Terakkili Gençler Çevre Gazeteciliği Yapıyor

Ortaokul ve lise öğrencilerimiz, 2022 – 2023 öğretim yılında çevre gönüllüsü olarak Çevrenin Genç Sözcüleri (Young Reporters for The Environment) Programı’na katıldı. Öğrencilerimiz, gençlerin çevre sorunlarına dair görüş ve fikirlerini topluma aktarabilmeleri için makale, fotoğraf ya da video kaydı yoluyla çevre gazeteciliği yapmalarını destekleyen bu program kapsamında iklim değişikliği ve biyoçeşitlilik konularını ele aldı.

Tepeören Yerleşkemizden ortaokul 5. sınıf öğrencilerimiz Deniz Ela Abul (5A), Lara Aybar (5A), Ece Kükrekol (5B), Duru Güner (5B), Neris  İnci Yalçınkaya (5C) ve Saniye Ceren Arslan (5C); Fen Bilimleri öğretmenimiz Saadet Etli danışmanlığında “Atık Mı? Çöp Mü?’’ adlı makaleyi yazarken, iklim değişikliğinde kendi tutum ve davranışlarının etkisini görmeyi ve değişime kendilerinden yola çıkarak başlamaları gerektiğini vurgulamayı amaçladılar.

Levent Yerleşkemizden lise 9 ve 10 IB sınıfı öğrencilerimiz Aslı Beyzadeoğlu (9 IB I), İdil Melis Güvendir (9 IB I), Alya Konca (9 IB H), Ela Kurt (9 IB I), Alya Şirin Yazıcılar (9 IB H), Maya Yalçınkaya (9 IB I) ve Oya Ok’un (10 IB FM G) Kimya öğretmenimiz Seval Dikbaş danışmanlığında ayda iki kez Güney Kore’den Chadwick International Lisesi öğrencileriyle bir araya geldiler. Yaptıkları araştırma, röportaj, fotoğraf ürünlerini onlarla paylaşarak işbirliği içinde çalıştılar. Ardından “Disaster as not as far as it seems: Climate Change and How It Affects Our Local Communities (Felaket Düşünüldüğü Kadar Uzak Değil: İklim Değişikliği ve Bu Değişikliğin Yerel Topluluklar Üzerine Etkileri) adlı makaleyi yazdılar.

Tepeören Yerleşkemizden lise 9 ve 10 IB sınıfı öğrencilerimiz Yaren Karya Salman (10 IB D), Ada Niron (9 IB D), Doruk Dönmez (9IBD), Duru Kopan (9IBD), Gülce Bakırcı (9IBD), İnci Onay (9 IB D), Mehmet Ali Hocalar (9IBD), Ahmet Kaan Şen (9IBD), Deniz Kılıç (9 IB C), Ali Alıç (9IBC), Eylül Büyükcan (9 IB C), Cemre Öztürkoğlu (9 IB C) ve Nisan Yalçınkaya (9 IB E), Kimya öğretmenimiz Aylin Sarı danışmanlığında Yunanistan’dan Athens College öğrencileriyle araştırma, röportaj ve fotoğraf ürünlerini oluşturma sürecinde işbirliği yaptılar. Sonra, moda endüstrisinin biyoçeşitlilik üzerindeki etkisi hakkındaki “Chic But at What Cost (Şık Ama Ne Pahasına)” adlı makaleyi kaleme aldılar.

 

 

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


  Lütfen formu göndermeden önce " Anaokulu için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " İlkokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Ortaokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   


  Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)