Kayıt Kabul Kriterleri

Terakki Vakfı Okulları, anaokulundan liseye kadar tüm seviyelerde eğitim öğretim faaliyeti göstermektedir.

Her yıl açıklanan kayıt takvimi doğrultusunda kontenjan dahilinde öğrenci kaydı yapılır.

Anaokulu’na kayıtlar, ilan edilen aday-kayıt takvimi süresince anaokulu 4, 5 ve 6 yaş gruplarında çevrimiçi öğrenci tanışma görüşmesi ile yapılır.

İlkokul 1. sınıfa, Özel Şişli Terakki Anaokulunu (Levent ve Tepeören yerleşkeleri) bitiren öğrenciler, ilkokul kayıt takviminde belirtilen süre içinde doğrudan kayıt yaptırma hakkına sahiptirler.

İlkokul 1,2 ve 3. sınıflarda kontenjan açığı oluştuğu durumlarda dışarıdan öğrenci alımı için başvurular değerlendirilir. Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi tarafından gerçekleştirilecek “Öğrenci Tanışma Görüşmesi” uygulanır. Çalışma sonucuna göre, kontenjan açığı kadar başvuru sırasına göre öğrencinin kaydı yapılır.

İlkokul 4. sınıftan itibaren tüm sınıf seviyelerinde (Ortaokul 5,6,7,8. sınıflar, Lise 10. sınıflar) okulumuza kayıt olmak isteyen öğrencilere Düzey Belirleme Sınavı uygulanır. Sınav sonuçlarına göre, kontenjan açığı kadar öğrencinin kaydı yapılır.

Lise 9. sınıfa, Özel Şişli Terakki Ortaokullarından (Levent ve Tepeören yerleşkeleri) mezun öğrenciler, lise kayıt takviminde belirtilen süre içinde doğrudan kayıt yaptırma hakkına sahiptirler.

Lise 9. sınıfa dışarıdan başvuracak öğrenciler için, Anadolu liselerimize (Levent ve Tepeören yerleşkeleri ) ve Fen lisemize (Levent) Milli Eğitim Bakanlığının uygulayacağı Merkezi Sınav sonucunda belirlenecek Merkezi Sınav Puanı ile kontenjan dahilinde puan üstünlüğüne göre öğrenci alınmaktadır.

Daha detaylı bilgi için:

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


    Lütfen formu göndermeden önce "Lise için Sıkça Sorulan Sorular" yazımızı okuyunuz.
     
     


    Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)