Prof. Dr. Emre Kongar’la “Bir Öncü, Bir Lider Olarak Atatürk”

10 Kasım 2020, Atamızın aramızdan ayrılışının 82. yıldönümü. Her yıl olduğu gibi, bu 10 Kasım sabahında, saat 9’u 5 geçe, Terakki Vakfı Okullarının tüm öğrencileri ve öğretmenleri Atatürk’ün manevi huzurundaydı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’ndan sonra Edebiyat öğretmenimiz Zehra Tuygun Pehlivan’ın konuşmasını dinledi ve Müzik bölümümüzün öğrencilerimizle birlikte çevrimiçi olarak hazırladığı oratoryoyu izledi.

Törenimizden sonra gerçekleşen “Bir Öncü, Bir Lider Olarak Atatürk” web seminerimizde ortaokul 8. sınıf ve lise öğrencilerimiz, Prof. Dr. Emre Kongar’la buluştu. Kongar, konuşmasında Mustafa Kemal’in bir lider olarak görünür olmaya başladığı dönemde nasıl krizleri yönetmek durumunda kaldığını, Atatürk’ün liderlik vasıflarından bahsederek o dönemde dünyada var olan rejimlere karşı sergilediği tavrı, Osmanlı’nın çöküş nedenini anlattı. Mezunu olduğu okulunun öğrencilerine özgürlük ve bağımsızlık fikrine sahip çıkmaları çağrısında bulundu.

Haberin ayrıntılarını buradan okuyabilirsiniz.

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


    Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.
     
     


    Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)