Terakkide Yedinci MUN Konferansı Gerçekleşti

TTMUN (Terakki Tepeören Model United Nations) Kulübü öğrencilerimizin, bu yıl yedincisini düzenlediği TTMUN’23 konferansımız “Corruption (Yolsuzluk)” temasıyla 27 – 28 Nisan tarihlerinde gerçekleşti. Birleşmiş Milletler simülasyonu olarak gerçekleşen ve dünya sorunlarının ele alındığı bu konferansa Tepeören Yerleşkemizden 170, Levent Yerleşkemizden 40 öğrencimiz katıldı.

Ulusal ve uluslararası MUN konferanslarında yer almak ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen öğrencilerimizi sosyal ve akademik açıdan desteklemek amacıyla düzenlenen bu konferans sürecinde lise mezunlarımızdan Eren Kilerci, Kemal H. TurşuolukCemre Göç, Utku egemen Umut ve Ilgın Sözge katkı sağladı. Ayrıca Umay Sezen Acar konferans öncesi birçok çalıştaya ve ön hazırlık sürecine katıldı ve  Uluslararası Adalet Divanı’na (ICJ – International Court of Justice) danışmanlık yaptı.

Konferansı yönetmek üzere Tepeören Yerleşkesi 11IBE sınıfından Merve Kaya, Ege Yüksektaş ve Defne Eryüksel’in başkanlığında seçilmiş olan yönetici ekip, danışman öğretmenleriyle yaptıkları çeşitli toplantılar sonrasında 8 komitede tartışılmak üzere 15 gündem maddesi belirlediler ve konferansın ön hazırlık sürecini tamamladılar.

TTMUN’23 konferansında yer alan delegeler iki gün boyunca oturum başkanları eşliğinde, belirlenmiş gündem maddelerini tartışarak yasa tasarı taslakları hazırladılar ve çalışmalarını komitelerinde sunabilmek için kulis çalışmaları yaptılar. Tasarılarını savunmak için çeşitli kürsü konuşmaları yapan öğrencilerimiz, komitelerinde yeterli oy toplamaya ve tasarılarını geçirmeye çalıştılar.

Konferansın En İyi ve Üstün Delegeleri

Silahsızlanma ve Uluslararası Güvenlik Komitesinde Tepeören 9C sınıfından Deniz Kılıç (Kuzey Kore) ve “En Üstün Delege”Tepeören 11E sınıfından Poyraz Kurç (İngiltere) “En İyi Delege”; Yasal Komitede Tepeören 12A sınıfından Efe Kaan Yılmaz (Rusya) “En İyi Delege” ve Tepeören 10C sınıfından Elif Nisa Dumlupınar (Mısır) “En Üstün Delege”; Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiserliği Ofisinde Tepeören 9E sınıfından Sevdenur Fırat (Afganistan) “En İyi Delege” ve Levent 11E sınıfından Naz Güner (Kongo) “En Üstün Delege”; Özel Siyasi ve Dekolonizasyon Komitesinde Levent F9 sınıfından Güneş Bozkırlıoğlu (İsrail) “En İyi Delege” ve Levent 10B sınıfından Elif Çiko (Çin) “En Üstün Delege”; Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonunda Tepeören 11C sınıfından Tuana Karadağ (USA) “En İyi Delege” ve Levent 11G sınıfından Begüm Isıgöllü (Güney Afrika) ve Tepeören 9D sınıfından Ada Niron (Rusya) “En Üstün Delege”; BM Güvenlik Konseyinde Tepeören 9C sınıfından Kaan Ege Körük (Somali) “En İyi Delege” ve Tepeören 11IB sınıfından Arda Akgüç (İngiltere) “En Üstün Delege”; Fütüristik Komite-Dünya Devleti Federal Komitesinde Tepeören 11D sınıfından Buse Özelci (Australasia Bench) “En İyi Delege” ve Tepeören 9B sınıfından Derin Alya Tükel (Hindustan Bench) “En Üstün Delege”; Uluslararası Adalet Divanında Tepeören 12A sınıfından Atakan Yürür “En İyi Delege” ve Tepeören 9C sınıfından Ali Alıç “En Üstün Delege” seçildiler.

Haberin ayrıntılarını buradan okuyabilirsiniz.

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


  Lütfen formu göndermeden önce " Anaokulu için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " İlkokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Ortaokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   


  Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)