Üniversite Yolunda İlk Adım ve Hedef Belirleme Sürecinde Ders Seçimi

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisimiz,  her yıl öğrencilerimizin üniversite ve meslek seçimlerinde doğru karar verebilmelerine yardımcı olmak için tüm seneye yayarak Kariyer Günleri etkinlikleri düzenliyor. Bu yıl da 24. Kariyer Günleri çerçevesinde Tepeören Yerleşkemizde lise 10. sınıf öğrenci ve velilerimiz, 5 Kasım Salı günü; Levent Yerleşkemizde lise ve fen lisesi 10. sınıf öğrenci ve velilerimiz, 7 Kasım Perşembe günü “Üniversite Yolunda İlk Adım ve Hedef Belirleme Sürecinde Ders Seçimi Konferansı”nda buluştu.

10. Sınıf öğrencilerimizin lise eğitimleri boyunca akademik yaşamlarını, üniversite ve meslek seçimini etkileyecek kararlar aldıkları önemli bir dönemdir. Öğrencilerimizin bu dönemde aldıkları önemli kararlardan biri, kariyer planlamalarına etki edecek ders seçimi, diğeri ise yurt içi ve yurt dışı üniversitelere hazırlanma kararıdır. Öğrencilerimizin bu kararları verebilmeleri ilgi ve yeteneklerini tanımaları, hedef belirlemeleri, sınav ve başvuru sistemlerini tanımaları ile mümkün oluyor. Bu doğrultuda psikolojik danışmanlarımız ve yurtiçi – yurtdışı eğitim danışmanlarımız, öğrenci ve velilerimizle bir araya geldi.

Haberin ayrıntılarını buradan okuyabilirsiniz.

Kayıt Bilgi Talebi

Kayıt Bilgi Talebi


Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.
 
 


Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)