret kalmadığı, eğlenceli bir oyunla dramatik bir gerçeklik arasında kalan bir öğrenme deneyimi tasarladılar. Bu deneyimi, adaletsiz ve rekabetçi bir ortamda öğrencilerimizin aynı görevi yapmaları üzerine kurguladılar. Bunu yaparken, kaynakların sınırlılığını ve ülkeler arasındaki eşitsizliğin etkilerini yaşayarak fark etmelerini amaçladılar. Su krizinin aslında uzağımızda olmadığını hatta tam ortasında bulunduğumuzun anlaşılmasına yardımcı olabilmek, sorunu doğru şekilde ele alabilmek ve sorunun çözümüne gerçek katkılar sağlayabilmek ihtiyacından yola çıkarak bu çalışmayı geliştirdiler.

Haberin ayrıntılarını buradan okuyabilirsiniz.

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


    Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
     
     


    Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)