Terakki Vakfı Gençlik Tiyatroları Festivali’nin 24.sü Gerçekleşti

Lise öğrencileri, 20 – 25 Mayıs tarihleri arasında Levent Yerleşkemizde Terakki Vakfı Kültür Merkezi K1’de gerçekleşen 24. Gençlik Tiyatroları Festivalimizde buluştu.

Bu yılki festivalimizde Terakki Vakfı Tiyatro Ödülü’nü Sahne Tasarımcısı, Senarist ve Sinema Yönetmeni Duygu SağıroğluFestival Onur Ödülü’nü ise Tiyatro Eleştirmenive Yazar Zehra İpşiroğlu aldı.

Festivalimize katılan beş lise tiyatro gruplarının sergiledikleri oyunlar sonucunda Orhangazi Anadolu Lisesi, Vera Kissel’in “Kalpak” adlı oyunuyla “En İyi Topluluk”, “En İyi Işık”, “En İyi Dekor”ödüllerini ve bu oyunda yer alan Orhangazi Anadolu Lisesi öğrencilerinden Gözde Kopuz, Furkan Kudu ve Ceren Bektaş ise “En İyi Oyuncu” ödülünü aldı.

Güngören Gençosman İMKB Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi, Bertolt Brecht’in “Üçüncü Reich’in Korku ve Sefaleti” oyunuyla “Jüri Özel Ödülü”nün yanı sıra “En İyi Kostüm” ödülüne; bu oyunda yer alan Güngören Gençosman İMKB Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Duygu Kütük ve Duygu Kula “Övgüye Değer Oyuncu” ödüllerine sahip oldu.

Haldun Taner’in “Keşanlı Ali Destanı” oyununda FMV Özel Erenköy Işık Lisesi ve Fen Lisesi’nden Eylül Gençoğlu “En İyi Oyuncu” ödülüne, aynı liseden Ekin Direnç Bağcı ve Arnold Wesker’in “Mutfak” oyunundaki Kadıköy Anadolu Lisesi’nden Mete Çelimli ise “Övgüye Değer Oyuncu”ödülüne layık görüldü.

Her zaman olduğu gibi ödül değerlendirmesine katılmayan Terakki Oyuncuları ödül gecesinde; Tiyatro Eğitmenimiz Cüneyt Yalaz’ın F.G.Lorca’dan uyarlayıp yönettiği “Endülüs’ün Üç Gülü”nü sergiledi.

Festival fotoğraflarını buradan görebilirsiniz.

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


    Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
     
     


    Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)